PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 169 817
ocen
8,0 10 1 169817
7,0 44
oceny krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Lewaczenie filmów

użytkownik usunięty

Odnoszę wrażenie, że filmy z lat 80 i 90 były zdecydowanie lepsze niż te obecne. Kiedyś dbano o to żeby fabuła była ciekawa i wciągająca, a teraz dba się wyłącznie o to żeby była poprawna politycznie. Postaram się udowodnić na przykładzie filmu „Avengers: Koniec gry”.
1 Scena w której Kapitan Ameryka spotyka się z grupą wsparcia. Jeden z jej członków opowiada o tym jak poszedł na randkę z innym mężczyzną, a reszta mu przytakuje. Pokazuje to że dwóch facetów w związku to rzecz jak najbardziej normalna, a nie zapominajmy że na ten film pójdą też dzieci i przyswoją sobie tak pod pro g owo wprowadzoną homo propagandę.
2 Thor przekazujący władzę w Asgardzie czarnoskórej kobiecie. Kwintesencja poprawności politycznej. Nie dość, że zgodnie z tradycją w Asgardzie władzę może przejąć jedynie mężczyzna, to jeszcze królestwo oparte jest na SKANDYNAWSKICH mitach, w których nie ma słowa o czarnych. Ale przecież poprawność polityczna ważniejsza niż zgodność z oryginałem.
3 Kapitan Ameryka przekazujący tarczę nie Bucky’emu jak to było w komiksach tylko Falconowi, który nijak ma się do Kapitana Ameryki. Bucky nie dość że był jego najlepszym przyjacielem z dzieciństwa, to jeszcze jako jedyny oprócz Rogersa posiada moce super żołnierza. Ale jest wstrętnym, białym facetem, to broń Boże nie może być ważną postacią w następnej fazie uniwersum.
4 Scena w której wszystkie żeńskie postacie wspólnymi siłami bez trudu pokonują armie Thanosa. Omal się nie porzygałem. Kapitan Ameryka i Thor, dwie najsilniejsze postacie w całym uniwersum (jako jedyni potrafili podnieść Mjonlira), nie dali sobie rady z Thanosem, a oddział kobietek bez trudu przedziera się przez całą armią, logiki w tym za grosz, ale pszeciesz tszeba pokazać girl power, kobiety gurom, faceci dołem
Lewaczenie dotyczy niestety nie tylko Marvela, ale pozostałych uniwersów też (Star Wars, Szybcy i wściekli, X-Meni to tylko niektóre przykłady). Na razie tylko DC broni się jak może, ale powoli upada (charakterystyczny styl ukazany w BvS i JL ustępuje cukierkowatości która dawno zawładnęła Marvelem). Dzieje się tak dlatego, że lewactwo nie może znieść tego, że DC ukazywało świat taki, jakim jest - brudny, szary, niesprawiedliwy i ponury zamiast ukazywać takim, jak oni chcą żeby był czyli geje trzymający się za ręce, żydzi recytujący Torę a źli biali mężczyźni paleni na stosach

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Pytanie do założyciela wątku: jak to jest być incelem? ;)

użytkownik usunięty
kaldor

Pytanie do anonimowego wyzywacza w internecie: jak to jest być przesiąkniętym lewacką propagandą?

Od tego pisowskiego pedofilstwa w głowie ci się kręci

ocenił(a) film na 10
PiwcioP

Czyli teraz każdy kto jest przeciwko uwydatnienia czarnych w filmach jest rasistą. Każdy kto zapyta dlaczego w świetnym filmie w jednym fragmencie propagują gejostwo jest homofobem. Już nie można pytać i szukać sensu. Po co to komu potrzebne. Nie jestem antysemitą, rasistą ani homofobem ale jestem przeciwko WCISKANIU tych tematów na każdym kroku.

użytkownik usunięty
PiwcioP

A ty ulegasz lewackiej propagandzie, nie wiem co ci twoi wege idole nawkładali do umysłu, i lepiej nie chcę wiedzieć, bo znając życie to stek bzdur o tym, jak to czarni, żydzi, geje i lesbijki są idealni i bez wad, a biali heteroseksualni katolicy to największe zło i ścierwo którego trzeba się jak najszybciej pozbyć
PS. Zaatakowałaś mnie personalnie i włos ci z głowy za to nie spadł. Gdyby coś podobnego zrobił ktoś z przeciwnej strony barykady, od razu jego komentarz zostałby usunięty, a konto zablokowane. Ale jak widać są równi i równiejsi, a lewactwo nie potrafi na merytoryczne i logiczne argumenty odpowiedzieć tym samym, tylko musi uciekać się do prymitywnych metod

ocenił(a) film na 9

nie ma nic gorszego na świecie od rasistów, homofobów i ksenofobów, stfu

użytkownik usunięty
oldziaczek

Oczywiście, że jest. Mianowicie, ludzie którzy zajmują się wciskaniem innym rasizmu, homofobii i ksenofobii na zmianę z usprawiedliwianiem prawdziwych zbrodni i demonizowaniem kar śmierci.

użytkownik usunięty
oldziaczek

A ty ulegasz lewackiej propagandzie, nie wiem co ci twoi wege idole nawkładali do umysłu, i lepiej nie chcę wiedzieć, bo znając życie to stek bzdur o tym, jak to czarni, żydzi, geje i lesbijki są idealni i bez wad, a biali heteroseksualni katolicy to największe zło i ścierwo którego trzeba się jak najszybciej pozbyć
PS. Zaatakowałaś mnie personalnie i włos ci z głowy za to nie spadł. Gdyby coś podobnego zrobił ktoś z przeciwnej strony barykady, od razu jego komentarz zostałby usunięty, a konto zablokowane. Ale jak widać są równi i równiejsi, a lewactwo nie potrafi na merytoryczne i logiczne argumenty odpowiedzieć tym samym, tylko musi uciekać się do prymitywnych metod

niestety pełna racja, polityczna poprawność nie chroni świata przed rasizmem, etc., tylko kiedyś spowoduj faktyczny jego nawrót

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Invercargill

A ty ulegasz lewackiej propagandzie, nie wiem co ci twoi wege idole nawkładali do umysłu, i lepiej nie chcę wiedzieć, bo znając życie to stek bzdur o tym, jak to czarni, żydzi, geje i lesbijki są idealni i bez wad, a biali heteroseksualni katolicy to największe zło i ścierwo którego trzeba się jak najszybciej pozbyć
PS. Zaatakowałaś mnie personalnie i włos ci z głowy za to nie spadł. Gdyby coś podobnego zrobił ktoś z przeciwnej strony barykady, od razu jego komentarz zostałby usunięty, a konto zablokowane. Ale jak widać są równi i równiejsi, a lewactwo nie potrafi na merytoryczne i logiczne argumenty odpowiedzieć tym samym, tylko musi uciekać się do prymitywnych metod

Totalnie popieram. Ok, niech sobie będzie ten pan z grupy wsparcia z kim tam chce być. Czy to źle, że Thor dał tamtej dziewczynie władzę? Nie wiem. Ale atak wszystkich kobiet na raz był naprawdę śmieszny.
Komiksów nie znam, ale skoro mówisz, że to Bucky powinien dostać tarczę... Brak słów. Też się zdziwiłam, że Kapitan dał tarczę Falconowi, który nie był w żaden sposób "super wzmocniony". Czy to z powodu poprawności politycznej? Nie wiem. Nie chcę nawet w to wnikać, ale to był bez sensu, bez względu na kolor skóry Falcona.

ocenił(a) film na 8
Katechi

Wkleję Ci tutaj fragment z mojej dłuższej wypowiedzi do twórcy tematu.

Tak samo szybko dostały wpier*ol od Thanosa jak wszyscy. Inni bohaterowie też nieźle klepali mordy Thanosowym kmiotkom, tylko tyle, że kobiety dostały krótką scenę poświęconą wyłącznie im. Ale chwila, całą scena z Iron Manem, Capem i Thorem walczącymi z Thanosem Ci nie przeszkadza. Ta jest wyłącznie o białych facetach!
I serio, kto ostatecznie pokonał fioletowego? Iron Man.

A właśnie kto pokonał tę armię kobiet? Mężczyzna (fioletowy ale mężczyzna), czyli ta scena dowodzi, że faceci są Lepsi :O Nie doszukujmy się takich podtekstów, proszę.

ocenił(a) film na 8
Katechi

Co do tarczy Capa, to być może Bucky nie jest popularny wśród widzów. Osobiście zdziwiło mnie to przekazanie, że nie dostał jej Bucky. Falcon też słabo pasuje do tej tarczy ze względu na skrzydła. Nie wiem jak on to będzie dzierżył latając , co mu ta tarcza da w ogóle w jego sytuacji?
Moim daniem nietrafiony wybór, ale nawet nie zwróciłem uwagi na kolor skóry gościa. Poza tym Bucky to słabo rozwinięta postać, słabiej niż Falcon i bardziej nudna więc, może to i lepiej.

ocenił(a) film na 8

Ta scena z, jak to nazwałeś, oddziałem kobietek, rzeczywiście jest małym ukłonem w stronę kobiet, ale weź nie przesadzaj. Tak samo szybko dostały wpier*ol od Thanosa jak wszyscy. Inni bohaterowie też nieźle klepali mordy Thanosowym kmiotkom, tylko tyle, że kobiety dostały krótką scenę poświęconą wyłącznie im. Ale chwila, całą scena z Iron Manem, Capem i Thorem walczącymi z Thanosem Ci nie przeszkadza. Ta jest wyłącznie o białych facetach!
I serio, kto ostatecznie pokonał fioletowego? Iron Man.
Odkąd pamiętam w filmach są "silne" kobiety, Alien, Star Wars (księżniczka strzelała do szturmowców, przebrana za łowcę nagród pomagała ratować największego chojraka Hana Solo, potrafiła chłopów zgasić), G.I. Jane, Kontakt (świetny przykład). I nikt nie robił z tego problemu dopóki, nie zaczęto walczyć o ich prawa i ich obecność itd. Prawda jest taka, że teraz czasami jesteśmy na to przewrażliwieni, na te rzeczy których w innej sytuacji wcale byśmy nie zauważyli, tylko dlatego, że ktoś otwarcie ogłosił wojnę przeciwko. Ale powiedzmy sobie szczerze, że teraz gdyby ktoś po prostu chciał zrobić taką scenę albo film, np. kontakt, nie z powodu wojny ideologicznej, ale tak po prostu, to będzie osądzony o hołdowanie lewactwu i propagandę. Ale to samo jest po drugiej stronie, kiedy tamci oskarżają filmy o przedstawianie tylko białych mężczyzn.
Obie strony, musicie wyluzować!

ocenił(a) film na 8
szkola__oczy

A właśnie kto pokonał tę armię kobiet? Mężczyzna (fioletowy ale mężczyzna), czyli ta scena dowodzi, że faceci są Lepsi :O Nie doszukujmy się takich podtekstów, proszę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

zgadzam się z siiiperman w 100% Pieprzona poprawność polityczna. I też nie jestem rasistą.

ocenił(a) film na 10

1. To jest rzecz normalna. 2. Zgodność z oryginałem? Po co? 3. Falcon był w komiksach Capem. 4. BvS i JL są okropnymi filmami, więc czym DC jest od nich dalej tym lepiej.

ocenił(a) film na 10

Niestety przy całej fenomenalności, moim skromnym zdaniem tej historii, również rzuciło mi się w oczy to o czym napisałeś. Nie jestem rasistą, ksenofobem, itp... Jednak nie może być tak, że stawiamy żądania i pragnienia jednostek, nad życiem ogółu. Jeżeli jakieś jednostki chcą być inne niż dominująca większość ludzkości, to muszą sobie z tym radzić, a nie non stop biadolić, jacy są pokrzywdzeni, bo większość ma inne zdanie na temat życia niż oni.

Janusz_Ziolkowski

Jednostki XDDD

Zgadzam się, że kapitan Ameryka i Thor powinni byli łatwo załatwić Thanosa bez kamieni i że women power było żenujące.
Zgadzam się też, że styl twojej wypowiedzi wskazuje na to, że jesteś szowinista, rasistą i homofobem.
To, że Thor pochodzi z nordyckich mitów, (z czasów, w których kobiety były niczym, a czarni to "dzikusy") nie znaczy, że nie można ich zmienić. Wątpię, czy w mitach występował jego kumpel-Iron Man.
A każda kobieta, która pragnie równouprawnienia to lewacka k...wa.
No bo przecież to lewaki wprowadzili równość...tfu!!
Prawdziwa, wartościowa kobieta powinna znać swoje miejsce. Z pokorą przywdziać lnianą suknię i podczas prania i gotowania, zająć się dziesięciorgiem dzieci. Powinna z uśmiechem iść do sypialni i rozkładać nogi, kiedy pan i władca mąż rozkaże, bo jak nie to dostanie po mordzie i zostanie doprowadzona do porządku. Gdyby czasem z czymś nie dała rady, czarny niewolnik popracuje za nią. A to wszystko przy pięknym ognisku palonych na stosie gejów....
Ahhh... Ten uroczy sen białego, heteroseksualnego mężczyzny☺️ świat szczęścia i prawości

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8

taka trochę polityka, przeczytaj wymagania do nagrody oscara. mcu liczyło na nagrody za film

ocenił(a) film na 8

mogę się zgodzić z tym iż w porównaniu z kobietami, mężczyznom odjeli więcej mocy. ms marvel napewno nie była silniejsza od thora. scarlet witch cały czas zyskuje na mocy więc można wybaczyć, gamora dobry balans (przez moment zastanawiałem czy nie za słaba jak na komiksy lecz porównajmy takiego hulka czy thora do komiksowych odpowiednikow)

a z innej beczki skąd wsród asgardczyków rasa żółta i czarna? kiedy to byli bogowie nordyccy podobni na ich podobieństwo. czemu? poprawnośćpolityczna i to że najlepiej oceniane są filmy właśnie poprawne polityczne. sam heimdall w komiksach był biały a w wierzeniach to tym bardziej. chociaż oryginał a komiks nie wszędzie jest spełniony taki przykładowo thor wcale nie był blondynem a był rudy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones