PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1320}

Ptaki

The Birds
7,5 92 906
ocen
7,5 10 1 92906
7,3 36
ocen krytyków
Ptaki
powrót do forum filmu Ptaki

Oczywiście wiadomo, że patrząc z perspektywy dnia dzisiejszego film może się wydawać archaiczny, ale przecież to jest dzieło z 1963 roku! W efektach komputerowych to to jest przecież inna era! Dlatego pod tym kątem tego filmu nie powinno się oceniać. Dla mnie to film ponadczasowy

Press_Tom

Mnie dziwi, że niektórzy w ogóle poruszają temat efektów, przecież to film sprzed ponad 50 lat

ocenił(a) film na 10
Kruk_in_jungle

Niestety wiele osób tutaj w ten sposób na to patrzy. Ale to pewnie rzesza gimnazjalistów, która nie zdaje sobie sprawy, że przed erą komputerów też było "życie" i kręciło się filmy

ocenił(a) film na 6
Kruk_in_jungle

na tak dzis ten film ma juz 58 lat bo mamy 2021 a film jest z 1963 roku wiec masz racje ze film ma z ponad 50 lat ja ogladaja sie tez sie efektów wielkich nie spodziewałem na tamte lata napewno nie efektów jak z władcy pierscieni wszystkich trzech czesci które ubustwiam kocham a co do filmu ptaki z 1963 to jak na tamte late te efekty i ak były dobre i film

ocenił(a) film na 9
Press_Tom

Nie wiem jak Alfred Hitchcock to zrobił, ale zamierzam pokazać ten film swoim dzieciom. Jest tego Wart.

ocenił(a) film na 10
Lucas207

Bardzo słusznie! Film ma naprawdę niesamowity klimat

ocenił(a) film na 8
Press_Tom

Wolę już to oglądać
niż komputerowego rekina
którego wyrzuca tornado.

ocenił(a) film na 10
MATRIX_32

Pięknie to podsumowałeś! Nic dodać, nic ująć

Press_Tom

Ja niestety rozczarowałem się filmem. Oczywiście nie zamierzam kwestionować tego, że film jest zaliczany do klasyków kina, o tyle niestety bardziej wyczekiwałem jego końca, do tego niektóre działania głównej bohaterki uważam za irracjonalne. Niestety nie byłem w stanie ocenić filmu wyżej aniżeli na 4 gwiazdki i to mimo tego, że uwielbiam klasyki kina.

Press_Tom

Najważniejsze dla mnie jest to, że taka historia mogłaby wydarzyć się naprawdę w dzisiejszych czasach. W Planetę Małp trudniej uwierzyć niż w ataki ptaków. Ataki Wron, gdy ptaki są zagrożone, zdarzają się np. w Warszawie. Wszystkie ptaki razem stanowią ogromny potencjał militarny, gdyż ciężko byłoby je powstrzymać, wystarczyłby jakiś wspólny punkt zapalny, tak mówiono np. o sieci 5G. Jednak nie wyobrażam sobie, by wszystkie ptaki potrafiły się razem "dogadać", musiałoby być bardziej na zasadzie ZOMBIE. Ewentualnie ataki byłyby dokonywane tylko przez wrony, jednak nie byłoby to tak zmasowane, jak w filmie i łatwiejsze do opanowania ze względu na mniejszą populację.
Gdyby wszystkie ptaki potrafiły się zjednoczyć, a na ich czele stałyby wrony ze względu na ich inteligencję, to kto wie. Pterodaktyle kiedyś były groźniejsze od Tyranozaurów, tyle że żyły przed Tyranozaurami z tego, co mi się wydaje, więc ciężko je porównać. Jeśli się mylę, to przepraszam, nie znam się na dinozaurach xP Myślę, że dzisiejsza technika pozwoliłaby na powstrzymanie ataków ptaków, jednak gdyby to się wydarzyło 200 lat temu to, świat mógłby wyglądać inaczej.

ocenił(a) film na 10
Alan_F

Ciekawy pogląd, ale w sumie trudno się z Tobą nie zgodzić. Taka masa pocisków z nieba... niewesoło by było

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones