PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8918}

Prywatne piekło

Affliction
6,6 1 020
ocen
6,6 10 1 1020
Prywatne piekło
powrót do forum filmu Prywatne piekło

rozczarowujaca. Okazuje sie, ze bohater wymyślil sobie cała intrygę z morderstwem, choc przez pół filmu widz był utwierdzany co do słuszności tej hipotezy... Na dodatek reżyser częstuje nas podniosłą przemowa o tym, ze straszności dzieciństwa powoduja niemożność budowy prawdziwych, głębokich relacji w życiu doroslym... Niby wazne i madre, ale to powinno wynikac z samego filmu, a nie być podane na srebrnej tacy - widz nie jest polgłówkiem.
Dobre aktorstwo, powsciągliwa, ujmujaca muzyka w tle i piękne, zimowe pejzarze. Niezly film, ale można było oczekiwac jednajk wiecej.

użytkownik usunięty
hauser

Zgadzam się ze wszystkim z wyjątkiem rozczarowującej końcówki. Mnie nie rozczarowała a nawet wręcz przeciwnie. Podobało mi się to, że przez sporą część filmu dałam się wciągnąć w jakieś rojenia i zwidy głównego bohatera, który ostro pił i palił trawę, na dodatek nie umiał oderwać się od przeszłości a przyszłość jawiła mu się piękna i wspaniała, bo była marzeniem i niczym więcej.

ocenił(a) film na 6

Przyszłość jawiła mu się piękna...? Serio? Jakos nie widziałem tego optymizmu...

użytkownik usunięty
hauser

Jest taka scena w tym filmie, kiedy główny bohater prosi adwokata o wniesienie sprawy do sądu, o przyznanie mu opieki nad córką. Zupełnie nie obchodzi go to, ze córa mu nie ufa, boi się go i nie lubi być w jego towarzystwie. Pamiętam, że padają wtedy takie słowa (cytuję z pamięci); "rozpęta się piekło ale potem będzie pięknie". Cały czas marzy o tym, że wszystko się odmieni, że odkryje jakąś tajemnicę, znajdzie sprawców zabójstwa, w które zamieszany jest jego szef itp, itd. To wszystko, to tylko jego mrzonki. Marzenie o tym, że nareszcie dokona czegoś wyjątkowego, że los się odmieni, że osiągnie jakiś sukces, będzie "kimś". Nie twierdzę, że był to optymizm, raczej myślenie życzeniowe.

ocenił(a) film na 1
hauser

Powinienes z góry napisac ze w twoim kmomentarzu jest SPOILER!!!!!

Varza

Przecież jest.

ocenił(a) film na 8
hauser

Dla mnie zakończenie nie było rozczarowaniem bo film był w sumie o relacjach międzyludzkich, a nie o morderstwie. Poza tym to chyba dobrze gdy film czymś zaskakuje :) Można było też wyczuć, że to wszystko dzieje się tylko w głowie bohatera. Przemowa była rzeczywiście zbyt długa, ale nie rezygnowałbym z niej całkowicie.

Larionov

Jasne, tylko chodzi o to, z\żeby nie zaskakiwał "na siłę".

hauser

Podły spojlerowiec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones