PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 215 493
oceny
8,9 10 1 215493
8,6 37
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

Tematy w tej dyskusji dotyczą serialu FABULARNEGO produkcji HBO, OPARTEGO na autentycznych wydarzeniach. To nie jest dyskusja o filmie dokumentem przedstawiającym dogłębną, rzeczową i naukową analizę rozmiarów tej katastrofy oraz śledczą rekonstrukcję wydarzeń z tamtego okresu. Jeśli to nadal pozostaje niejasne to czytajcie te 2 zdania w koło do skutku. Moda i fryzury też są nie takie jakie obowiązywały w Prypeci w roku 1986?

Ludzie, wyciągnięcie te kołki, bo już zwariować można. Jak nie smoki za dużo ognia mają to uran się inaczej rozpada...

Serial prześwietny!

ocenił(a) serial na 9
CozzY

Też odnoszę wrażenie, że spora grupa dyskutantów traktuje ten serial jak np. 'Katastrofę w przestworzach'. I będą się kłócić, że lampa na kominie w rzeczywistości była o 40 cm wyżej, niż pokazano w serialu. I argumentować, że jak tak można, że to kpina z widza i celowe wprowadzanie go w błąd.
A jednocześnie oceniają serial Narcos na 9-10, również oparty na prawdziwych wydarzeniach. I tam nie widzą żadnych rozbieżności.

Mam wrażenie, że 90% krytykantów ma po 15-25 lat, i nie ma pojęcia, jak wyglądała Polska czy Rosja w tamtych czasach. Ja piłem Lugola chodząc do liceum, więc dobrze pamiętam tamte realia. Serial jest bardzo dobrze zrobiony, w pełni oddaje klimat tamtych czasów, scenografia i kostiumy są perfekcyjne.

I faktycznie, nie zapominajmy, że to SERIAL FABULARNY.

ocenił(a) serial na 4
nowaczek1

Nie zauważyłem tutaj dyskusji mających na celu obniżyć wartość merytoryczną tego serialu z powodu imponderabiliów takich jak lampa na kominie czy (bardziej realnie) to że pierwsi przyjechali do akcji gaśniczej strażacy nie z tej jednostki co w rzeczywistości. Problem tkwi w poważnych błędach jak maglowana tu już wielokrotnie wyciągnięta z dupy potencjalna możliwość eksplozji reaktora o sile kilu megaton, a to nie jest drobny szczegół. W tym serialu jest kilka poważnych błędów i co najmniej kilkanaście średnich, tych głupotek najmniejszego kalibru praktycznie nikt rozsądnie myślący się tutaj nie czepia.

Natomiast co do argumentu "to TYLKO serial fabularny" - radzę zatem udać się na forum dyskusyjne serialu "Nasze matki, nasi ojcowie", który ma o połowę gorszą ocenę od "Czarnobyla", chociaż został też sprawnie i interesująco zrealizowany, "w pełni oddaje klimat tamtych czasów, scenografia i kostiumy są perfekcyjne" i tak dalej, a został storpedowany przez polskich odbiorców za słynną scenę opluwającą dobre imię i honor AK. Właściwie czemu? Przecież to też TYLKO SERIAL FABULARNY i nie musi się sztywno trzymać faktów? Ano dlatego, że ktoś śmiał Polakom nadepnąć na odcisk i już nota poszła o parę punktów w dół. Za to jak HBO gwałci elementarne prawa fizyki, to już wszystko okej. :)

ocenił(a) serial na 5
CozzY

Tyle tylko, że w tym serialu poza suchymi faktami (często przeinaczanymi) nie ma zbytnio wątku przewodniego na którym należałoby się skupić, więc oceniamy zgodność z tamtejszymi realiami. Dla mnie jest fajnie zachowany klimat, są dobre zdjęcia i scenografia. Ale nic więcej ponadto.

ocenił(a) serial na 10
cichykuba

Żadnych emocji w tobie nie poruszyła ta historia?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones