PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764039}
7,6 134 674
oceny
7,6 10 1 134674
7,9 53
oceny krytyków
Zimna wojna
powrót do forum filmu Zimna wojna

Z Panem Pawlikowskim to chyba jednak się nie polubię.
Po Idzie, dałam mu drugą szansę, ale na nic to,
Brakuje mi tu głębi, której zawsze oczekuję. Nie jest ona konkretnie określona i zamykająca się w konkretnych ramach.
To musi być coś, co mnie ujmie. Albo rozśmieszy, albo wprowadzi mnie w stan mocnej melancholii, może w stan niedowierzania, alb strachu...
Koniec historii przewidziałam już w połowie filmu.
Tutaj historia była za szybka, za płytka, a główna aktorka do granic irytująca.
Kolor czarno-biały nie tworzył dla mnie artyzmu a przeszkadzał mi w oglądaniu i wczuwaniu się w historię.
Nawet mój ulubiony aktor - Tomasz Kot, zupełnie mi się tu nie spodobał w żaden sposób. Wolę pamiętać Go ze Skazanego lu Bogów.
Film identyczny jak "Ida" pod względem ujęć, schematu historii, koloru, gestów, sposobu kadrów... Jedynie historia inna. Inna ale tak samo opowiedziana.
Trzeciej szansy raczej nie dam.

ocenił(a) film na 6
loriencee

Mam podobnie. Z mojego punktu widzenia Pawlikowski to świetny fotograf, słaby reżyser. Oglądając "Zimną Wojnę" czuję się jakbym oglądała album ze zdjęciami, nie film - brakuje historii, która parę przypadkowych 'zdjęć' połączy w całość, wciągnie emocjonalnie. Kartkuję tylko, brak mi narratora, który opowie o twarzach z papieru coś więcej, żebym mogła zachwycić się tym co przeżyli. Irytuje najbardziej to, że zdjęciowa i muzyczna oprawa tak piękna estetycznie zapowiada coś niezwykłego co się nigdy nie stanie niestety.. Mam wrażenie że bohaterów oglądam cały czas w tym samym punkcie - nic się między nimi nie zmienia - coś tam się pojawiło i trwa, ani nie dojrzewa ani nie nabiera rozpędu. Żyją sobie w emocjonalnym stanie zawieszenia szarpiąc beznadziejnie nielogicznymi ruchami, które niby to mają mieć wpływ na ich życie a zostawiają w punkcie wyjścia. Ich ruchy są przypadkowe w żaden sposób nie jestem w stanie zaangażować się , kibicować im, bo kolejną ciętą sceną scenariusz przeskoczy o parę lat do przodu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones