PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764039}
7,6 134 669
ocen
7,6 10 1 134669
7,9 53
oceny krytyków
Zimna wojna
powrót do forum filmu Zimna wojna

Na filmweb ocena w okolicach 8 więc spodziewałem się czegoś na miarę "Skazany na bluesa" albo "Bogowie" a co dostałem? Pretensjonalną, pseudoartystyczną papkę gdzie przez 2/3 filmu zerkałem na zegarek czekając aż te flaki z olejem się skończą.
Wykonanie jeśli chodzi o grę aktorską, ujęcia, muzykę itp. dobre ale scenariusz i sposób podania tego filmu to jest porażka. Ani to nie było śmieszne, ani smutne, ani w tym nie było nic strasznego ani dramatycznego, ot historia puszczalskiej panienki idącej dupą przez karierę + podstarzały reżyser który zabujał się w młodej puszczalskiej lampucerze i to miało wyjechać na jakiś festiwal? Give me a breake.

ocenił(a) film na 10
JeffStruecker

brrrr, to smutne, że tak odebrałeś ten film i przerażające, że tak niewiele zrozumiałeś

Agatonik

To smutne, ale tak właśnie, również według mnie, wygląda prawda o tym pięknie opakowanym gniocie, opowiedziana w kilku krótkich, bądź co bądź żołnierskich słowach.

"to przerażające (...)"
??
Krystyna Janda, to Ty?
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
wito5

Krysia Pawłowicz? To Ty???

Agatonik

Nie.
Poza tym, jak dla Ciebie to Krystyna Pawłowicz, jeżeli już.

"wpuścić chamstwo na salony..."

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Nie wiem co tu było do rozumienia, historia łopatą pisana, siekierą pocięta dla nadania wiarygodności "artystycznego kina" który jest długi, nudny i nie wnoszący nic dla widza.
PS. Możesz mnie oświecić co tam było do rozumienia? Wielka nieudana miłość bo reżyserkowi nie szło za dobrze pieniędzy na obczyźnie, a ona "robiła karierę" czego efektem był mąż Włoch i dziecko z tym cwaniaczkiem karierowiczem granym przez Szyca... Obleśna historia, poziomem zbliżona do Galerianek podana w formie pseudoartystycznej nihilistycznej i cynicznej wizji miłości reżysera.

ocenił(a) film na 10
JeffStruecker

a do rozumienia (w sensie emocjonalnej wrażliwości) było: psychologia związku, niezwykle burzliwego, prawdziwego, ale tak naprawdę niemożliwego; tło historyczne i polityczne filmu; dokonywanie wyborów i dlaczego właśnie takich. Oprócz tego przecudowne zdjęcia, świetna gra aktorska zarówno Kulig, Kota, a nawet Szyca, za którym nie przepadam.
To teraz mam pytanie do Ciebie o wyjaśnienie określeń: obleśna, cyniczna, nihilistyczna, pseudoartystyczna? Jakieś uzasadnienia?

ocenił(a) film na 9
JeffStruecker

Ja Ci oddam.

Podaj numer konta i kwotę.

pablo_b

pablo_b, jak Ty mnie teraz zaimponowałeś...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones