PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115214}
7,2 58 551
ocen
7,2 10 1 58551
6,3 15
ocen krytyków
Pręgi
powrót do forum filmu Pręgi

Synek

ocenił(a) film na 6

Syn to był wredny gnój, a ojciec chciał faktycznie dobrze dla niego. Nie bił go pod wpływem alkoholu ale bił go za kare a za dobre uczynki nagradzał. A dorosły syn to jakiś psychol :D

ocenił(a) film na 7
Vaez

Dlatego bardziej spodobała mi się postać Żebrowskiego niż Frycza.
Po Fryczu oczekiwałem właśnie takiego psychopatycznego charakteru, ale jak widać się przeliczyłem.

Ertix_Poke

Też się zgadzam, w ogóle film słaby. Postać tego dzieciaka z marszu odpychająca i w sumie nie rozumiana przez widza, w porównaniu z nim ojciec wydaje się prawie sympatyczny, a przynajmniej widać co go motywuje - chce wychować goowniarza w trudnej sytuacji samotnego ojca w mrokach PRL. Tyle, że ten chłopak to jakiś zatrzymany w rozwoju na dodatek idiota, dosłownie tak to wygląda, pełen agresji i mało inteligentny. Dalej mamy pomysł z ucieczką z domu w wieku lat 12. Czy to w ogóle możliwe w tamtych czasach żeby nie spotykał w ogóle ojca? A szkoła? Kto go wychował - dom dziecka, ciocia, babcia? Skoro to film o "bliznach" z dzieciństwa, to raczej ważne jak wyglądało jego 18 kolejnych lat życia. Ale część o dzieciństwie to i tak bardziej udana część, bo dorosłość w wykonaniu Żebrowskiego to jakieś karykaturalny popis egzaltowanych odchyłów wprost do leczenia na oddziale zamkniętym. Wg mnie źle napisane i na wyrost zagrane, dodatkowo sposób filmowania jest denerwujący - ciemno, mało co widać, ujęcia jakieś nudne, wszystko zlewa się w jedną ponurą i monotonną całość. A tę jego lubą w prawdziwym życiu to co najwyżej mógłby za jakiś czas po ryle lać.

ocenił(a) film na 7
libella

To widać, że nie zrozumiałeś/łaś mej wypowiedzi zupełnie.

ocenił(a) film na 7
libella

A ja się zgadzam...słabo..po prostu mało treści w tym całym filmie, nic zaskakujacego, mało uczuć, choc jak juz cos było zagrane to było dore...szkoda bo był potencjał...a czuje sie jakbym ogladneła kiepska zapowiedz

zuzianna88

Laska jest córką psychopatycznej alkoholiczki, więc w sumie pasują do siebie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones