PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 215 506
ocen
8,9 10 1 215506
8,6 37
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

Widać, że bardzo chcieli, aby było autentycznie, scenografia, kostiumy wyszły świetnie. Ale jak dla mnie trochę za dużo scen rodem z Hollywood - trzymania za rączkę, strzelania do szczeniaczków i do krowy staruszki, za dużo tych ciepłych uczuć. Juz nie wspomnę o jurnych górnikach, którzy rezyserowi chyba za bardzo kojarzyli się z meksykańskimi macho. W dialogach realizmu dodawał tylko zwrot "towarzyszu", reszta mogłaby być rownie dobrze krecona w USA. Nie udało się oddać klimatu socjalizmu, hierarchii, która wtedy panowała, tej brutalności i szorstkości w relacjach między ludźmi, którą my dobrze znamy. Wybór języka angielskiego oraz zachodnich aktorów był średnim pomysłem. Serial wciągający i bardzo ciekawy (szczegolnie 5 odcinek), ale trochę za dużo amerykańskiego efekciarstwa.

ocenił(a) serial na 9
staphylococcusmutans

Jak dla mnie serial ekstra, ale post popieram. Zwłaszcza właśnie 5 odcinek to kumulacja amerykanizmów plus kompletne odstępstwo od faktów historycznych. Ta dyskusja Legasowa i Szczerbiny o sensie ich pracy to jakiś kompletny kosmos i jak dla mnie motyw oderwany od charakteru postaci. Musieli na siłę wcisnąć wielką przemianę bohatera tylko po co?

staphylococcusmutans

Jestem dopiero po dwóch odcinkach, ale mam takie same wrażenia. Scenografie, rekwizyty, kostiumy - rewelacja. Amerykanie są mistrzami w tych sprawach i Czarnobyl to potwierdza. Natomiast aktorstwo i dialogi - zupełnie do mnie nie przemawiają. Sposób, w jaki poprowadzone są rozmowy bohaterów, ich zachowanie, są typowo amerykańskie, nie pasują do Słowian. Polacy we współpracy z Ukraińcami zrobiliby lepiej ten serial, byłby bardziej wiarygodny aktorsko (choć pewnie mniej wizualnie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones