PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764039}
7,6 134 845
ocen
7,6 10 1 134845
7,9 54
oceny krytyków
Zimna wojna
powrót do forum filmu Zimna wojna

Fajna scena...

ocenił(a) film na 8

Jest takie ujęcie, gdy stoją w Paryżu, obok ściany kamienicy. Na ścianie, tabliczka z nazwą ulicy: "Emmanuela GODOTA". Kulig pyta,"co robiłeś przez ten czas". Kot: "CZEKAŁEM na Ciebie..." Fajne ;)

mapit

Hm... Jakoś nie zauważyłem. Ciekawe, kto to zobaczył, oprócz ciebie.

ocenił(a) film na 10
mapit

Obawiam się, że chodzi raczej o tabliczkę z nazwą placu im. Émile Goudeau, francuskiego poety. Taka rzeczywiście pojawia się w filmie podczas tej rozmowy :)

ocenił(a) film na 8
raaadoslaw84

Faktycznie. Pomyliłem co nieco. Ale fonetycznie się zgadza :)

ocenił(a) film na 10
mapit

Z tego co można wyczytać w internetach, to ponoć nie wiadomo czym lub kim inspirował się Samuel Beckett tworząc imię "Godot", więc kto wie, być może, z pozoru banalny, trop fonetyczny jest tutaj zamierzony :)

raaadoslaw84

piszę właściwie po roku, ale tak mi się nasunęło: bardzo prawdopodobna jest teoria, jakoby Godotte był zlepką międzyjęzykową - Beckett z jednej strony był Irlandczykiem, osadzonym w kulturze anglosaskiej, pisał jednak po francusku - God to z angielskiego, natomiast sufiksy -ote/-otte służą we francuskim do tworzenia form diminutywnych z odcieniem raczej negatywnym, np. petit /mały/ - petiot /maluch/, Godotte byłby czymś w rodzaju... bożka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones