PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115214}
7,2 58 503
oceny
7,2 10 1 58503
6,3 15
ocen krytyków
Pręgi
powrót do forum filmu Pręgi

to jeden z najlepszych polskich filmow jakie w zyciu widzialem a wy mowicie ze slaby? a gdyby go wyprodukowano w hollywodzie to byscie sie zachwycali.

chodzi mi o to ze moze i 'nie wyglada' bo jest gorsza kamera nakrecony, na gorszej tasmie etc. nie znam sie na tym ale technicznie hollywodu nie doganiamy na pewno.

ale jak mi ktos pisze ze slabe role i ze przewidywalny, to rece opadaja. gra aktorow moim zdaniem rewelacyjna. film trzyma w napieciu. ciezko cokolwiek przewidziec.

swietny scenariusz i rezyseria. jedyny mankament jak dla mnie to muzyka. zdecydowanie nie dorownala calej reszcie. muzyka, szczegolnie w takim filmie jest bardzo bardzo wazna. dobra muzyka w filmie psychologicznym to polowa sukcesu.

mimo wszystko jestem pod wrazeniem.

ciesze sie ze powstaja takie filmy w polsce.

ocenił(a) film na 10
Selecta

Nie potrafią dostrzec pewnych kluczowych spraw i tyle. Polecam książkę Wojciecha Kuczoka "Gnój" na podstawie której napisano scenariusz to "Pręgów"

karas6610

W mojej ocenie również film jest bardzo dobry i porusza bardzo ważne kwestie... ale aby to zrozumieć, trzeba dorosnąć do obejrzenia go.

ocenił(a) film na 10
czubeek

Wspaniały film. Nie dla fanów Baya.

ocenił(a) film na 7
Crash-Mander

Tak to nie jest film dla fanów Baya. Zgadzam się. Ale fanowie Baya i jego produkcji mogliby go obejżeć, szczególnie Ci którzy mieli takie dzieciństwo jak główny bohater filmu "Pręgi", może by zrozumieli czemu mają tak posrane teraz w dorosłym życiu.....

ocenił(a) film na 7
Selecta

Film widziałem w kinie, był to pierwszy polski film na który wybrałem się samodzielnie a nie w ramach wyjścia grupowego w szkole.
I muszę przyznać że mi się spodobał, choć generalnie do polskich filmów robionych współcześnie jestem uprzedzony.

ocenił(a) film na 6
Selecta

Bo film jest przeciętny.Pierwsza część z Fryczem bardzo dobra.Druga po prostu słaba.Takie jest moje zdanie.

ocenił(a) film na 6
irish23_faurepavane

No i po co się przyznałeś? Teraz, wzorem powyższych komentarzy, będą Cię nazywać fanem Baya i stwierdzą fachowo, że jeszcze do tego filmu nie dojrzałeś xD

ocenił(a) film na 6
Dassanar

Gdybym ja tylko wiedział kto to jest ten Bay;-)

ocenił(a) film na 2
irish23_faurepavane

Tampa Bay. Taki zespół :P
A film beznadziejny.

ocenił(a) film na 4
irish23_faurepavane

Podzielam- czesc z Fryczem i chlopczykiem swietna. Jest to wprawdzie jak dla mnie 'tani chwyt', w sensie, ze krzywda dziecka zawsze latwo wzrusza widza , ale rzeczywiscie ta czesc jest dobrze nakrecona. Frycz wiadomo - klasa, na wyroznienie zasluguje tez gra Waclawa Adamczyka, bo w polskim kinie dobre kracje dzieci i mlodziezy to rzadkosc.
(a Grochowska dla mnie to dramat ... )

ocenił(a) film na 6
RantCasey

Żebrowski jak dla mnie rónież dramat. Kompletnie przerysowana, karykaturalna rola.

ocenił(a) film na 4
irish23_faurepavane

Dokładnie, rola przerysowana, on jakby za bardzo teatralny ...

ocenił(a) film na 6
RantCasey

Teatralny to nieco złe określenie moim zdaniem. Można powiedzieć, że teatralnie w najlepszym znaczeniu tego słowa gra genialny Daniel Day-Lewis. W przypadku Żebrowskiego to jest jakaś parodia tej postaci. Np. scena kiedy tamta laska mówi mu, że ma coś przy plecaku nie tak - śmiech na sali. Rola Żebrowskiego jest całkowicie niewiarygodna. Kompletnie nie rozumiem dlaczego ten film został nagrodzony. Ok gdyby to były dwa osobne filmy, rozbudowanoby drugą część to miała zadatki na kapitaly film. Tu dostajemy 2 części w ramach całości, druga poziomem ma się nijak do pierwszej. No ale rozumiem, że skoro Zanussi był mentorem tego filmu to musiał z automatu być nagrodzony...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones