Vasiliy ShukshinI

7,5
44 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vasiliy Shukshin

Droga Redakcjo. Wasilij szukszyn istnieje na filmwebie dwukrotnie. Błąd wynika z tego, iż Filmweb nie wiedzieć czemu czasami decyduje sie na uzywanie pisowni angielskiej przy rosyjskich nazwiskach. Dzięki temu na Filmwebie Wasilij Szukszyn pojawił się dwukrotnie- jako Vasili Shukshin: reżyser, aktor i scenarzysta, oraz Wasilij Szukszyn- literat (http://www.filmweb.pl/person/Wasilij+Szukszyn-1512839
Fakt, że Szukszyn był zarówno twórcą filmowym, jak i pisarzem, niemniej jako jedna i ta sama osoba. Chyba lepiej byłoby wpisać go pod nazwiskiem znanym polskiemu czytelnikowi i widzowi (Wasilij Szukszyn) i dodać pozycje dotyczące jego dorobku literackiego zabierając je ze strony do której linka podałem. Polska pisownia imienia i nazwiska jest bardziej sensowna, jako utrwalona w naszym kraju i nie ma sensu by robic tego rodzaju utrudnienia, tym bardziej że niejakiego Dostojewskiego wpisujecie Państwo pod polska pisownią, a nie jako Dostoyevsky.

protekcjonalny_mua

Mamy 14 października 2011 a Wasilij Szukszyn nadal rozdwojony.

AbuKamil

Za to 2 lata później - tylko pisownia angielska. Szkoda, że nie zastosowano polskiego zapisu. :/

cyborg_marcel

Na FW trzeba dokonywać karkołomnych wysiłków, że znaleźć rosyjskich twórców czy filmy. Ja osobiście chcąc wejść na Szukszyna wpisuję KALINA CZERWONA i tak trafiam. Oglądam teraz chronologicznie wszystkie filmy ze Stanisławem Liubszinem, za każdym razem muszę szukać filmu KIN-DZA-DZA i po nim wchodzić do filmografii tego aktora. Ciekawam, jakie jeszcze mnie spotkają niespodzianki w kinie radzieckim/rosyjskim na tym portalu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones