PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 214 831
ocen
8,9 10 1 214831
8,6 36
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

Legasov

ocenił(a) serial na 10

Czy tylko u mnie on wzbudził tak ogromną sympatię? Strasznie mi przykro że popełnił samobójstwo i nie mógł zobaczyć jak został piękne uhonorowany przez ten serial

ocenił(a) serial na 7
karolonka

Już po przemianach politycznych 1991 roku został zrehabilitowany.

ocenił(a) serial na 10
karolonka

Nawet jakby nie popełnił samobójstwa to pożyłby najwyżej kilka lat wjęcej a już na pewno nie do obecnych czasów

ocenił(a) serial na 10
karolonka

W sprawie Legasowa prawdopodobnie doszło do mini przekłamania. Wg serialu powiesił się dokładnie w drugą rocznicę katastrofy,co do minuty, a w rzeczywistości było to 27.04.1988 w godzinach porannych. Rodzina wyszła do pracy, syn Legasowa wrócił na przerwę obiadową i znalazł ojca. Źrodło, którym się kierowałam:

https://wiki.czarnobyl.pl/wiki/Walerij_Legasow

ocenił(a) serial na 10
singri

Wersja przyjęta w serialu jest zbieżna z tym, co podaje rosyjska Wikipedia ( https://ru.wikipedia.org/wiki/Легасов,_Валерий_Алексеевич ). Czyli najwyraźniej funkcjonują różne i nie wiadomo do końca, jak to było.

ocenił(a) serial na 9
karolonka

Ja się zaczęłam zastanawiać, czy to było samobójstwo ;-)

ocenił(a) serial na 10
siasiarzyna

Ja też

ocenił(a) serial na 8
karolonka

I tak by zmarł na chorobę popromienna. Juz mu zaczęły wypadać włosy. Nie doczekalby. Może też po trosze chciał sobie oszczędzić tego cierpienia.

ocenił(a) serial na 10
karolonka

Już miał chorobę popromienną, poza tym gdyby nie popełnił samobójstwa, zapewne nie byłoby jego taśm, czyli też serialu na bazie reportaży, książek, do których kluczem były nagrania Legasowa.

karolonka

Dzięki za spoiler pajacu

ocenił(a) serial na 9
karolonka

Jak tak poczytać, to Legasow popełnił wiele pomyłek i bywał niepotrzebnie uparty w swoich decyzjach - spierał się mocno z innymi naukowcami, którzy czasami lepiej rozpoznawali sytuację. No ale był chemikiem (np. znacznie niżej był wykwalifikowany niż Diatłow, który znowu wcale nie był aż tak ciężkim bucem, jak w filmie).
Trochę więc decyzją scenarzystów widzimy Legasowa jako najbardziej pozytywnego bohatera.
No ale takie są prawa filmu.
Filmowy Szczerbina np. jest "ulepiony" z dwóch postaci realnych, gdzie wiele ostrych decyzji i wygląd właśnie są wzięte raczej z biografii Iwana Siłajewa...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones