PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1320}

Ptaki

The Birds
7,5 92 908
ocen
7,5 10 1 92908
7,3 36
ocen krytyków
Ptaki
powrót do forum filmu Ptaki

Niesamowity jednym slowem wszystko jest gienialne suspens,obsada,muzyka,zakonczenie itp.Jak ogladalem go pierwszy raz to bylem w szoku i nie moglem wyjsc z podziwu przez kilka dni.Dla mnie jeden z najlepszych horrorow w dziejach kina.

zegan333

Nie pałam zachwytem jak przedmówca, jednakże to jeden z najbardziej zaskakujących horrorów jakie oglądałem. Widać od razu, że inaczej się do nich podchodziło lata temu.

Generalnie mam zastrzeżenia co do końcówki - odjechali i... nic. Zacząłem szukać, czy może drugiej płyty nie ma 0.o

ocenił(a) film na 10
BuzzOff

Teraz takich horrorow juz sie nie robi

zegan333

Nie, niestety nie robi się. A szkoda, bo jest naprawdę genialny pod każdym względem. Zrobił na mnie wrażenie wieeele lat temu, głównie chyba przez niesamowitą atmosferę. Potem wielokrotnie przypominałam go sobie - uwielbiam, gdy udziela mi się klimat sennego miasteczka, w którym rozgrywa się akcja, a szczególnie nieustające poczucie zagrożenia w dalszej części filmu. Oczywiście wrażenia po kilkukrotnym obejrzeniu nie są te same, ale: poszłam ostatnio na ten film do kina i muszę przyznać, że ponownie doceniłam smaczek niektórych scen (np. gdy rozpoczyna się atak ptaków na dom, bohaterowie zaczynają z niepokojem wstawać z kanapy i widzimy ich twarze "od dołu" - "my nie wiemy, o co chodzi, ale naprawdę strasznie się boimy" ;), czyli narastające przerażenie w obliczu nieznanego zagrożenia). Inne zakończenie chyba zepsułoby wrażenia, choć też na początku byłam zaskoczona :) Dla mnie to genialny film. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
meczys

Jest niesamowity,jak leci w TV zawsze ogladam

ocenił(a) film na 9
zegan333

Ja oglądam także wtedy jak nie leci w telewizji:)

ocenił(a) film na 10
anonimowy

Ja go kupilem w Tesco za 20zl i lubie porownywac moja wersje z telewizyjna

ocenił(a) film na 9
zegan333

Aż tak bardzo się różni?:)

ocenił(a) film na 10
anonimowy

Rozni sie jakoscia,lektorem i troche innymi slowami w niektorych scenach

ocenił(a) film na 9
zegan333

Najczęściej nowy lektor to i nowe tłumaczenie, a lektor często jest inny w wersji telewizyjnej i w wydaniu DVD. Tak więc taka różnica jest naturalna. A jakość obrazu pomiędzy DVD, a dobrą transmisją telewizyjną też nie będzie aż tak bardzo się różnić.

ocenił(a) film na 10
anonimowy

Czasem wersja telewizyjna jest lepsza niz DVD ale to w nielicznych przypadkach

ocenił(a) film na 9
zegan333

Najczęściej jednak te różnice są niewielkie.

anonimowy

Zapraszam do zagłosowania w mojej ankiecie na najlepszy film Hitchcocka na: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog Będę wdzięczny:)

ocenił(a) film na 10
camillo_kp

Ja zagłosuję u Ciebie.

ocenił(a) film na 10
zegan333

Niestety

ocenił(a) film na 5
BuzzOff

Też miałem wrażenie "urwanego filmu" ;-) AH dobrym rzemieślnikiem był, ale film będący jego biografią bardziej mnie wciągnął niż jego dzieła

zegan333

Pamiętam, że gdy oglądałem go jako mały dzieciak byłem strasznie przerażony ;) Genialny film.

ocenił(a) film na 10
Ch_K

Genialny to wlasciwe slowo:)

ocenił(a) film na 10
Ch_K

No to tak jak ja. Na mewy nie mogłem patrzeć:)

ocenił(a) film na 7
zegan333

Muzyka powiadasz? :> Ciekawe, ciekawe.... :)

ocenił(a) film na 7
Wikol

też mnie to rozwaliło, ciekawa muzyka w filmie w którym nie było w ogóle muzyki haha :)

ocenił(a) film na 10
zegan333

Szkoda ze bedzie remake

ocenił(a) film na 6
Goracy

No właśnie, pewnie zrobią z "ptaków" filmową "sieczkę" jak to uczynił Van Sant z Psychozą...jakby trzeba było poprawiać tak dobry film, ach ta kasa...Ode mnie 8/10 i trzecie miejsce w moim top'ie filmów Hitchcocka (Po "Vertigo" i "Psycho").

ocenił(a) film na 10
Pink Freud

Nie mozna dorownac mistrzowi jakim był A F

ocenił(a) film na 10
Pink Freud

Teraz widzę że dałeś 6/10

ocenił(a) film na 6
Koneser_Kielce

przez 13 lat sporo się może zmienić, ale po kolejnej powtórce pewnie wróciłoby na 8, bo coraz chętniej wracam do Hitchcocka? A remake'u ptaków jak nie było tak dalej nie ma;)

ocenił(a) film na 10
Goracy

Obejrz Hitchcocka z Hopkinsem polecam

zegan333

muzyka a raczej jej brak;) Film mnie nie wciągnął może przez to, że ma już swoje lata i niczym mnie nie zachwycił. Wiem że to klasyk i nie chce krytykować tak więc nie oceniam

ocenił(a) film na 10
ziXer91

Dobrze robisz

zegan333

I masz rację, bo moim zdaniem to jeden z jego najlepszych filmów

ocenił(a) film na 10
Kruk_in_jungle

Ptaki wygladaja nietypowo na tle tworczosci Hitchcocka a to z wielu powodów. Po pierwsze rezyser nigdy bardziej nie zblizyl sie do konwencjonaknego horroru. Rownoczesnie jest to chyba nsjbardziej enigmatyczny z jego filmow. Ptaki skłaniają do rozlicznych iterpretacji a Hitchcock nam w tym nie pomaga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones