PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698051}
6,8 115 425
ocen
6,8 10 1 115425
5,1 24
oceny krytyków
X Men: Apocalypse
powrót do forum filmu X-Men: Apocalypse

Proszę, niech mnie ktoś uratuje. Oglądałem różne części X-Menów i filmy związane z Wolverine, ale po obejrzeniu tego nie mam pojęcia już o co w tym wszystkim chodzi. Czemu w tej części Storm była zła? Czemu postacie z poprzednich filmów się w ogóle nie znały? (Mam tu na myśli Tego gościa ze skrzydłami, Cyklop) Dlaczego Wolverine został zamknięty w jakiejś głupiej lodówce/sejfie i pozbawiony "człowieczeństwa"?
Przecież w "Przyszłość która nadejdzie" wszyscy byli szczęśliwi, znali się, przybijali sobie piątki. Już nie wiem który film jest kontynuacją czego. Z tego wszystkiego wychodzi mi jeden wielki bajzel.

Przy oglądaniu każdej nowej części mam wrażenie jakbym oglądał to wszystko od początku, albo w innym timeline. Znowu kolejny konflikt między Xavierem i Magneto... Xavier znowu powie miłe słówko i Magneto nagle się nawróci.

Jeżeli seria miała gdzieś swój restart to błagam, napiszcie mi kolejność oglądania tych filmów wraz z Wovlerinem bo nie mam zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.

ocenił(a) film na 7
Miwen

Niech mi ktoś wytłumaczy 2 rzeczy.
1- Tutaj Striker jest młody, a Wolverine ma już adamantium... Chyba w genezie Striker był starszy jak mu je wstrzykiwali?
2- Jean jest dorosła, Charles i Eric też. W Ostatnim Bastionie jak ją pierwszy raz odwiedzili, była małą dziewczynką, a oni "dziadkami"
WTF?

SynDmx

Jak Jean odwiedzili w Ostatnim Bastionie, to było to wspomnienie, które miało miejsce dużo wcześniej niż akcja całej części. A jeśli chodzi o wiek postaci, cóż... To aktorzy byli starsi, ale postacie takie miały nie być. Zwróć uwagę, że twarze aktorów w scenie z Jean są wyczyszczone komputerowo. Podobną rzecz można zaobserwować w przypadku Legolasa w Hobbicie. Może lepiej by było, gdyby wzięli innych młodszych aktorów, ale widocznie nie chcieli robić zamieszania. I Jean tutaj jest smarkulą jeszcze, koło 20, a w bastionie jest już nauczycielką po 30. Co do Wolverine'a musiałabym sobie przypomnieć. Pamiętaj też, że nowa seria opisuje czasy sprzed pierwotnej trylogii, ale przez cofnięcie się w czasie Wolverine'a nie jest już wiernym odbiciem kolejnych wydarzeń.

Liusah

A ja nie rozumiem dlaczego pozniej nikt nie znal Nightcrawlera (Kurt Wagner). No chyba, ze cos przeoczylem

ocenił(a) film na 6
Pajo

Dokładnie. Postać Nightcrawlera pojawia się dopiero w X-men 2 (jest zresztą dużo lepszy niż w Apokalypse, scena ataku na prezydenta absolutnie fantastyczna). Wiec jednak nie cała przyszłość po tym całym zamieszaniu z czasem pasuje do siebie w starych i młodych X-menach.

ocenił(a) film na 6
vilanella

Ja mam większą zagwozdkę. Oryginalnie wg komiksów Nighcrawler jest synem Mistique i Azazela.Czemu w filmie jest to pominięte? :/

ocenił(a) film na 8
Carianna

Bo tutaj Mystique w ogóle jest dobrą postacią nie wiem dlaczego i lderką X-menów co juz jest popieprzone ;/ Nie trzymają się rzeczy z komiksów i potem takie potworki wychodzą. Pozdrawiam

vilanella

Oczywiście, że niecała. Przeszłość, która nadejdzie zrestartowała przyszłość. Stworzyła nowe kontinuum czasowe, do którego inne linie nie należą.

ocenił(a) film na 8
SynDmx

Ale to jest historia od nowa przeciez

ocenił(a) film na 5
Miwen

Najpierw jest Pierwsza Klasa ( dzieje się w latach 60-tych ) , a potem dopiero X-Men - Geneza Wolverine ( lata 80-te ) , następnie X-Men 1, X-Men 2, X-Men Ostatni Bastion, dalej X-Men - Przeszłość, Która Nadejdzie ( dzieje się w dwóch płaszczyznach czasowych: przyszłość i walka z nowoczesnymi Sentinelami jest kontynuacją Ostatniego Bastionu i dzieje się także po X1 & x2, ale przeszłość, do której cofa się Logan, czyli młodsze wcielenia Xaviera i Magneto to kontynuacja X-Men First Clas ) , a na końcu jest X-Men Apokalips ponieważ jest to całkowity restart X-Meneów.
Filmy " Wolverine " & " Deadpool " to ZUPEŁNIE OSOBNE OBRAZY, i możesz je oglądać bez obeznania się z resztą filmów. Chodź scena po napisach w " Wolverinie " sugeruje, że ten film dzieje się przed " X-Men - Przeszłość, Która Nadejdzie " przed wątkiem z przyszłości z ulepszonymi Sentinelami.

Flinston1987

Nie do końca się zgadzam. Oczywiście pierwszym była pierwsza klasa drugim x-men geneza następnym moim zdaniem powinien być właśnie Apokalips bo on chronologicznie był przed 1ką następnie 1, 2 i 3. Co prawda Apokalips ma innych aktorów i to bardzo razi ale np pierwsza kasa też ma innych aktorów niż 1.2.3 a w apokalipsie wspominają końcówkę klasy czyli walkę na karaibach oraz syn magnusa robi podobny numer co w 1 klasie tak więc chronologia jakoś się trzyma.

Dariuszf

Tylko Geneza powinna być pierwsza. Jej akcja dzieje się jeszcze przed narodzinami bohaterów Pierwszej Klasy.

ocenił(a) film na 5
Liusah

Jakim cudem Geneza może się dziać przed narodzinami bohaterów pierwszej klasy, jak w scenie w której uwolnieni młodzi mutanci ( m.in. Emma Frost & Cyclops, a wiadomo, że Cyclops jest młodszy od Havocka ) uciekają z ośrodka na powierzchnię i pierwszą osobą, którą spotykają jest prof Charles Xavier w wieku minimum 40lat, grany przez Patricka Stewarta, który wtedy miał 69 lat ) ?

ocenił(a) film na 8
Flinston1987

Ale to wszystko pogmatwane i popieprzone. Pooglądać by te filmy rzeczywiście jak ma miejsce akcja. Może "X-Men: The New Mutants" wprowadzi jakieś informacje dające do zrozumienia o co w tym wszystkim chodzi. Tak z innej beczki, to wiadomo dlaczego twórcy zdecydowali zrobić restart serii ?
Oprócz oczywistego przychodu w $$$ to czy stoi za tym jakiś konkretny powód ?

ocenił(a) film na 5
Colector

Zapewne chodzi też o wiekowość " starej gwardii " . Zwróć uwagę ile będzie miał Jackman i chociażby Stewart podczas gdy do kin wejdzie 3 część solowego Wolwerine'a w 2017.

ocenił(a) film na 8
Flinston1987

A i owszem będą to już takie trochę stare wygi, ale dobrze się trzymają póki co i tego im życzę. Miejmy nadzieję że kolejne części będą cieszyły publikę i zapewniały zadowalające dochody. Tak co do Wolverina, to nie widzę w tej roli nikogo innego jak właśnie Jackmana. Tak się do niego przyzwyczaiłem, że ciężko mi na myśl że zbliża się jego ostatni film w roli tytułowego Rosomaka.

Flinston1987

Obejrzyj sobie Genezę, tam są daty. A Logan przecież był trzymany przez Strikera latami.

ocenił(a) film na 5
Liusah

Mam to szczęście, że mam wszystkie części, więc jestem świeżo po Genezie i zapisałem parę obserwacji/wniosków.
A mianowicie:
Geneza zaczyna się w 1845 roku w Kanadzie, gdy Logan i Victor są młodzi, a Wolverine zabija własnego ojca.
Potem są pokazane różne wojny m.in. secesyjna ( 1861-1865 ) , potem jak sądzę są obie wojny światowe, a już na bank II WŚ, ( 1939-1945 ) ponieważ jest pokazane lądowanie w Normandii. Następnie jest Wietnam ( 1959-1975 ) , chwilę potem mają zostać rozstrzelani, ale jest scena z karcerem i pojawia się pierwszy raz Stryker. Czyli faktycznie film zaczyna się najwcześniej w 1959 roku, a najpóźniej w 1975 roku. Potem akcja przenosi się do Lagos w Nigerii, gdzie na koniec Logan opuszcza ekipę Strykera, ale nie ma żadnej daty. Potem jest akcja 6 lat później w Górach Skalistych w Kanadzie ( tak podaje lektor ) , gdzie Logan żyje z Kayla'ą Silverfox. Nie umiem tylko za cholerę określić roku, czy nawet dekady, gdy Wolverinowi wstrzykują adamantium, po czym ucieka i znajduje tymczasowe schronienie u pary staruszków, oraz kiedy dzieją się dalsze wydarzenia. Moment, w którym Logan odnajduje Gambita i dalsza akcja aż do zakończenia to lata minimum 80-te, chodź możliwe, że i nawet 90-te.

Liusah

Zawsze powinno się oglądać film według kolejności postawiana dlatego że widz wtedy bardzo wiele zyskuje np w najlepszym element X men 2 jest niejasna przeszłość Logana , wraz z nim próbujemy odkryć prawdę natomiast kiedy obejrzymy najpierw Genezę to wtedy cały film traci swój urok , bo wszytko dla nas jest jasne przez co film który miał za zadanie nas wprowadzić do całej genezy staje się dla nas niczym odkrywczym i nie spełnia swojego zadnia

kubala102

Myślę, że i jeden i drugi sposób ma swój urok.

kubala102

Ja wolę jasne sytuacje i chronologię. Ludzie są różni i jedni wolą tak inni inaczej.

ocenił(a) film na 8
Liusah

Geneza jest straszna xD

ocenił(a) film na 5
Miwen

Mam pytanie dla obeznanych: dlaczego William Stryker w niektórych częściach wygląda młodziej niż w tych, w których akcja toczy się chronologicznie później?

ocenił(a) film na 5
morrison1971

Tzn? Pierwsza trylogia działa się na początku tego tysiąclecia, DOFP w latach 70, Apocalypse w 80.

morrison1971

To chyba dobrze, że Stryker wygląda młodziej niż w filmach chronologicznie późniejszych, kiedy był starszy :)

ocenił(a) film na 8
Miwen

przecież ta seria od First Class to X-men od początku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones