PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106022}

FLCL

Furi Kuri
7,7 2 199
ocen
7,7 10 1 2199
FLCL
powrót do forum serialu FLCL

Czym jest to cale medica mechanical, to jakaś organizacja czy co
Czy ten komendant b(?) z czerwonymi włosami i brygada są przeciwnikami czy sojusznikami medici? Kim oni w ogóle są. Co ten kapitan ma do Haruko, jaki ma znią związek
Czym jest atomisk, czy to ten guz co wychodzi z głowy Naoty, czy może Cantie?
Dalczego i po co te roboty wychodiły z głowy Naoty?
czym jest ten robot z 6 odcinka co się nażarł żelastwa i tak urósł? Skąd on się tam wziął?
... i ta wielka ręka co wyrosła w mieście

Najbardziej interesują mnie pytania pyt 1 i 3

ocenił(a) serial na 10
into_the_moonlight

1. Medical Mechanica to organizacja, która złapała Atomiska dla własnych celów. W ostatnim odcinku dowiadujemy się, że może ona w ostateczności wyczyścić całą planetę za pomocą swojej fabryki (żelazka;p)
2. Wydaje mi się, że na pewno są jakąś osobną organizacją, która stara się utrzymać pokojowe stosunki z Medical Mechanica, by zapobiec ew. zagładzie - w odcinku z baseballem znienacka chcą zniszczyć fabrykę-żelazko za pomocą satelity.
3. Atomisk to król piratów czy jakoś tak - ma wielką moc i może kraść planety - M.M. go złapała, a Haruko chce go "wypuścić", bo chce mieć jego siłę. Natomiast ta sprawa z guzem wygląda inaczej - w jednym odcinku była mowa o tunelach czasoprzestrzennych, które tworzą się pomiędzy dwoma półkulami mózgu i są one w stanie transportować różne rzeczy (te wszystkie roboty itd.) Tylko, że "nie każda głowa się do tego nadaje".
4. Szczerze - nie wiem:D - nie no dobra, wiem - Haruko nie wiedziała jak wydostać Atomiska z fabryki (jak wiemy nie było do niej nawet jednego wejścia). Pomyślała, że wyciągnie go za pomocą tych tuneli czasoprzestrzennych. Nie wiem czemu upatrzyła sobie akurat Naotę - tak czy swoją gitarą uderzyła go w łeb i czekała. Pod koniec walki w pierwszym odcinku jest wyraźnie zaskoczona, że się jej nie udało. Potem dalej kombinowała jak wydostać Atomiska.
5. W piątym odcinku po rozwaleniu tego wielkiego "robota-ręki" wylatuje z niego jeden mały kawałek i ląduje w rzece. Jest to rdzeń. Potem wychodzi on na brzeg do Mamimi, która daje mu do żarcia komórkę, a dalej to wiesz jak było. Rdzeń musiał urosnąć i nawpieprzać się żelastwa, by potem móc się wpasować do wielkiej dziury w tej dłoni nad fabryką.

Teraz wyjaśniając motyw Medical Mechanica i "robota-ręki":
Medical Mechanica wkurzyła się na wybryki komendanta, Haruko, Cantiego i wogóle na wszystko i przesłała przez głowę Naoty tego wielkiego kulfona. Miał on na celu "odpalić" fabrykę (bo był w kształcie dłoni, która mogła chwycić fabrykę-żelazko).
Potem walka, napieprzanie, Atomisk symbolicznie wchodzący do Cantiego i wybijający rdzeń z robota do rzeki.

Jakbyś chciał wiedzieć więcej to pisz - ten serial tak mnie wciągnął, że na większość pytań z pewnością mogę odpowiedzieć:D

ocenił(a) serial na 10
kowal125xr

NA RAZIE DZIĘKI STOKROTNE, a jak coś sobie przypomnę to na pewno napiszę!

ocenił(a) serial na 10
kowal125xr

a tak w goóle... długo do tego dochidzłeś?:)

ocenił(a) serial na 10
into_the_moonlight

No, trochę to zajęło, trzeba było wszystko powtórzyć kilka razy i poskładać do kupy :) - wciągnęło mnie to, nie ma co :P

kowal125xr

Dzięki, dużo mi rozjaśniłeś. Obejrzeć to anime raz to stanowczo za mało ;-P

ocenił(a) serial na 9
kowal125xr

Oczywiście to jest tylko ta "wierzchnia" część FLCL. Wbrew pozorom to głębokie anime :-] Chodzi mi o emocje, relacje, te bardzo krótkie i bardzo wymowne sceny no i opisany proces dojrzewania nastolatka ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones