PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789270}

Szpieg

Gong-jak
6,9 2 195
ocen
6,9 10 1 2195
7,2 4
oceny krytyków
Szpieg
powrót do forum filmu Szpieg

Historia oparta(ponoć) na losach południowokoreańskiego agenta o kryptonimie Czarna Venus, który w 1993 roku otrzymał zadanie ustalenia statusu prac Korei Północnej nad bronią atomową. Korzystając z legendy biznesmena-kapitalisty udaje mu się uzyskać zaufanie najwyższych władz Phenianu i podjąć próbę spenetrowania strefy badań jądrowych. Jednak w trakcie wykonywania swojej misji główny cel operacji ulega zasadniczej zmianie.

Mam pytanie do ekspertów świata alkoholi - co to za napitek w tej złotej butelce, którego odmawia sobie Park Seok-young tłumacząc się prośbą mamy? Nigdzie nie ma tego na necie, a widać że to cos bardzo ekskluzywnego.

ocenił(a) film na 9

Rzeczywiście rozkręca się powoli, ale warto było czekać na rozwinięcie akcji. Intryga jest pierwszorzędna. To chyba najlepszy koreański film jaki widziałem.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Polecam gorąco J.S.A. (2000) i resztę produkcji tego reżysera (Koreańczyk). Poza tym, dorzuciłabym do tego filmy Ki-duk Kima i Joon-ho Bonga.

ocenił(a) film na 9
honey_filmaniak

J.S.A. już widziałem kilka lat temu i też dałem 9/10. O reszcie się rozejrzę. Serdeczne dzięki.

ocenił(a) film na 7

Spożywają to w luksusowym hotelu w Chinach, a kształt butelki i sposób podania sugeruje baijiu. Dokładnej marki nie jestem w stanie podać, ale w zarysie: koszmarny smak, woltaż 50%+ zazwyczaj. W innych scenach przewija się koreańskie soju (mniejsze zielone buteleczki), to wersja light alkoholi ryżowych, czyli jakieś 17% (zazwyczaj, są i wersje ekstremalne, ale na me oko oni jadą klasykiem). U Kima leci też łycha, zapewne Chivas Regal, bo to była jego ulubiona. Ostatecznie Park wypija najpewniej domowe wino (butelka bez etykiety i chyba na Północy wiele osób pędzi po domach), co w tym pływa to na me oko żeń-szeń. Raczej nie ryżowe, bo nie było mętne. Przyznam, że byłby to również mój wybór z tej trójcy.

głód pochłonął chyba około 2 milionów istnień wtedy co ciekawe był tam Japoński kucharz który później opisał co i jak w Korei północnej aktualnie właśnie ten Japończyk zaginął

użytkownik usunięty
markin

Tam cały czas ktoś znika.

https://www.filmweb.pl/film/Porwanie.+Historia+Megumi+Yokoty-2006-350915

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones