PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6419}

W paszczy szaleństwa

In the Mouth of Madness
7,0 17 197
ocen
7,0 10 1 17197
8,0 13
ocen krytyków
W paszczy szaleństwa
powrót do forum filmu W paszczy szaleństwa

Moja rada dla każdego przymierzającego się do zobaczenia "W paszczy szaleństwa":
oglądajcie ten film w absolutnym skupieniu, najlepiej sami, bez rozpraszania się i przy
odpowiedniej atmosferze. Kiedy pierwszy raz podszedłem do tego filmu i oglądałem go z
gronem znajomych, czułem się zawiedziony i rozczarowany. To efekt tego, że film posiada
swoją specyfikę i bez absolutnej uwagi na każdym jego detalu - można pogubić się i w
konsekwencji uznać produkcję za niezrozumiałą. Kiedy jednak spróbowałem sięgnąć po te
dzieło ponownie, tym razem przyłożyć się do całkowitego zrozumienia fabuły filmowej, mam
zdecydowanie pozytywne refleksje. Jest to film moim zdaniem stosunkowo oryginalny.
Dlatego też może nie spodobać się każdemu. Ma pewne aspekty za które mógłbym
krytycznie go podsumować (m.in. "gumowe potwory", przez co niekiedy horror przypomina
baśń). Ale generalnie całkiem przyjemna pozycja kina z dreszczykiem, zresztą jak chyba
niemal każda z jakże pamiętnych lat 90 tych. Moim zdaniem John Carpenter ma w swoim
dorobku lepsze produkcje grozy ("Halloween", "Mgła", "Coś"). Ale ten film także jest godny
polecenia.

ocenił(a) film na 7
poland7

Można dostrzec wiele odniesień do religii gdzie słowo pisane przekazywano z pokolenia na pokolenie. Dzięki czemu mamy chrześcijaństwo, islam itp. Ten film to majstersztyk, polecam ten film wszystkim wierzącym, Amen. :)

ocenił(a) film na 6
poland7

Oryginalny? A nie jest to po prostu kolejna wariacja na temat Lovecrafta?

ocenił(a) film na 7
Exebeche

przez cały film miałem wrażenie że to ekranizacja jakies powiesci Lovercrafta

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones