PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6419}

W paszczy szaleństwa

In the Mouth of Madness
7,0 17 232
oceny
7,0 10 1 17232
8,0 13
ocen krytyków
W paszczy szaleństwa
powrót do forum filmu W paszczy szaleństwa

albo kręci zarąbiste filmy, albo słabe (jak np. "Duchy Marsa"). "W paszczy szaleństwa" na szczęście jest całkiem całkiem. Pomysł na fabułę jest bardzo dobry: rzeczywistość miesza się z fikcją a nasz bohater w pewnym momencie już sam nie bardzo wie, czy właśnie znajduje się po jednej czy po drugiej stronie. Efekty specjalne także robią całkiem przyzwoite wrażenie, zwłaszcza że to lata 90. Niestety, jak na horror, mało tu straszenia, a w pewnym momencie historia tak się gmatwa, że nie sposób jej zinterpretować, zwłaszcza ostatniej sceny w kinie. Niby niedopowiedzenie zawsze jest ok, w tym wypadku raczej chyba jednak brakło pomysłu na zakończenie.

ocenił(a) film na 3
drill90

"Efekty specjalne także robią całkiem przyzwoite wrażenie, zwłaszcza że to lata 90"

Te lata 90-te to takie filmy m.in jak Terminator II - jeżeli chodzi o efekty to do teraz są świetne. The Thing Carpentera starsze od recenzowanego filmu a mają o niebo lepsze efekty specjalne.

ocenił(a) film na 4
armarange

Już nie przesadzajmy że te lata 90 były tak dawno i nie dało się czegoś takiego zrealizować. Obejrzyj Odyseję Kosmiczną to zobaczysz że były nawet niezłe w latach 60'.
Poza tym trzeba przyznać że u Carpentera efekty są dobre, niezależnie od czasu, nie starzeją się nawet w dobie komputeryzacji. Osobiści mam odruch wymiotny jeżeli film nie daje nic poza efektami specjalnymi na które wywalono 100milionów(jak np. Fantastyczna Czwórka).
Efekty za kilka milionów nie dość że były tańsze to jeszcze bardziej realistyczne i miały swój urok :).

ocenił(a) film na 3
GTRcreative

Źle zaadresowałeś post. Ja właśnie bronię lat 90-tych, a Ty chyba chciałeś odpowiedzieć na post autora tematu. Albo nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi ;) Odyseję oglądałem grubo ponad 20 lat temu. Zawsze twierdziłem że "stare" filmy często mają ciekawsze i lepsze efekty niz niektóre nowe . Co do Carpentera też nie musisz mnie przekonywać...napisałem przecież że są dobre , a są wrecz rewelacyjne

ocenił(a) film na 4
armarange

Tak źle kliknąłem ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones