PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9930}

Sycylijczyk

The Sicilian
5,9 1 802
oceny
5,9 10 1 1802
Sycylijczyk
powrót do forum filmu Sycylijczyk

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 4

Po tak świetnej książce spodziewałem się czegoś dużo lepszego;p Zmarnowano tutaj świetny scenariusz jakim była książka. 4/10

TheWorldIsYours

Wytłumacz mi proszę, tylko tak bez spoilerów ;) czy książka 'Sycylijczyk' nie miała przypadkiem opisywać historii Michaela Corleone podczas jego pobytu na Sycylii, gdy ukrywał się przed Tattagliami?
Nie widzę go w obsadzie i zastanawiam się, czy zmienili scenariusz do filmu, czy to może inna książka.. ?

ocenił(a) film na 7
Eveleena

W filmie nie mógł wystąpić Michael Corleone ponieważ zabraniały tego prawa autorskie (Michael Corleone ma być kojarzony jedynie z Ojcem Chrzestnym ;]), więc reżyser musiał skupić się na innych wątkach i wyszło mu to niestety nie najlepiej ;]

TonyMontana21

Dziękuję za odpowiedź!

Eveleena

Pan TonyMontana chyba książki nie czytał. "Sycylijczyk" nie opowiada o losach Michaela Corleone tylko o Salvatore Giuliano który rozpętał niemalże wojnę domową na Sycylii podczas pobytu tam M. Corleone. Książka o ile pamiętam w wielu fragmentach opiera się na narracji M. Corleone który tego wszystkiego był świadkiem ale bezpośrednio nie uczestniczył. Wg. mnie książka lepsza niż "Ojciec Chrzestny".

Mr__Orange

M. Corleone był tym, który miał zabrać Guiliano do USA. W jednym zdaniu jest tam wspomniane o tym, że Guiliano może uciec do USA do Nowego Jorku do rodziny, u której pracował jego ojciec. To właśnie rodzina Vita Corleone :) Niemniej w tej opowieści M. Corleone odgrywa marginalną rolę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones