Osiecka (2020)
Osiecka: Sezon 1 Osiecka Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Osiecka (2020)

Jej pierwszy bal

44m
6,4 229
ocen
6,4 10 1 229
Osiecka
powrót do forum s1e1

Żądam!

ocenił(a) serial na 3

Aby wszystkie współczesne produkcje obligatoryjnie posiadały napisy!!! Jedynie w przypadku starych aktorów można zrozumieć co mówią. Reszta bełkocze. Po pierwszym odcinku jestem załamany...

ocenił(a) serial na 5
ringhult

W tym serialu są dostepne napisy dla niedoslyszących.

ocenił(a) serial na 3
jacekg9

Mój dostawca kablowy nie oferuje napisów.

jacekg9

Dla mnie są potrzebne napisy bo bez napisów bym nie zrozumiała co oni mówią aktorzy . Dlatego jest dla nas napisy

ocenił(a) serial na 4
ringhult

To chyba nie problem dykcji. Moim zdaniem dźwiękowiec dał ciała. Dźwięki są źle zarejestrowane, z jakimś dziwnym przydźwiękiem. Albo z użyciem jakiegoś złego kodeka. To brzmi jak GSM audio w 4 kHz... Co innego piosenki, ewidentnie nagrywane w studio. Ci sami aktorzy wtedy brzmią czysto i wyraźnie.

WujekDobraRada

Jak się robiło dźwięk na analogu, to było czysto i słyszalnie. Jak się robi cyfrowo na kodekach, to tak to słychać, jak w filmach Vegi. Technika poszła do przodu! :D

ocenił(a) serial na 3
WujekDobraRada

Możesz mieć rację ale jest to też problem dykcji. Skoro Frycza i Pakulnis mogę zrozumieć to resztę też powinienem.

WujekDobraRada

Dykcja! Mówił o tym kiedyś na swoim kanale Cezary Pazura. Jego zdaniem aktorzy młodszych pokoleń często mówią niedbale (jak "w życiu"), bo są przekonani, że jakościowo świetny sprzęt, dawniej niedostępny, "zbierze" wszystko. Ale się mylą. Dlatego rozumiemy tych ze starej szkoły, którzy mieli świadomość znaczenia dykcji.  Reszta na ogół mamrocze w sposób nieznośnie niezrozumiały. Podzielam fatalną opinię o dźwięku w polskich filmach. Może trzeba się skrzyknąć i oprotestować gdzieś tę niedbałość?

ocenił(a) serial na 3
I_Graszka

Racja! Dawniej aktorzy nawet bełkotać potrafili tak aby to było zrozumiałe lub niezrozumiałe jeśli to miał być tylko bełkot bez treści. Na przykład nieoceniona pani Irena Kwiatkowska.

I_Graszka

Zgadzam się. Oglądałem ostatnio młodego Królikowskiego w programie "Tego się nie wytnie" na tvp kultura. Dla mnie to on tak mamrotał, że mało mogłem coś zroumieć.

ocenił(a) serial na 5
ringhult

pełna zgoda, dźwięk do bani

ringhult

coś w tym jest, nie da się wszystkiego dobrze zrozumieć

ocenił(a) serial na 9
ringhult

Wow. A to ci niespodzianka. A ja wszystko rozumiem, ucieszyłam się, że wreszcie z przyjemnością słucham i słyszę polskich aktorów! A ostatnio "Kler" oglądałam z napisami.

ocenił(a) serial na 3
ringhult

Wszystko prawda! W polskich filmach dźwięk jest do bani. Najgorszy ze wszystkich dźwiękowiec pracował przy Pitbulu. Tam bez napisów bardzo ciężko - chociaż od urodzenia mieszkam w Polsce i rodzice Polacy i dziadkowie Polacy i pradziakowie Polacy itp, itd.... Operatorów mamy nagradzanych, a dźwiękowców chyba całkiem "głuchych"".. i ja podejrzewałam się o jakiś procent utraty słuchu..., ale to nie jest tylko moja opinia. Pozdrowienia dla forumowiczów

callass

Ha ha! Ja też podejrzewałam, żem głuchawa :)))

ringhult

Ja wszystkie dialogi słyszę. Sugeruję wizytę u laryngologa lub zakup przyzwoitych głośników.

ocenił(a) serial na 10
ringhult

Ja wszystko rozumiem bardzo dobrze. Proponuję nowy sprzęt lub wizytę u lekarza.

ringhult

Mam ten sam problem. Na NETFLIXIE przy nowych produkcjach zawsze włączam napisy.

ringhult

Oj yam...nie jest tak źle... bywało gorzej

ringhult

Ale przecież to nie tylko wina aktora, jest reżyser, dźwiękowiec ...

ringhult

Bełkot bez dykcji.

ringhult

Wydaję się , że jedni i drudzy mają rację. Aktorzy prezentują słabą dykcja i dźwięk źle zrobiony. Jestem ciekaway opinii kogoś z produkcji dźwięku. Dużo polskich filmów źle wypada dźwiękowo, obstawiam oszczędności na realizacji.

ocenił(a) serial na 6
ringhult

Ta dziewczyna co na maturze śpiewa Mój pierwszy bal myśli że dykcja to wymawianie twardo głoski r a resztę sepleni niemożliwie, słuchać tego nie można, jak to puścili? Przez takie niedoróbki serial traci na ocenach. Młodzi są do bani niestety, Frycz i Pakulnis jak zwykle mistrzowie.

ringhult

Faktycznie. Filmy z lat 80. ogląda się lepiej niż wspólczesne. Bo nie trzeba się domyślać co tam mówią, wszystko dobrze słychać. Dzisiaj większość to mamroty...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones