See
powrót do forum 1 sezonu

Pragnę tylko zabrać słowo w dyskusji na temat rasizmu, który pojawia się w komentarzach.
Ci, którzy nazywają ludzi rasistami tylko dlatego, że ośmielili się zwrócić uwagę na to, że jakimś trafem tymi nowymi, którzy mają odbudować ludzkość są wyłącznie przedstawiciele czarnoskórych, a białe kobiety zostały sprowadzone do roli upośledzonych niewolnic i kokonów dla wędrującego, czarnoskórego rozpłodnika, radzę się dwa razy zastanowić zanim wypowiedzą te słowa.
I jakim cudem w nowym świecie znaleźli się wyłącznie czarnoskórzy, których ojcem nie jest nasz rozpłodnik?
Jak nazwać w takim przypadku pomijanie białoskórych w tym wątku jak nie rasizmem ze strony czarnoskórych?
Moje pięć groszy.

Krystian_Galicki

masz rację

Krystian_Galicki

Chciałem to obejrzeć ale Twój post mi obrzydził ten serial.

Sergi86

Nie zrozum mojego przekazu źle.
Ja jedynie wyraziłem swoją subiektywną opinię na temat pojęcia rasizmu, które się tu niektórym zarzuca.
Osobiście nie mam nic przeciwko i nie jestem specjalnie przewrażliwiony na tym punkcie ale faktycznie to, co napisałem, mocno rzuca się oczy.
Serial sam w sobie ogląda się całkiem fajnie.

ocenił(a) serial na 8
Krystian_Galicki

Jest to jakiś punkt zwrotny, ale...
Pomijając kolor skóry, który nam się tak opatrzył na przestrzeni lat wielu produkcji i przypisanych im "cechom", może pora zacząć patrzeć na film przez pryzmat gry aktorskiej, aniżeli tylko przez etniczność danego aktora.

Też miałem podobne (czasem rażące) odczucia co wielu z tutaj wypowiadających się, aż do momentu gdy to zignorowałem i skupiłem się bezpośrednio na fabule filmu.

Nie jestem krytykiem filmowym i może nie mam szczególnej wiedzy o kinie ale staram się kierować zasadami dobrego filmu, czyli (wg mnie) takiego, który niesie za sobą pewne "przesłanie" lub treść, którą scenarzysta/reżyser chce przekazać. Stąd może warto porzucić kalki, które powielamy i skupić się na samej fabule filmu.

Pozdrawiam

Pardiaczek

Propsik ode mnie.

ocenił(a) serial na 8
Pardiaczek

Twórcy różnych produkcji dobrze wiedzą co robią i stanowczo robią to celowo. Nie dziwię się po części ludziom ale oczywiście tylko w przypadkach gdzie rzuca się to w oczy jak np. czarnoskóra Anna Boleyn. Dla mnie to już fałszowanie historii.

Sergi86

Ja też nie oglądam!

Sergi86

Ostatnio zanim zacznę oglądać nowy serial, sprawdzam jak bardzo kolorowa jest obsada.
Jeśli poziom jest rażąco wyskoki nie zgodny z statystykami to nie oglądam.

Hmm ..kiedy serial z czarnymi samurajami?!

Krystian_Galicki

Proponuję najpierw obejrzeć serial do końca, a potem pisać takie bzdury. Twój argument dosłownie rozbija się u podstaw po 1. odcinku 2 sezonu, gdzie poznajemy kolejną widzącą, która jest UWAGA biała xD W dodatku matka tych widzących dzieci raczej nie jest niewolnicą. Jakieś durne rozprawki o kolorze skóry w przypadku tego serialu są na tyle zabawne, że bohaterowie są ślepi i naprawdę to nie ma żadnego znaczenia w tej historii. Ale zawsze znajdzie się jakiś big brain i zobaczy wszędzie dyskryminację białych.

Puchy11

+1 byczku

Puchy11

Brawo

Puchy11

Mam do ciebie ważne pytanie, puchaty. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

Shadow_dawnego_gggggg

Nie wiem, zapytaj psychiatry.

Puchy11


On chciał zgrillować i zjeść żebro Courtney Vucekovich. A Paige Lorenze, powiedział, że chce znaleźć lekarza, który usunie jej żebra. Mówił, że może usunąć te dolne, a on je uwędzi, ugotuje i zje !!!! ("Nie potrzebujesz ich" - powtarzał - opowiadała kobieta, dodając, że był "stuprocentowo poważny"). Lorenze wyznaje, że Armie... wyciął jej nożem na skórze literę "A", jakby chciał ją "oznaczyć". ,,Nie tylko było to ekstremalnie bolesne, ale on później jeszcze chwalił się tym znajomym" - twierdzi.
A idol lewactwa też jest kanibalem:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/farsz-do-piero%C5%BCk%C3%B3w-z-p%C5% 82od%C3%B3w-centrum-%C5%BCycia-i-rodziny-reaguje-na-skandaliczny-wpis-naukowca-z -uj/ar-AAU2fTt?li=BBr5KbO
Wstydzilibyście się za niego.

Shadow_dawnego_gggggg

Ale co mnie to obchodzi? Kim są "wy"? Leków nie wziąłeś?

Puchy11

Wy, lewaki wszelkiej maści.

Shadow_dawnego_gggggg

Chyba mnie z kimś pomyliłeś chłopczyku. Wracaj do swojej nory, trollu.

Puchy11

Ale co z tym Hammerem?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Puchy11

Naprawdę szkoda czasu na takich oszołomów. Właśnie dlatego Polska, albo raczej Polskie społeczeństwo, od lat aspiruje do bycia zacofanym.

Pawel_Jasinski_01

??????????????????????????? Z LEWA CZY Z PRAWA?

Puchy11

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE puchym ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

Shadow_dawnego_gggggg

Ooooo dobrze się odkleiło ;)

Shadow_dawnego_gggggg

Napisz gościu co brałeś i w jakiej ilości bo chcę wiedzieć czego unikać

Shadow_dawnego_gggggg

lewactwo to zaraza dzisiejszych czasów

Puchy11

Maffashion była ,,prorokiem”, bo wieściła pewną ,,śmierć” Brzozowskiego na Eurowizji. Jacek K. wieścił co innego. Taka z niej jasnowidzka, a tego że ja konkubent zdradzał (z Lalą?) to nie umiała wyczuć.

ON TEŻ WYOBRAŻA SOBIE CO BĘDZIE:
https://twitter.com/sikorskiradek/status/1412135846728409090

NIE SIEDŹ W NORZE, TYLKO SŁUCHAJ PRAWDZIWYCH PROROKÓW, DOBRZE NA TYM WYJDZIESZ:

https://politicalmeme.pl/korwin-prorok/

ocenił(a) serial na 5
Puchy11

>>„Proponuję najpierw obejrzeć serial do końca, a potem pisać takie bzdury. Twój argument dosłownie rozbija się u podstaw po 1. odcinku 2 sezonu, gdzie poznajemy kolejną widzącą, która jest UWAGA biała xD” << I jakimś dziwnym trafem ta jedyna biała osoba ze wzrokiem jest kobietą, która w dodatku jest lesbijką, a światem włada matriarchat obłąkanej biseksualnej królowej, która raz za razem strzela sobie palcówkę (w przerwie, gdy nie obsługuje jej inna kobieta) xD Natomiast każdy biały mężczyzna (a jest ich niewielu) jest zły i niewidomy.

ocenił(a) serial na 8
Krystian_Galicki

Jedna widząca jest biała a reszta to krew mieszana, czyli ani czarni ani biali. Tylko umysł prawdziwego rasisty widzi w domieszczce krwi taką skazę, że czyni bohaterów nie mulatami, tylko czarnymi. A z kolei Momoa nie jest żadnym czarnym, tylko polinezyjczykiem. Ale wiadomo, odrobinę ciemniejsza skóra i już wypadasz z grona „prawdziwych ludzi”.

Woooo

W USA pojęcie mulata nie istnieje, tam ludzie są white, black, yellow itd. Przy czym zdarza się, że za czarnych uznaje się ludzi, których karnacja jest jaśniejsza od karnacji przeciętnego Polaka po tygodniu na plaży.

ocenił(a) serial na 5
Woooo

> Jedna widząca jest biała a reszta to krew mieszana, czyli ani czarni ani biali

No jak dla mnie to dziecko Jerlamarela (które poznajemy na wysypisku i które zdradziło i oszukało resztę rodzeństwa) mulatem nie jest. I piękne odwrócenie uwagi od istoty problemu – Jerlamarel rzucający swoje nasienie napotkanym kobietom, by dostali dar widzenia. Jedną białą zapłodnił, a drugą białą królową porzucił (zresztą jak poprzednią) i ta myśląc o nim, strzelała sobie palcówkę (o ile jakaś laska nie robi jej dobrze językiem). Później Haniwa poznaje jedyną białą widzącą osobę, która jest lesbijką i niemal od razu się w sobie zakochują i się całują. Oglądając Netflixa, Disney+, czy  TV+ można dojść do wniosku, że homoseksualistów jest więcej niż hetero (choć stanowią niewielki procent), a całą historię ludzkości i rozwój naszej kultury zawdzięczamy murzynom.
To jest propaganda i Kulturkampf.

Krystian_Galicki

Proponuję się przyzwyczaić do tego, że jeśli ogląda się serial wyprodukowany w USA, to mogą się w nim pojawić aktorzy i aktorki o rożnych odcieniach skóry nie dlatego, że jest to lewacki spisek podyktowany polityczną poprawnością, ale dlatego. że jest po prostu dużo aktorów różnych ras i jeśli komuś to nie pasuje, to niech ogląda seriale polskie lub rosyjskie, w których obsada jest w 99,9% biała.

Krystian_Galicki

Rasistą może tylko być, uwaga !!!: Biały, heterero, mężczyzna, najlepiej katolik. Tak samo jak nie istnieje anty polonizm... podobno

LukaszStanislawowski

Przypomina mi się jak pewien politolog pisze: nie martwcie się moi przyjaciele, politycy litewscy nie są polonofobami, oni tylko tak udają, bo chcą sobie podbić słupki poparcia. Czyli nie liczą się czyny (dręczenie ludności pochodzenia polskiego), ważne są (podobno tak naprawdę przyjazne) myśli. A choćby ktoś się odżegnywał, zaklinał, że nie jest antysemitą, a mienie bezspadkowe nie zapłaci, bo się ono zwyczajnie nie należy narodowi żydowskiemu, to ... i tak zostanie ,,antysemitą". Koniec, kropka i basta - jest ,,antysemitą".

Krystian_Galicki

Mamoa jest czarnoskóry? A to ciekawe... :) Mieszkańcy Hawajów by się zdziwili. :) Tym bardziej że niedawne odkrycia naukowe wskazują, że pochodzili gdzieś z okolic Tajwanu i Filipin.

Offi

Mamoa nie jest ojcem widzących dzieci. No i ostrzegam, że to spojler.

Nabuchodonozom

Ale wątek jest też o nim, nieprawdaż?

Offi

Nie widzę, żeby był wspomniany. Robi tylko za przybranego ojca, nie przekazał widzącym dzieciom swoich genów, a chyba właśnie o tym jest wątek.

Nabuchodonozom

A to jego rola w ratowaniu świata nie jest istotna? A pewnie dostał najwyższą gażę w tym serialu. Cóż... Ktoś jeszcze tu wyżej pisał o białej Widzącej.
Swoją drogą taka refleksja mnie naszła, że w różnego typu postapo powinno być wielu czarnoskórych. Są bardziej dostosowani do trudnych warunków.

Offi

Albo udajesz, że chodzi o coś innego, albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wątek dotyczy tego, że widzący są tylko czarni (co w zasadzie zmienia się w drugim sezonie), a ty mieszasz w to faceta, który fabularnie jest ślepy.
Twoja refleksja też nie ma sensu, czarni są dostosowani do wyższych temperatur, ale gorzej znoszą niskie. Akcja serialu nie dzieje się na pustyni czy w gorącym klimacie, w niektórych miejscach nawet występuje śnieg i już więcej sensu miałoby stwierdzenie, że Eskimosi są bardziej dostosowani.

Nabuchodonozom

Nieporozumienie wynika z tego, że nie znam fabuły serialu, proste. Zdziwiło mnie, że ktoś marudzi na temat białych i czarnych, gdy twarzą serialu jest Mamoa. Ot i tyle. Zapewne nie powinnam się wypowiadać, choć, jak się okazuje, samo marudzenie też okazało się bezpodstawne. Ale jako że rzeczywiście nie powinnam się wypowiadać, znikam. Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 6
Nabuchodonozom

Podobno już nie wolno mówić Eskimosi, teraz trzeba używać określenia Inuici :P

gagarin77

Gdybyś był Inuitą - też chciałbyś, żeby Cię tak nazywano. No, ale co Cię obchodzą uczucia innych; przecież jesteś dumnym, białym prawiczkiem…

Krystian_Galicki

broń wszelkiego rodzaju lewactwa, jak się nie zgadzasz to rasizm

ocenił(a) serial na 5
maximus_

Dokładnie. Wciskają to wszędzie i nie można już nic obejrzeć bez wciśniętego homoseksualizmu (o promowaniu czarnych nie wspominając).

użytkownik usunięty
Mezamir_2

taa, a przed 2 tys. lat promowali bialego jezusa i bialych kolonistów na calym swiecie i nikt sie nie oburzal. Ech, wspolczesni rasisci nawet sie nie wysilaja by motywowac swoje oceny filmow.

Krystian_Galicki

Siadaj Inclu! Pała!

ocenił(a) serial na 9
Krystian_Galicki

Nie zapominaj o początkach LGBT. Dwie widzące są homo. Kogoś to jeszcze dziwi?

Krystian_Galicki

Dobra jednak nie oglądam tego, dzieki za zaoszczędzenie nerwów

użytkownik usunięty
drwalek

nie obejrzysz dobrego serialu, bo rasiści cie przekonali za za dużo czarnego, a za malo bialego czy rozowego. Nie no spoko, twoj czas, demokracja, robisz co uwazasz, choc powody są... smieszne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones