PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8977}

Psychoza II

Psycho II
7,1 7 568
ocen
7,1 10 1 7568
6,8 5
ocen krytyków
Psychoza II
powrót do forum filmu Psychoza II

Według mnie Hitchcock zaprezentował film, który oglądało się z napięciem i zaciekawieniem i muzyka która budziła lęk. I jeśli mogę tak powiedzieć to jego część była delikatniejsza - sceny morderstw. W 2 części jak dla mnie trochę brutalniejsze, część fajna z pomysłem, ale te sceny mogły być delikatniejsze.

ocenił(a) film na 8
JadziaSmosarska

Hitchcock jak by nakręcił Psychozę 20 lat później to też by pewnie pokazał brutalniejsze sceny mordu, nie w roku 60 poprzedniego wieku, wtedy to by nie przeszło.

van_der

O tym zresztą mówi film "Hitchcock" z bodajże 2012 z Hopkinsem. Problemy z dofinansowaniem i budżetem, z cenzurą, ze scenami, zwłaszcza pod prysznicem. Polecam bardzo.

ocenił(a) film na 8
kadziuchna

Oglądałem 9 z serduszkiem

JadziaSmosarska

Może mi odpowiedzieć na następujące pytania ? Bo nie mam pojęcia co się tam stało.

1.Kto cały czas tak naprawde dzwonił do Normana ?
2. Kto tak naprawde zabił Lile ?
3. Kim jest ta staruszka na samym końcu filmu co się podaje na matke Batesa ? Naprawde była jego matką ?
3. Skąd się wziął psychiatra w domu Batesa na końcu filmu ? Wyraznie dzwonił z innego miejsca, a potem nagle wyskakuje z pokoju z górnego piętra i próbuje zabić (to było dziwne) Mary. Czemu on chciał ją zabić ?
4. Czemu bates uderzył łopatą tą staruszke ?

ocenił(a) film na 8
dagon1911

Z tego co pamiętam to według mnie:
1. Dzwoniła Lila tak jak mówiła o tym Mary
2. Zabiła matka Beatsa (staruszka, która zabił łopata Norman).
3. Tak to jego prawdziwa matka w kolejnej części filmu jest to wytłumaczone.
3. Nie pamiętam niestety dokładnie tego, więc tu nie pomogę.
4. Norman po tych wydarzeniach miał mętlik w głowie i jego choroba powróciła, dlatego ją zabił.

JadziaSmosarska

Ehh szkoda że dalej nie wiem o co chodziło z psychiatrą, bo najbardziej mi zależy żeby się właśnie tego dowiedzieć. Bo wydaje mi się że jest to wątek który nie został w ogóle wytłumaczony. Nie wiadomo czemu Psychiatra okłamał Batesa że dzwoni z hotelu i czemu chciał zabić tą dziewczyne. To pozwole sobie zadać jeszcze jedno pytanie: Czy każdą osobę z filmu zabiła ta staruszka ?

JadziaSmosarska

Wybacz że CIe tak męcze, ale nie daje mi to spokoju, jeszcze chciałbym się dowiedzieć, kto podglądał Mary podczas prysznica ? A potem gdy Mary popatrzyłe przez dziurke w pokoju Matki Batesa ? Kto to był ?

ocenił(a) film na 8
dagon1911

Nie męczysz ;) tak ona zabiła tych ludzi, którzy skrzywdził Normana. Zdaję mi się, że Mary podglądnął Norman. Niestety nie pamiętam tego dokładnie i tu niestety nie pomogę :-(

ocenił(a) film na 8
dagon1911

Dr Raymond od początku wiedział, że za wszystkim stały Mary i Lila. Wszelkie środki perswazji zawiodły, włącznie z otwarciem trumny i pokazaniem zwłok matki Normanowi na oczy. Kiedy psychiatra dzwonił do niego z hotelu, zaczął wciskać mu bujdy, żeby za wszelką cenę go przekonać do swoich racji, bo widział, że Bates na nowo zaczyna fiksować. Skąd niby wiedział, że rozmowa z jego fikcyjną matką była namierzana akurat z tego miejsca, w którym teraz był? Nie było zgody na żaden podsłuch ze strony szeryfa, o który wcześniej prosił. Na początku tej rozmowy dr Raymond przekonuje Normana, że znalazł samochód Lily zaparkowany przy drodze, co też wskazuje na kłamstwo, bo przecież ją śledził aż do motelu, zanim została zabita. Musiała zostawiać samochód gdzieś na poboczu, żeby pozostać niezauważoną. Zapewne coś takiego miało miejsce, ale psychiatra okłamał Normana, że jest to sprawdzona informacja, żeby go przekonać do swoich racji. Od początku negował fakt, że jego matka wciąż żyje.

Nie wiem czemu twierdzisz, że dr Raymond próbował zabić Mary. On się po prostu zakradł do domu i w tamtej chwili był pewien, że właśnie zdemaskuje Mary albo Lilę. Na pewno nie spodziewał się, że zarobi cios nożem. Mary była pewna, że to Norman ją zaatakował, co sama przyznała. Nie zostaje wyjaśnione, kto podglądał Mary przez dziurkę w pokoju, ale wszystko wskazuje na to, że wówczas po domu kręciła się prawdziwa matka Normana, bo na pewno to nie był on. Dlaczego? Zwróć uwagę, że gdy Mary zaczęła krzyczeć, gdy ktoś spojrzał na nią z drugiego pokoju, Norman wbiegał po schodach. Dodatkowo łazienka, w której ktoś wtedy był, znajdowała się po przeciwnej stronie, od której wbiegał Norman. Następnym razem ktoś ją podglądał, kiedy sprzątała krew w łazience. To też nie mógł być Norman, bo w tamtym momencie przebywał na parterze. Być może nieuważnie oglądałeś film, bo wszystko tutaj składa się w jedną, logiczną całość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones