PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848014}

Pomiędzy

Passing
6,1 2 033
oceny
6,1 10 1 2033
6,1 18
ocen krytyków
Pomiędzy
powrót do forum filmu Pomiędzy

Po co czarno białe?

użytkownik usunięty

skoro teraz wszyscy wyglądają jak z jednej rasy, co nie ma sensu odnośnie fabuły

Możesz to przepisać na polski... z sensem?

no właśnie nie wyglądają. Nie kumam, o co z tym chodzi, Ruth Negga zakłada blond perukę i wszyscy myślą, że jest biała? Przecież widać na odległość no że nie...

RipRoy

Ruth Negga może ujść jako biała, ale Thessa Thompson za nic, bo ani kolor skóry, ani rysy jej twarzy nie są w żadnym razie białe i naprawdę nie wiem, jak mogłaby funkcjonować jako biała w tak wyczulonym na rasę społeczeństwie.

ocenił(a) film na 7
niunia123_filmweb

przecież Tessa Thompson nie funkcjonuje jako biała. Film jest oparty na kontraście czerni i bieli, co ma wymiar symboliczny, ale pewnie twórcy chcieli też uniknąć tego zastanawiania, czy aktorka jest dość biała czy nie. Poza tym trzeba pamiętać, że dziś m.in. dzięki kinu możemy oglądać różnorodne kolorowe ludzkie twarze. Wtedy te rasy funkcjonowały obok siebie, były bardzo na dystans. Biali nie widywali ich wcale często, dlatego jeśli jakaś kolorowa dziewczyna miała bardzo jasną skórę, mogła uchodzić za białą o śniadej cerze i orientowali się nieliczni.

rekk

Mówię o aktorce odgrywającej rolę. Nie pamiętam imion postaci i nie chce mi się ich przypominać. Nie wiem dla kogo postać odgrywana przez Tessę Thompson może uchodzić za białą, a nabiera się na to paru ludzi, w tym filmowy biały mąż Ruth Neggi, którego gra Alexander S.

rekk

Poza tym co innego śniada cera, a co innego ewidentnie niebiałe rysy twarzy.

ocenił(a) film na 4

Myślę, że może to mieć jakieś symboliczne znaczenie. A jeśli nie o to chodziło, to na pewno dezorientuje trochę widza.

ocenił(a) film na 8

.... XD jest to zabieg umyślny i symboliczny, blagam

djamorfina

Wszyscy jesteśmy tacy sami.

ocenił(a) film na 7
uln

jest to tak samo symboliczne jak powiększająca się rysa na suficie, a i okres w którym się dzieje jest jak najbarzdiej czarno-biały w kinie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones