PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6419}

W paszczy szaleństwa

In the Mouth of Madness
7,0 17 219
ocen
7,0 10 1 17219
8,0 13
ocen krytyków
W paszczy szaleństwa
powrót do forum filmu W paszczy szaleństwa

10/10
Oglądałem w życiu wiele horrorów, i mimo iż ten, nie jest zbyt straszny, zapada w pamięć. Cała fabuła jest dosyć przewrotna, bo cały film jest jakby horrorem klasy b, który opowiada o fikcyjnym w nim pisarzu horrorów klasy b. Jest tutaj wiele nawiązań do jakiejkolwiek literatury horroru, wliczając nie tyle Lovecrafta, lecz także H.A.Knighta, S.Kinga i całej rzeszy pisarzy. Najbardziej niepokojące i absurdalne są jednak ostatnie chwile filmu, gdy bohater sam ogląda siebie w kinie. Oprócz tego, przez samo "bad end" a nie "happy end" ma u mnie wielkiego plusa. Film nie tyle ocieka krwią, ale coraz to bardziej dziwacznymi pomysłami, które zakorzenione są jeszcze w surrealizmie. Tempo wprost proporcjonalne do długości filmu, cały czas narasta. Być może dzisiaj film ten nie jest czymś szczególnym, lecz w tamtym czasie, był to jeden z najciekawszych filmów jakie powstały. Polecam.

serwatyzm

Nie jest szczególnym ?
To jedyny film który pamiętam gdy byłem jeszcze młody który potrafił mnie
przestraszyć .. posiadam jego kopię i każdy seans raz na parę lat robi
wrażenie mimo braku nowoczesnej techniki . Jest niesamowity , chory ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones