PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763051}
7,0 4 162
oceny
7,0 10 1 4162
7,4 16
ocen krytyków
Aquarius
powrót do forum filmu Aquarius

Film pokazuje kobiecą (fizyczną i mentalną) dojrzałość "po przejściach", w tym piękne, dojrzałe ciało, choć naznaczone chorobą. Subtelny, a jednak miejscami przez temperament głównej bohaterki namiętny patchwork wspomnień, bieżących trosk i zwierciadło codzienności zakorzenionej w lokalnej społeczności, wzajemnym wsparciu, miłości i przyjaźni. Od strony czysto fizycznej cudownie jest patrzeć na naturalne, pełne akceptacji ciało dojrzałej kobiety, które jest zarazem siedliskiem ciekawej osobowości. Film wizualnie stanowi interesujący kontrapunkt dla masowo obecnego w kinie głównego nurtu "plastiku", liftingu, botoksu i wszechogarniającej sztuczności fizycznego wizerunku kobiety. A tu, tymczasem, codzienne historie, nie zawsze łatwe, a jednak urzekające, wspaniałe kadry, piękne widoki brazylijskiego wybrzeża i uczta dla oka zmęczonego sztucznością produkcji podyktowanych reżimem "piękna idealnego". Film oczarowuje również muzycznie, bo przyjemnych dźwięków tu nie brakuje.

ocenił(a) film na 8
Sabistyna

Szkoda, że ja nie potrafię tego filmu tak pięknie opisać. Zgadzam się z każdym zdaniem.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Dziekuję:)

ocenił(a) film na 2
Sabistyna

Bardzo słabiutki film, scenariusz całkowicie denny, Brazylijczycy kręcili o wiele lepsze filmy w latach 60-tych. film miejscami obrzydliwy, nie ma się o co slinic z podniecenia.

seamen

Ciekawa sprawa, że tacy kolesie jak ty, specjaliści od jadu i żółci (najczęściej stawiana ocena - 1) zamiast dodać temat wolą podczepiać się pod wątki z pozytywnymi ocenami i komentarzami. Mam wrażenie, że nie chodzi tu o polemikę, ale jedynie o to, żeby nasmrodzić.

ocenił(a) film na 2
silentviper

Film pokazuje kobiecą (fizyczną i mentalną) dojrzałość "po przejściach", w tym piękne, dojrzałe ciało, choć naznaczone chorobą. Subtelny, a jednak miejscami przez temperament głównej bohaterki namiętny patchwork wspomnień, bieżących trosk i zwierciadło codzienności zakorzenionej w lokalnej społeczności, wzajemnym "wsparciu, miłości i przyjaźni. Od strony czysto fizycznej cudownie jest patrzeć na naturalne, pełne akceptacji ciało dojrzałej kobiety, które jest zarazem siedliskiem ciekawej osobowości. Film wizualnie stanowi interesujący kontrapunkt dla masowo obecnego w kinie głównego nurtu "plastiku", liftingu, botoksu i wszechogarniającej sztuczności fizycznego wizerunku kobiety. A tu, tymczasem, codzienne historie, nie zawsze łatwe, a jednak urzekające, wspaniałe kadry, piękne widoki brazylijskiego wybrzeża i uczta dla oka zmęczonego sztucznością produkcji podyktowanych reżimem "piękna idealnego". Film oczarowuje również muzycznie, bo przyjemnych dźwięków tu nie brakuje." - prosze przeczytac ze zrozumieniem. Powyższa opinia to po prostu bełkot i pustosłowie. Niestety... Potwierdzam swoją opinię w całej rozciągłości.

ocenił(a) film na 6
seamen

nie masz co potwierdzać, opinia to nie stwierdzenie, a ty tylko rzucasz przymiotnikami: znakomity, słabiutki, rewelacyjny, na oko to masz z 16 lat, zgadłam?

ocenił(a) film na 2
Pani_Blue

Film na poły amatorski, mało planów, landszaftowe ujęcia krajobrazów, seks żenujący, brak perypetii, nużące sekwencje, papierowi statyści. na oko to mam 3.5 raza więcej lat, a filmów obejrzałem parę tysięcy, z czego 90% była przerywana po 20-30 minutach i lądowała w koszu (komputerowym). taki sam los spotkał aquariusa. Najlepszy film po 90-tym roku: żegnaj moja..., Tetro, uwaga-pożądanie, Wujek Boonmee (arcydzieło!). Jakbym Pani zdradził wykształcenie, to by Pani zaniemówiła z wrażenia.

ocenił(a) film na 8
seamen

Oceniac filmy po 20-30 minutach... to może zacznij oceniac po 5 minutach, to będziesz miał 500 tysięcy "obejrzanych" filmów.

ocenił(a) film na 2
majkalipcowa

odrzucam filmy: z bluzgami, pedalsko-lesbijskie, z drastycznymi scenami, ujęciami, sekwencjami. Po prostu dbam o swoją higienę psychiczną.

seamen

I dlatego Służącej i Grawitacji dałeś 1 hahahhahahahaha normalnie troll do potęgi entej ale dbający o higienę psychiczną :DDDD

seamen

I dlatego Służącej i Grawitacji dałeś 1 hahahhahahahaha normalnie troll do potęgi entej ale dbający o higienę psychiczną :DDDD

seamen

Mnie się pomysł na fabułę podobał i lubię takie niespieszne opowieści, ale zgadzam się, że momentami obrzydliwy, i dlatego wyprawę do kina uważam za pomyłkę. A wszystko przez recenzję Walkiewicza.

ocenił(a) film na 8
Margo_M

a w jakim momencie był obrzydliwy?

ocenił(a) film na 8
Sabistyna

Ten bardzo dobry film, w pełni, zasłużył na tak elegancki tekst - chapeau bas - 8/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones