PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10078}

Teksańska masakra piłą mechaniczną 2

The Texas Chainsaw Massacre 2
5,1 6 668
ocen
5,1 10 1 6668
4,5 4
oceny krytyków
Teksańska masakra piłą mechaniczną 2
powrót do forum filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną 2

CHORY...

ocenił(a) film na 10

...i to wcale nie znaczy, że jest źle. :P
Ten film jest porąbany przez duże „p”. W życiu nie widziałam czegoś takiego, a widziałam niejedno. Poziom patologii, obrzydliwości i zwyrodnienia zawartych w tym filmie jest tak olbrzymi, że daleko poza jakąkolwiek skalą czegokolwiek, a groteskowy, absurdalny klimat tylko to potęguje i sprawia, że powstały obraz jest nie tylko ohydny, ale i niepokojący. Ludzie piszą, że ich śmieszył, ale moim zdaniem żeby śmieszył trzeba go po prostu nie rozumieć. Tego się naprawdę nie da z niczym porównać, nawet z tymi wszystkimi pojechanymi gore w stylu „Srpskiego filmu”. Najcięższy w odbiorze film, jaki oglądałam. Momentami robiło mi się słabo. Wywarł na mnie kolosalne wrażenie i za to otrzymuje zasłużone 10.

ocenił(a) film na 10
Celestern

Och, zapomniałam, że założyłam już wcześniej wątek pod tym filmem. Cóż, to tylko świadczy o tym, że naprawdę siadł mi w pamięci.

ocenił(a) film na 5
Celestern

słaby był ten film :/

ocenił(a) film na 10
arieljarosz

Dla mnie zarąbisty, naprawdę. Na mało którym filmie tak dobrze się bawię. W moim odczuciu „zagrało” tu wszystko — zdjęcia (kolorystyka!), naprawdę ohydne sceny gore, znane już z pierwszej części umiejętne operowanie groteską i elementami czarnej komedii tak, by horror pozostał horrorem. Fabuła i postacie oczywiście nie są zbyt głębokie, ale slashery już to do siebie mają, nie tego się w nich szuka. Chyba jedynym wyjątkiem od tej reguły jest pierwsza „TCM”.

ocenił(a) film na 5
Celestern

No w sumie od tego są skashery ;) ale jest więcej wyjątków od tej reguły :)

ocenił(a) film na 2
Celestern

Jedynkę oceniłaś tak samo? Jak obejrzałem ją dekadę temu to zrobiła na mnie takie wrażenie jak mniej więcej to co opisałaś w tym wątku :) Jednak wtedy poczytałem opinie pod dwójką i nie były zbyt przychylne, to sobie darowałem żeby nie zatrzeć ogromnego wrażenia po jedynce.
No i właśnie sobie ją odświeżyłem. Wrażenie pozostało, Hooper stworzył niesamowity klimat, więc zastanawiam się nad tą dwójką. Brać się za to?

ocenił(a) film na 2
ZiD0

No i wziąłem się za to i srogo się przejechałem. Straszne badziewie, nie polecę nikomu kto się zachwycił częścią pierwszą, bo przy niej część druga to tylko tandetna parodia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones