PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779456}

Sukcesja

Succession
8,4 42 774
oceny
8,4 10 1 42774
9,2 40
ocen krytyków
Sukcesja
powrót do forum serialu Sukcesja

Przecież ten serial to kompletna ściema. Scenariusz napisany dla małolatów przez zjaranych małolatów. Żadnej myśli przewodniej, żadnego celu, do którego miałaby zmierzać fabuła. Każdy odcinek w kółko to samo, oparty o te same chwyty, te same ograne skróty myślowe, które niby coś mają oznaczać, a które są tylko efekciarskie i bezcelowe. Gdyby zamiast na paplanie bez sensu, poświęcili w tej historii więcej na myślenie, to może byłyby jakieś efekty tej całej bezsensownej krzątaniny.
I tylko w kółko: wypierdalać to, wypierdalać tamto, wypatroszyć to, wyruchać tamto.
Spektakl dla przedszkolaków.

ocenił(a) serial na 4
marekskiba

O jak dobrze czytać tą opinię. Bo już myślałam, że ze mną jest coś nie tak. Mam dokładnie takie samo zdanie. Serial wcale nie wciąga, raczej męczy. Jest przewidywalny i nudny.

ocenił(a) serial na 3
Kambodga

Dokładnie to samo! Serial o niczym...

Kambodga

Może po prostu nie rozumiecie tego o czym oglądacie? Proxy battels etc to nie dla wszystkich. Dla osób pracujących w korpo świat przedstawiony w sukcesji jest brutalnie szczery i prawidzywy i to chyba jest pociągająće. To Współczesna wersja szekspira z najepszą muzyką. W sumie sama muzyka robi robotę

Bruc3k

Chodzi raczej o to, że świat korpo jest wybitnie płytki i prymitywny. Ten serial jest tego przykładem.

spychu1920

pytanko jaka skala tej korpo, używają najemników/szpiegów do wynajęcia w tych proxy w krajach 3świata? czy tylko zabawy kto na kogo haka znajdzie?

ocenił(a) serial na 5
Bruc3k

Pan lepszy od innych widzę....

ocenił(a) serial na 10
marekskiba

Serial jest zaje*iście dobry, a wy macie kiepski gust, ot wyjaśnienie :]

sweet_anger

nie maja kiepskiego gustu ci, którzy uważają serial za nudny, tylko jest dla nich niezrozumiały. To nie jest serial dla ludzi oglądających seriale "powierzchownie", nie mający podstawowej wiedzy o psychice człowieka i jej kształtowaniu itd. Jeżeli ktoś uważa serial za komedie - to litości - znam rozgarniętych 12latków, którzy by to ocenili jako tragikomedie, albo raczej dramat.

ocenił(a) serial na 3
marekskiba

Również nie rozumiem zachwytów, przegadany, chaotyczny i faktycznie kręcą się w kółko. Ledwo przebrnęłam przez dwa odcinki, ciężko było.

ocenił(a) serial na 8
edycha1_2

Potwierdzam,że ciężko wejść w ten serial i też miałam wrażenie,że kręcą sie w kółko plus te wulgaryzmy nie do zniesienia :/ Pierwszy sezon oglądałam bardzo długo ,poczatek drugiego też słabo wchodził,ale jakoś tak od 3-4 odcinka zaskoczyło :) Czyli warto sie nie poddawać i zaufać,że te wszystkie nagrody są zasłuzone :)

ewcia802

Przecież to kupa straconego czasu na "przemęczenie" tylu godzin serialu bo może gdzieś w połowie drugiego sezonu w końcu wciągnie. Nieporozumienie. Ja porzuciłam po 3 odcinkach i nikt mi tego czasu nie zwróci.

akrzynman

2/3 wszystkich seriali mogłem zakonczyc po trzech odcinkach bo tak się rozkręcały. Na szczęście tak nie robiłem. Wszystkie sezony kozackie.

ocenił(a) serial na 10
akrzynman

ja poświęciłam kilkadziesiąt godzin na przebrnięcie przez 2 sezony The Wire, bo też chciałam odpuścić, ale użytkownicy Filmwebu przekonali mnie, żeby tego nie robić. na szczęście ich posłuchałam i stwierdzam, że to rzeczywiście jeden z najlepszych seriali. odnośnie Sukcesji, też miałam mały problem z pierwszymi 2-3 odcinkami, potem załapałam bakcyla i przepadłam w całości. tylko, że właśnie trzeba lubić takie emocjonalne rollercostery i wypruwacze emocji, trzeba lubić rozbieranie na czynniki pierwsze głównych bohaterów, trzeba lubić chaos i dużo gadania, trzeba lubić brutalną diagnozę rzeczywistości. dla mnie żaden serial w tak świetny sposób nie zbudował postaci, aktorstwo jest na takim poziomie, że na ten moment nikt nie jest w stanie ich doścignąć- bardzo dużo dialogów jest improwizowanych, wiele scen nagrywanych jest za jednym ujęciem, nawet statyści odgrywają role życia. jeżeli ktoś pisze, że jest to marny dramat, to albo rzeczywiście skończył po 3 odcinkach, albo po prostu nie jest do końca dojrzały emocjonalnie (serio, nie umiem tego inaczej wytłumaczyć xd). w ciągu ostatniego roku obejrzałam Sukcesję już 3 razy, za chwilę będę odpalać 4 raz, bo za każdym razem wyłapuję coś innego i ciągle mam niedosyt. dla mnie to najlepszy serial jaki kiedykolwiek widziałam, oczywiście każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, ale według mnie to już ignorancja, żeby nazywać Sukcesję słabym dramatem, albo ogólnie słabym serialem. można nie polubić klimatu i stwierdzić, że to "nie dla mnie", ale to nie jest słaby serial, wystarczy spojrzeć na niego ze strony technicznej- wiele scen, to po prostu małe zdjęciowe arcydzieła, w żadnym innym serialu nie uświadczy się tak niesamowitej oryginalnej ścieżki dźwiękowej, każdy odcinek jest kręcony na taśmie, dużo scen (łącznie z tymi najważniejszymi, ale nie chcę spoilerować) kręconych jest na żywo (czyli bez cięć), i tak jak wspomniałam wcześniej sam poziom gry aktorskiej wystrzeliwuje serial na orbitę. nie bez powodu Sukcesja przez ostatnie lata zgarnęła wszystkie możliwe nagrody.

edycha1_2

wytrwaj, pierwsze kilka odcinków może być męczące psychicznie, ale WARTO

marekskiba

Uwazam podobnie. Serial swietny jako komedia (przez pierwsze kilka odcinkow pierwszego sezonu niesle sie usmialam). Jako dramat wychodzi kiepsko i nudno. Momentami mam wrazenie, ze ta ruda aktorka sie nabija ze swojej roli i tego co sama mowi. Notoryczne przeklinanie, ktore na poczatku bylo zabawne, szybko sie przejadlo. Zaczelam ogladac wlasnie drugi sezon i niezbyt rozumiem srednia ocen (na chwile obecna) 8.3…

ocenił(a) serial na 8
AlexabezKeksa

Spróbuj dotrwać do 2-3 odcinka drugiego sezonu,jesli nie zaiskrzy to odpuść :)mnie w tym momencie serial wciągnął . Wulgaryzmy , słowotok i sprawy biznesowe trochę mnie zniechecały do oglądania,ale z czasem przestałam na to uwagę zwracać. Drugi sezon to dramat niemalże szkspirowski, 8 zasłuzona :)

ocenił(a) serial na 8
AlexabezKeksa

przecież ci ludzie klną bo to prostacy, którzy urodzili się w sejfie pełnym kasy i tylko odgrzewają posadki i rywalizują o rodzinną kasę.

Wegnostic

90 procent społeczeństwa to prostacy według Ciebie, bo około 90 procent jak nie więcej przeklina

ocenił(a) serial na 8
mazekmonika1

Chodziło mi raczej o to, że nie bez przyczyny bohaterowie dosyć często barwnie odmieniają przekleństwa i jest to cały czas przedstawiane w serialu. Autorce wątku przeszkadza język, ale chciałem zwrócić uwagę że ten język nie jest przypadkowy, czy na siłę prowokacyjny

marekskiba

Podchodziłam do Sukcesji chyba z 3 razy. Pierwsze odcinki nie wciągają a potem to już z górki. Sama przyjemność. I trochę smutno, ze to już niedługo 4 ostatni sezon.

Majumi

Zaplanowanych jest 5 sezonów.

ocenił(a) serial na 5
marekskiba

+1
Wytrzymałem sześć odcinków, tylko ze względu na nagrody i recenzje krytyków.
Nudne, jednowymiarowe i słabo zagrane - to ma być następca House of Cards?

ocenił(a) serial na 10
HaRdBucK

House of cards to przy tym Miś Uszatek.

ocenił(a) serial na 10
HaRdBucK

House of Cards zjeżdżał po równo pochyłej, a to trzyma nieustannie zajebiście wysoki poziom. Są różne gusta, ale jak trzeba mieć spaprany gust, żeby nie lubić Sukcesji ;P

ocenił(a) serial na 8
marekskiba

Mnie ten serial, a w szczególności trzeci sezon zwyczajnie zmęczył niestety. Choć dobrze ukazuje funkcjonowanie narcyza.

marekskiba

Ale chodzi Ci o scenariusz czy tłumaczenie dialogów?

ocenił(a) serial na 7
travelshark44

Już nie pamiętam, ale chyba zrobię drugie podejście, to może coś dopiszę.

marekskiba

Tez takie mam odczucia,choc obejrzalem tylko jeden odcinek ale chyba mi starczy.

ocenił(a) serial na 8
marekskiba

historia w tym serialu nie ma za bardzo znaczenia, tylko postaci, koncept i odniesienia polityczno spoleczno ekonomiczne. Zamien ich firme na jakiegokolwiek molocha i dostaniesz uniwersalna historie, portret rodzinny i nie tylko o tym jak wyglada zycie uprzywilejowanych, o co toczy sie gra, na czym polega kapitalizm, a wszystko formalnie okruszone ruchami kamery rodem z programu telewizyjnego, czy wspominanego czesto w komentarzach the office.

Wegnostic

No tak, ale to już było pokazane w kinie wiele razy. Jestem na 6 odcinku 1 sezonu od 2 tygodni i nie mogę się zmusić dalej.

iwonka_sl

Polecam jednak pozycje bardziej na Twoim poziomie jak Avengersi czy Buffy pogromczyni wampirów ;)

Lewicowy_smiec

Wysoki poziom, a nie stać cię na własną ripostę tylko powielasz ten oderwany od rzeczywistości banał, że jeśli ktoś nie lubi filmu rzekomo wyrafinowanego to jest odsyłany do Transformersów. To takie nudne.

scenariusz

Typowy filmweb

ocenił(a) serial na 8
Wegnostic

Świetnie zagrany. Kieran Culkin mnie zachwycił . Mimo, że sam nie stronię to jednak wulgaryzmy męczą.Intryga szekspirowska, mnie wciągnął od pierwszych dialogów i ujęć.

ocenił(a) serial na 7
marekskiba

miałem napisać komentarz ale Twój właściwie pokazuje wszystkie minusy tego dzieła.

marekskiba

Moze jestes za malo inteligentny i dlatego nie rozumiesz tego serialu? Z tego co mozna wywnioskowac z twojej wypowiedzi, to powinienes bardziej zainteresowac sie She-Hulk czy Pierscieniami Wladzy. Odnosze wrazenie, ze to juz bardziej seriale dla ciebie

ocenił(a) serial na 7
Arto0X

Tak, z pewnością masz rację. Natomiast z twojego wpisu inteligencja wręcz kipi.

ocenił(a) serial na 5
Arto0X

Ale tam nie ma nic do rozumienia ,zwykła rodzinna napierda.anka i walka o władzę .

ocenił(a) serial na 6
marekskiba

Serial jest niezły ale jest wiele lepszych i zachwytów też kompletnie nie rozumiem.
Dobre postacie zagrane przez aktorów ale nie wciągnął mnie.
Dynastia w bardziej brutalnym stylu

ocenił(a) serial na 7
marekskiba

Masz rację. Widz jest ograniczony tak naprawdę do kibla i sypialni każdego z bohaterów. Bardzo i to bardzo mały fragment wycięty z życia takich ludzi, do tego wyjęte najlepsze teksty aby było barwnie i jednocześnie pokazanie chwilę później upośledzenia umysłowego całej rodziny która w każdym odcinku zastanawia się co będzie robić w firmie? bo nie wiedzią, to właśnie upośledzenie. 30% czasu pitolą kto będzie prezesem, kto w zarządzie a kto przejmie jakieś aktywa no ja pier...e, niech okna umują, zamiotę przed biurem... co za fikcja.

wrzaskun_filmweb

Dokładnie! W kółko jedno i to samo jak w brazylijskiej telenoweli. Kto ma być kim w firmie. Sprzedajemy. Kupujemy. Dopinamy umowę. Zje.aleś to. Wy.uchajmy go. Chcesz mnie wy.uchac?

ocenił(a) serial na 5
marekskiba

pełna zgoda jak widzę ameby dające 10 to mi się przykro robi, że tacy ludzie w ogóle istnieją i oddychają tym samym powietrzem xd

ocenił(a) serial na 9
easierone

To super, ale inwektywy sobie odpuść.

ocenił(a) serial na 1
marekskiba

I dlatego oceniłeś ten serial na 7 ? Dziwne. Dla mnie powinno być poniżej zera, bo takiej kaszany dawno nie widziałem. Denne dialogi, zachowania i w ogóle wszystko. Twórcy chcieli zabłysnąć i prawie każdy bluzga. Bardzo realistyczne. Bohaterowie to jakieś luje, a nie ludzie biznesu. Zachowują się jak dzieci. Tak irytujący serial, że nie dotrwałem do końca pierwszego odcinka. Taka sama kupa jak Rodzina Soprano.

ocenił(a) serial na 7
Carlito78

Zgodnie z tym, co wielu pisze na ten temat, proponuję jednak przetrwać pierwszy sezon i oglądać dalej. Ocenę pisałem po pierwszych odcinkach, dalej jest znacznie lepiej.

ocenił(a) serial na 7
Carlito78

Dlatego też ostatecznie taka nota.

ocenił(a) serial na 3
marekskiba

ja wymiękłem przy drugim odcinku. Słabe dialogi polegające głównie na przeklinaniu a do tego fatalna praca kamery. Przy zwykłych dialogach operator macha kamerą na prawo i lewo jakby kręcił z łodzi i do tego wciska zoom w losowych momentach. W ogóle nie można się skupić na fabule, a po 30 minutach musiałem zrobić przerwę, bo zaczęły mnie boleć oczy

ocenił(a) serial na 9
zonk_2

To jeden z tych seriali który smakuje najlepiej na końcu. Mnie osobiście zabrał od 6-7 odcinka pierwszego sezonu, a te dialogi na początku nabierają sensu wraz z rozwojem fabuły, bo okazuje się, że wszystkie są niesamowicie przemyślane. Każdy jeden coś nam mówi i nie chodzi mi tylko o to co dzieje się na ekranie, ale przede wszystkim co nam mówi o postaciach i ich rysach psychologicznych. Co do stylu kamery to rozumiem, że jest rozpraszający, ale właśnie takie są dzisiaj media i świat mediów, a właśnie w ten świat pośrednio zabiera nas ten serial, więc wybór na taki styl kręcenia jest nieprzypadkowy. Z czasem przestałem się rozpraszać (chociaż nie był to dla mnie jakiś duży problem od samego początku), bo okazało się, że zoomy również są nieprzypadkowe i za każdym razem dzieją gdy na ekranie pada wskazówka do historii, do postaci. Niesamowite jest jak w tym serialu jak ważna jest mimika, nawet najdrobniejsza, choćby ruch oczu podczas dialogu. Mi osobiście ten serial bardzo smakuje i polecam się przełamać i przebrnąć przez pierwsze odcinki.

marekskiba

Mógłbym zaśpiewać "mam tak samo jak ty" ... lata temu, kiedy pojawił się pierwszy sezon próbowałem to obejrzeć, ale było na tyle infantylne i sztuczne, że po dwóch odcinkach przestałem marnotrawić swój cenny czas.

Minęły lata, słyszę ostatnio zachwyty nad fenomenem serialu - myślę sobie - może spróbuję ponownie? Może jednak wtedy nie miałem nastroju czy coś?

No niestety, powtórka z rozrywki.
Sztuczne, infantylne, szczeniackie, przewidywalne .... spróbuję obejrzeć jednak tym razem więcej, może jeszcze z dwa odcinki.

Nie wiem skąd zachwyt?

Chyba, że u władzy w tych korporacjach są faktycznie tak infantylni, zdziecinnieni debile jak przedstawieni w serialu. Wtedy to nie ma się co dziwić, że imperia padają ;)

ocenił(a) serial na 10
marekskiba

ocenić ten serial po 3 odcinkach to jak ocenić książkę po 5 pierwszych stronach, albo nawet samej okładce. Rozkręca się długo, ale jak pi****...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones