PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729152}
7,5 22 562
oceny
7,5 10 1 22562
5,4 5
ocen krytyków
Służby specjalne
powrót do forum serialu Służby specjalne

Fatalny dźwięk!

ocenił(a) serial na 8

Czy tylko ja mam wrażenie, że dźwięk w serialu jest aż tak kiepski?

NP93

W serialu jeszcze gorzej niż w filmie! Porażka po całej linii, nie zrozumiałem i nie dosłyszałem wielu kwestii mówionych.

ocenił(a) serial na 6
NP93

Dykcja tragiczna. A jeszcze Grabowskiego nie było.

NP93

Dialogi kiepsko słyszalne, ale niestety to jest cecha wspólna większości Polskich produkcji.

ocenił(a) serial na 8
elkrajano

Dokładnie, jakość dźwięku kiepska. Serial zapowiada się ciekawie..

ocenił(a) serial na 8
elkrajano

co ciekawe w starszych filmach dźwięk jest w porządku.

kozodoj

Bo tam był robiony pospolity dubbing ze względu na to, że nie dawało się uchwycić czystego dźwięku na planie.

ocenił(a) serial na 9
DonDominik

widac nadal powinien byc robiony dubbing.

NP93

na szczęście są napisy, bez tego ani rusz

alusm

gdzie są napisy?

gjk28

w dekoderze?

alusm

gdzie są napisy? Nie ma napisów na wydaniu DVD a 30% dialogów jest niezrozumiałych. Film niezły.

ocenił(a) serial na 7
NP93

Było fatalnie. Jak w większości polskich produkcji. Niestety.

draken76

oj tam, nie było tak źle, fajny pierwszy odcinek, chociaż parę wyrecytowanych kwestii mnie przeraziło,
panie rezyseze, proszę nam tego nie robić
aaaa, no i z racji tego, że jest mus korzystania z napisów, to mam apel, aby te wszystkie slangi były tłumaczone w prawym dolnym, bo lewy dolny jest na napisy :)

alusm

gdzie są te napisy !!!!

kwieku50

jeśli korzystasz z usług tv kablowej i dekodera, to wciskasz klawisz "i" na pilocie i włączasz napisy

ocenił(a) serial na 7
draken76

Było kilka takich scen gdzie nie zrozumiałem 3/4 tego co gadali. Szybko mówią i niedbale. Dodatkowo ta cała terminologia (a raczej grypsera) dodaje klimatu, ale przez nią też wiele kwestii jest nieczytelnych. Oczywiście pojawiają się szablony wyjaśniające, ale ciężko jest nadążyć momentami.

NP93

A ja już myślałem, że u mnie z głośnikami telewizora jest coś nie tak.

NP93

Zamiast skupiać się na filmie musiałam z wytezeniem wsłuchiwać się w dialogi, bo dykcja aktorów była po prostu nie do przejścia. Głośność dialogów także. Ale tu ogólnie TVP ma zawsze z tym problem, pamiętam taki serial głęboka woda, czy coś w ten deseń - muzyka wyła, a zrozumieć nie dało się nic.

użytkownik usunięty
Brooklynne_Accola

Jeżeli myślałaś, że zasiadłaś przy dramacie Mickiewicza, Słowackiego czy Williama Shakespeare'a, w Teatrze Narodowym z doborową obsadą aktorską, to się grubo przeliczyłaś. To nie jest hollywoodzka produkcja za setki milionów dolców, aby spodziewać się dźwięku w systemie Dolby Atmos.

Wymaganie tego, żeby w produkcji było słychać dialogi to już za duże wymagania? To od czego są dźwiękowcy? Na czym polega ich zadanie? Zaraz zbyt wielkim oczekiwaniem okaże się wyraźny i ostry obraz. No ludzie kochani.

użytkownik usunięty
Brooklynne_Accola

Nie wiem na jakim sprzęcie oglądałaś ten serial. U mnie na zestawie: przedwzmacniacz ARCAM C49 + końcówka mocy ARCAM P777 + zestaw głośników MONITOR AUDIO Platinum 300 Pack 7.1 wszystko było jak należy. Może była to zasługa zaawansowanego DSP i 8 kanałowego DAC oraz głośników High-End.

ocenił(a) serial na 8

ja pier.... napisz jeszcze jaki masz komputer i czym jezdzisz

wystarczy dodac post-synchrony po każdym ujęciu i widz jest zadowolony
no ale na to trzeba wpaśc, a to mymaga niestety troszke inteligencji

użytkownik usunięty
kama_2

Oczywiście, że dodanie postsynchronów rozwiązało by wiele niedomagań, lecz postsynchrony niestety generują dodatkowe, nie małe koszta. Może twórcy poszli właśnie tą drogą ?? A może trzeba sobie sprezentować odpowiedni sprzęt nagłaśniający. Osobiście nie miałem najmniejszych problemów z dźwiękiem :)

gratuluję ! chyba byłeś na planie :)

Ale akurat aktorzy, który w tym filmie/serialu występują grali nieraz w sztukach Mickiewicza, Słowackiego czy Szekspira. Także to niezbyt trafiona metafora.

użytkownik usunięty
DonDominik

Napisałem " z doborową obsadą aktorską". Poza tym napisałem również, że trzeba sobie sprawić odpowiedni sprzęt aby normalnie oglądać wszelakie filmy, programy, spektakle itp. Jeżeli ktoś sądzi, że uzyska odpowiednią jakość dźwięku w filmach na sprzęcie z hipermarketu to jest w głębokim błędzie. Z resztą jak już tu kilka osób słusznie stwierdziło, cały trick z dźwiękiem może być efektem zamierzonym przez twórców filmu/serialu.

Janusz Chabior? Wojciech Zieliński? Andrzej Grabowski? Przecież oni to dzisiaj elita wśród aktorów filnowych.

użytkownik usunięty
DonDominik

Chyba nadal mnie nie rozumiesz. Mnie chodzi o DOBOROWĄ obsadę a nie jakieś półśrodki.

Jak na warunki niskobudżetowego filmu opartego na wyjętych z tyłka teoriach spiskowych obsada jest bardzo doborowa, bo każda twarz jest znana z jakiejś rozponawalnej roli.

I nie mam najmniejszego pojęcia o co ci chodzi z tymi półśrodkami. O sprzęt do odtwarzania filmu? O aktorów? Naprawdę nie wiem.

ocenił(a) serial na 7

U przeciętnego polskiego youtubera nagrywającego Zoomem za kilka stówek dialogi są lepsze niż w takim telewizyjnym serialu albo filmie kinowym. Nie potrzeba sprzętu z Hollywood, tylko dać dźwiękowcom pracować.

ocenił(a) serial na 8
NP93

może po prostu tak miało być?!
może zrobiono to specjalnie?!
Tak ja też musiałem podgłośnić TV, a po zakończeniu odcinka cofnąłem go sobie(taka super funkcja na dekoderze :D ) i obejrzałem wiele scen ponownie i niektóre kilka razy, żeby lepiej, dokładniej zrozumieć...
Ale myślę, że to wszystko było zrobione CELOWO!
Aby dodać REALIZMU!
To samo było w wyśmienitym Pitbullu...

ocenił(a) serial na 10
przemofan

dokładnie dźwięk jest specjalnie tak zrealizowany by do tego serialu wrócić co najmniej jeszcze raz, warto też pauzować go w miejscach gdzie jest wyjaśniany "slang służb" wtedy lepiej można go zrozumieć. Podobna sytuacja w Pitbullu.

ocenił(a) serial na 7
ponczi

http://natemat.pl/221583,o-czym-oni-gadaja-udzwiekowienie-polskich-filmow-irytuj e-od-zawsze-ale-to-problem-nie-do-przeskoczenia

NP93

właściwy temat, kwestie są tak nieczytelne, że oglądanie staje się męczarnią.

ocenił(a) serial na 5
NP93

Masakra z tym dźwiękiem! Jak w większości polskich produkcji ostatnio. To już łatwiej mi zrozumieć zagraniczne seriale bez napisów.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
NP93

Zapisz się do laryngologa
Do proktologa też niech ci kiche przeczyśći

ocenił(a) serial na 8
giovanni50

Tak bardzo dojrzała dyskusja... Gratuluję argumentów na poziomie. Bynajmniej nie skorzystam.

NP93

też miałam z tym problem i musiałam napisy czytać bo nie dało się zrozumieć wypowiedzi.

datina69

ale gdzie odcinki z napisami?

kwieku50

taka funkcja z napisami w tv, są w prawie każdym serialu

giovanni50

głupi cham

ocenił(a) serial na 8
kwieku50

i vice versce

ocenił(a) serial na 6
NP93

Fatalna nagłośnienie mowy aktorów, to niestety chyba najbardziej rozpoznawalna bolączka polskiego kina od wielu, wielu lat.
W żadnych filmie niepolskim, nie spotkałem się „szuruburu-bleblebla” zamiast normalnego głosu aktorów. Dziwne, że każda inna wytwórnia potrafi nagrać dźwięk tak, że nawet kwestie wypowiadane szeptem są dla widza zrozumiałe (a jednocześnie nie tracą charakteru i wiadomo jest, że to szept), a Polacy to z normalnej mowy robią niezrozumiały bełkot.

ocenił(a) serial na 7
Klaman123

http://natemat.pl/221583,o-czym-oni-gadaja-udzwiekowienie-polskich-filmow-irytuj e-od-zawsze-ale-to-problem-nie-do-przeskoczenia

NP93

z polskimi napisami powinien być ten serial. Nic nie słychać.

ocenił(a) serial na 7
NP93

Też myślałem, że mam coś ze słuchem. Dialogi wymamrotane, na dodatek za szybko. Slangu za dużo, aż trudno zrozumieć sens rozmów. Sama fabuła ciekawa, a gra aktorów na wysokim poziomie.

NP93

Obejrzałem na razie 4 odcinki i dźwięk jest bez zarzutów. Wszystko normalnie słychać. To ten ostatni odcinek jest skopany? Jutro się przekonam.
Dodam, że dźwięk słyszę z taniego zestawu 5.1 creative.
Szczerze mówiąc nigdy nie miałem problemu z dialogami w polskiej produkcji. Już prędzej w filmach anglojęzycznych, bo mój angielski nie jest na takim poziomie jak polski.
Wydaje mi się, że osoby które mają z tym problem oglądają jakieś divxy itp.

ocenił(a) serial na 7
NP93

bo w kazdym polskim filmie to problem nr 1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones