PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764039}
7,6 134 674
oceny
7,6 10 1 134674
7,9 53
oceny krytyków
Zimna wojna
powrót do forum filmu Zimna wojna

Za "Idę" do końca życia należy mu się solidny kop w dupę i bilet w jedna stronę, ale "Zimną Wojną" udowodnił, że jest świetnym reżyserem. Zdjęcia, to naprawdę wyższa szkoła jazdy. Coś wspaniałego. Pierwszy raz mogę przyznać, że one nie udają kina klasycznego. To naprawdę ten poziom robienia zdjęć. Najwyższe loty. Zdecydowanie Pawlikowski jest najlepszym polskim reżyserem co najmniej ostatnich dwóch dekad. Myślę, że wszystkie nominacje i nagrody są zasłużone. Będzie dziwne jeśli za zdjęcia nie będzie tutaj Oscara.

ocenił(a) film na 9
chrisziyo

Za "Idę" należą mu się jeszcze większe brawa, bo to jeszcze lepszy film. Jakbyś nie był matołem to byś wiedział, że bez nakręcenia "Idy", jej wielkiego sukcesu nie byłoby "Zimnej wojny" i jej sukcesu. A "Ida" jest podziwiana wciąż na całym świecie. Kop w dupę należy się raczej tobie, za głupotę.

ocenił(a) film na 8
niedzielanapalmowa

"Ida" lepsza od "Zimnej wojny"? Bezpośrednie łączenie "Idy" z sukcesem "Zimnej wojny" stawia cię w jednym szeregu z ćwierćinteligentami. Nie marnuj mojego czasu frustracie.

ocenił(a) film na 9
chrisziyo

Na jedynego frustrata wyglądasz mi ty, próbując wpierw kopać w dupę a potem wręczać wilczy bilet wybitnemu polskiemu reżyserowi za film, który jak widzę intelektualnie cię przerósł. Ćwierćinteligenta również, bo inaczej byś wiedział, że po słusznych zachwytach nad "Idą" i nagrodach, otworzyły się przed Pawlikowskim drzwi. I na jego kolejne filmy czekano na festiwalach tak jak czeka sie na kolejne filmy braci Dardenne, Ceylana czy iranskiego Farhadiego. Sukces "Zimnej wojny" rozpoczął się w Cannes, gdzie bez międzynarodowego docenienie "Idy" Pawlikowski nie miałby wstępu, tak jak dziesiątki reżyserów, którzy się nie przebili wcześniej. Kto więc jest tutaj ćwierciakiem, który nie łapie pewnych oczywistości?

ocenił(a) film na 8
niedzielanapalmowa

Nie mam obowiązku podzielać twoich opinii i wyobrażeń na temat "Idy". O to, na podstawie czego twierdzisz, że mnie "Ida" intelektualnie przerosła już nawet nie pytam, bo konstruując takie zdanie obnażasz się po raz kolejny ze swojej głupoty, niczego więcej.

A jakie to drzwi otworzyły się przed Pawlikowskim? Ano takie same jak przed każdym innym reżyserem, któremu wyszedł pierwszy film. Udało mu się nakręcić drugi, jeszcze lepszy, więc po raz kolejny odnosi sukces. "Ida" odniosła sukces, bo Pawlikowski dokładnie wiedział jakiego rodzaju narrację w nim umieścić, aby zdominowany przez naszych Najlepszych Przyjaciół przemysł filmowy spojrzał w jego stronę. Pawlikowski po prostu te "drzwi" sobie tym kupił skutecznie łącząc swoje kontakty z Fajgą Mindlą z treścią swojego filmu. Twoje głupie rozumowanie implikuje tezę, że w przypadku niepowodzenia "Idy", Pawlikowski na pewno nie odniósłby sukcesu w przypadku "Zimnej wojny", bo bez nagród i sukcesu filmu pierwszego nie otworzyłyby się przed nim jakieś mityczne "drzwi". A mało to w przypadku historii kina, że wielu wybitnych reżyserów zaczynało od średniej klasy debiutów lub nawet kolejnych swoich filmów? Nie wyszłaby mu "Ida", wciąż miałby taką samą szansę odnieść sukces w przypadku "Zimnej wojny" jeśliby chciał ją nakręcić. Stwierdzenie, że bez sukcesu "Idy" nie powstałby drugi film Pawlikowskiego - mniejsza o to jaki, to stwierdzenie niebotycznie wręcz debilne, obrazujące twój potencjał intelektualny pospolitego fanatycznego durnia, który w amoku bredzi bezmyślnie, co mu ślina na język przyniesie. Spodziewałem się wielu rzeczy pod tym filmem, ale nie kogoś takiego jak ty - sfrustrowanego psychofana Pawlikowskiego, wzorcowego snoba. Z tym ciągłym podziwem świata dla "Idy" już nie przesadzaj. Odlatujesz w swej patologicznej miłości do twórczości Pawlikowskiego o wiele za ostro. :)))

ocenił(a) film na 9
chrisziyo

Oho, poskrobać trochę wystarczy - wyjdzie typowy antysemicki dureń.

To, że bez "Idy" i jej sukcesu nie miałby otwartych drzwi do Cannes, wie każdy, łącznie z Pawlikowskim, który nawet tego nie ukrywa. A swój początek pochód "Zimnej Wojny" miał miejsce właśnie na francuskiej riwierze.

ocenił(a) film na 8
niedzielanapalmowa

"wyjdzie typowy antysemicki dureń"

HAHAHAHAHA - pies Pawłowa :)

Wyjaśniłem ci skąd się wzięły "otwarte drzwi do Cannes". Dorośnij w końcu, bo twoje wyobrażenie o rzeczywistości, to zwykła gówniarska naiwność.

ocenił(a) film na 9
chrisziyo

Nie nazwałbym zrobienia z siebie antysemickiego idioty, wyjaśnianiem czegokolwiek.

ocenił(a) film na 8
niedzielanapalmowa

Hahahaha :) Nawet nie wiesz ile litości i jednocześnie śmiechu u mnie wzbudzasz. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones