Abe Vigoda

Abraham Charles Vigodah

7,7
1 730 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Abe Vigoda

dla mnie to zawsze będzie Sal Tessio z Ojca chrzestnego, szkoda że zdradził, gdy oglądałem pierwszy raz ten film myślałem jak Tom Hagen, że zdradzi Clemenza a tu niespodzianka.

Tommy_DeVito

a czemu zdradził...DOn Corleonów. poleciał na kase?

konrii_2

myślę, że niespełnione ambicje, chciał większą władzę, poza tym mógł bać się tego, że po śmierci Vito, Michael sobie nie poradzi. Zresztą to tylko czysty biznes :-)

Tommy_DeVito

Dobrze prawisz, De Vito...

Tommy_DeVito

Chciał założyć własną Rodzine, zreszta Clemenza też miał o to sapy do Mike'a potem. Choć to właśnie Tessio i Clemenza znali Ojca najdłużej, razem wszystko rozkręcili. Pewnie myślał że Michael nie ma takiej siły do kierowania Rodzina i sie wszystko rozdupcy a tu zonk ;D

konrii_2

Tessio był sprytniejszy niż Clemenza. I właśnie to co zrobił wydawało mu się najsprytniejsze. Myślał, że Mike jest słaby, więc Sal dogadał się z Barzinim, żeby przetrwać.

phelek1986

dokładnie. zero emocji, czysta decyzja biznesowa. choć jego rola nie przypadła mi szczególnie do gustu, była zmarginalizowana w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones