PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876601}

Rebel Moon - Część 1: Dziecko ognia

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire
5,1 19 532
oceny
5,1 10 1 19532
3,9 11
ocen krytyków
Rebel Moon Część 1: Dziecko ognia
powrót do forum filmu Rebel Moon - Część 1: Dziecko ognia

Jak ktoś oglądał trailer i miał wrażenie, że ten film jest o wszystkim i o niczym to się zbytnio nie pomylił. Wytrwałem nieco ponad godzinę seansu, więc może w drugiej połowie filmu dzieło to zyskuje na wartości. Wątpię w to jednak po godzinie serwowania widzowi przewidywalnych zwrotów akcji, sztampowych antagonistów (swoją drogi przerysowanych i złych do granic możliwości, by widz wiedział kto jest zły, a kto nie), masy głupot oraz średniego w mojej opinii designu świata przedstawionego. Jak ktoś szuka pięknego wizualnie filmu to też nie jest to moim zdaniem najlepszy przedstawiciel uroku kinematografii, gdyż wszystkie elementy jakie są przedstawione (różne kultury, krajobrazy, efekty, stroje itp.) wydają się nie pasować do siebie, brak tu po prostu jakiegoś wspólnego stylu. Swoją drogą ciekawi mnie czy jako jedyny miałem wrażenie, że tła wypadają bardzo słabo i emanują straszną sztucznością w porównaniu do reszty obrazu. Bohaterowie podejmują strasznie głupie, ale i przewidywalne decyzje. Scena z początku, gdy starszy wioski rozmawia z wojskowym (by nie spoilerować tu jakoś bardzo) jest tak głupio zrealizowana, że ciężko się na to wszystko patrzy, a jest tylko coraz gorzej.

Podsumowując: Da się się obejrzeć, ale jak ktoś oczekuje wymagającego, chwytającego za serca kina to odradzam. Można się wynudzić, a sam film raczej nas nie zaskoczy i po obejrzeniu godziny tego tworu łapałem się co chwila na tym, że ,,A nie mówiłem?!" albo ,,Ale to głupie", zakończenia jak zakładam też łatwo się domyślić, ale to w wolnej chwili zweryfikuję, gdy będzie mi się naprawdę nudziło. Całość wyszła trochę tak jakby targetem były osoby dużo młodsze niż sugerują to sceny zawarte w filmie... niestety szkoda, ale wyszło jak wyszło.

Visen

Myślę że seriale z syfy lepiej się ogląda niż ten film. Można było obejrzeć trailer i w sumie to jedyna akcja jaka się dzieje w filmie. Nudny, przegadany, głupie sceny to jeszcze bym zniósł ale ta wszech ogarniająca nuda zabiła mnie też koło połowy seansu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
GalaQXus

masz rację - wielu ludzi zasnęło podczas tego seansu. Ja akurat nie, bo mną wstrząsał rechot, który mnie wybudzał skutecznie.

GalaQXus

A dialogi tak głębokie i ciekawe, jakby sam Pudzianowski je napisał.

yulbeano

Mnie nie przeszkadzały

Visen

Nie rozumiem czepialstwa. Nienajgorsza kosmiczna bajka . Obejrzeć w weekendowy wieczór i zapomnieć. Ten to jeszcze da się oglądać. A do takiego, na przykład - "Księgi Boby Fetta" podchodziłem kilkakrotnie, ale nie dałem rady...

Zresztą nie widzę w tej materii ostatnio jakoś "genialnych" dzieł. "Mandalorian"?  "Ahsoka"?
A dajcie spokój.
Da się obejrzeć i tyle. A kto szuka kina bardziej ambitnego - tu dla siebie raczej nic nie znajdzie.

ocenił(a) film na 4
galders

No nie, no właśnie seriale SW, dokładnie te 3 co wymieniłeś, to są o niebo lepsze. Lepiej wyglądają, ciekawsze postacie mają, ale przede wszystkim nie opierają się na tak wtórnym koncepcie. Wojownik muszący opiekować się dzieckiem no to też nie jest jakiś szczyt oryginalności, ale już że wojownik hełmu nie może zdejmować, a dzieciak ma wyglądać jak lalka animatronik, a nie cyfrowo generowane monstrum, no to już na starcie mamy ciekawsze pomysły, niż to, co tutaj pokazano.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
GalaQXus

Ja nie też nie rozumiem oceny na FW - średnia ponad 5?! za co???

Visen

Zawsze mnie fascynuje,kiedy ktos pisze,ze film byl przewidywalny. Jak to sie robi? Przewidujesz rozwoj fabuly podczas ogladania filmu po raz pierwszy?

ocenił(a) film na 1
piotrpiotrpiotr

To akurat bardzo proste - scenariusz tego filmu to zlepek innych filmów, które Snyder widział i które posklejał. Nie dodał nic właściwie od siebie - więc scenariusz jest nie tyle przewidywalny, co oczywisty. To zresztą fatalna cecha współczesnego kina gatunkowego - scenariusze algorytmiczne oparte na przewidywalnych postaciach, zdarzeniach, fabułach.

jos_fw

Uśredniony scenariusz, przewidywalne postacie, zdarzenia, fabuły. Tak! Ale czy to jest "fatalna cecha współczesnego kina"? Można polemizować. Całkiem możliwe, ze zbyt ambitne dzieła ( piszę tu o s/f ogólnie) przez "uśrednionego" odbiorce po prostu nie zostaną przyjęte (zrozumiałe). Przykład? Serial "The Leftovers" Nie jest to kosmiczna nawalanka, tylko dramat obyczajowy(s/f ), Borykał się z oglądalnością i niezrozumieniem w wielu przypadkach, ledwo-ledwo doczołgał się do trzech sezonów i go zdjęto. Więc? Mainstream rządzi! Mamy to co chcemy - uśrednione, nieoryginalne, przywidywalne, ale - opłacalne :)

ocenił(a) film na 8
jos_fw


Ciekawe, że gdy oglądałeś gwiezdne przedszkole Georga Lucasa i plastikowych superbohaterów Marvela, to ci kompletnie nic nie przeszkadzało?! Przez pół wieku serwowali ci ten sam odgrzewany i nieświeży kotlet i było cacy, tak? Wielcy znawcy kina, którzy onanizowali się nad Diuną, po raz kolejny odgrzaną, niestrawną już padliną..
Wypadałoby docenić fakt, że wreszcie coś nowego i świeżego pojawiło się w Hollywoodzkiej kuchni, a że ugotował to danie niejaki Zack Snyder.. no cóż, nie przepadam za tym kucharzem, ale przecież nie można mieć wszystkiego, a "Gdy nie mamy, co kochamy, trzeba kochać to, co mamy".
Ogólnie, to nawet Tajwan co rusz produkuje nowe filmy sci fi, a nasza Polska jak zwykle nic! Przecież mieliśmy takie pokaźne zaplecze intelektualne, tyle opowiadań powstało z gatunku "hard science fiction", choćby Stanisława Lema, czekających na ekranizację.. ale po co? Najlepiej obcym historię sprzedać, tak jak zrobił to Sapkowski. Najlepiej samemu nic nie robić i jeszcze kogoś krytykować, no i obowiązkowo za darmo obejrzeć, ech ta Polska zawiść..

ocenił(a) film na 4
Visen

Początek filmu zapowiadał się ciekawie… a potem już było coraz gorzej. W tym filmie sa chyba motywy i smaczki z kilku conajmniej kasowych produkcji. Brak oryginalnego pomysłu na film… wspomagali się innymi. Efekty specjalne spoko. Standardowo Multi kulti netflixowe jak już we wszystkich filmach. Sama historia banalnie prosta, aż chyba za bardzo, przez co film jest po prostu nudny… jakby się już go kiedyś oglądało

ocenił(a) film na 3
Visen

Już wiem czemu DC resetują, dzięki temu reżyserowi. Lukas chociaż się przyznawał , że brał skąd popadnie a ten rżnie kopie Star Wars i twierdzi , że ten film jest nowatorski i epicki

Visen

Mamy podobne gusta my tęsknimy za obcy 8 pasażer nostromo, mroczne, krwawe i inteligentne sci fi a ty piszesz ze to lipa jak ten nowy twórca też film dla dzieci A my mamy wysublimowane gusta jeśli chodzi o filmy nas nie zadowala fajnie to wygląda na telewizorze 4k a my się tym nie podniecamy.... Pozdro autor postu

ocenił(a) film na 5
robert_kroczak_filmaniak

Jestem mega fanem Obcego. Nigdy nie przetrawilem star wars. Tutaj Jak zwykle oczekuje się arcydzieła. Niestety w kinie jak i w muzyce xxx seansów i jakaś perełka się znajdzie. Tutaj zwykły normalny film, trochę zżynka ze SW. Te wszystkie rasy i światy. Moim zdaniem Snyder miał wizję na 3h plus żeby wszystko pokazać szerzej ale ucięli mu. Niestety nie da się wszystkiego pokazać sensownie w 2 h. Miejmy nadzieję że w kolejnych częściach będzie już lepiej i nie będzie skakał by wszystko zarysować. Drugs sprawa to chcialbym poznać od innych w tym wątku te niby ambitne sci fi o których tylko czytam przy każdym filmie wychodzącym. Zaczynajcie tą listę z uzasadnieniem oczywiście.

Visen

A wiesz ze beda 2 wersje filmu dodatkowo będzie rezyserska a ta to wersja Netflix a ,z tlem to prawda jest masakra ,ale wersja rezyserska moze byc inna tak jak liga sprawiedliwości

Visen

Zapowiadało się fajnie ale wyszło tak, że po scenie z " ojcem " wioski mówię do narzeczonej wtf!. W połowie chciałem wyłączyć ale myślę sobie, że jeszcze da radę się coś zadziać. Rozczarowanie

ocenił(a) film na 6
Visen

Oglądalem wczoraj film to takie , LGBT+tentacle jak z Hentai który zniewala ludzi by uprawiac z nimi seks ,Imperialni mają Rosyjskie munduty a na buntowników mówią ze to Rewolucici jak w Rosji, a Rebelianci to Pewne takie kraje jak Ukraina-Gruzja-Polska-Japonia-Palestyna, tylko w filmie zabrakło 4Rzeszy UE Imperiatora Tuska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones