PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=864447}

Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday
6,1 1 913
ocen
6,1 10 1 1913
4,4 5
ocen krytyków
Billie Holiday
powrót do forum filmu Billie Holiday
Meldondg_Lord

Dostała go tylko dlatego, że w jury było więcej czarnych. Ta nagroda miała być dla Vanessy. Dobrze, że BAFTA i Film Independent to nornalne nagrody bez całej szopki poprawności polittycznej

joan19

Vanessy? Mówisz o Kirby? Przecież nie była taka świetna w tym swoim filmie. To już aktorka z Nomadland zagrała lepiej. A co do Andry Day, nie wiem, nie oceniam, nie widziałem jeszcze filmu. Co do poprawności politycznej, to jest ona wszędzie, ani Bafta, ani Film Independent nie są od tego wolne.

Meldondg_Lord

Ja widziałam film tuż przed galą i powiem szczerze że byłam zaskoczona tym Złotym Globem, nie uważam żeby Day zagrała jakąś wybitną rolę. Kirby podobała mi się bardziej chociaż i tak czegoś brakowało imo. Ale Nomadland nie widziałam jeszcze więc nie mogę porównać. Niemniej jednak dla mnie najmocniejszym punktem w The US vs Billie Holiday była muzyka, bo historia mimo że ważna i przejmująca została przedstawiona dosyć niespójnie, tak jakby było dużo pomysłów i w konsekwencji zdecydowano się je wymieszać i poupychać w formę.

joan19

Ty nie wiesz o czym mówisz!To "jury", które przyznaje te Złote Głoby-tzn członkowie stowarzyszenia prasy zagranicznej (w liczbie 87)to maksymalnie skorumpowana "kasta niekompetentnych białasów"(nawet członkowie z RPA są biali) , o czym jest głośno od pewnego czasu. Nieistotne jest czy film, serial jest dobry czy nie tylko to czy członkowie tego stowarzyszenia zostali odpowiednio przekupieni przez producentów filmowych luksusowymi wyjazdami, gadżetami etc. I tak, w tym roku nominacje dostał taki gniot jak "Emily w Paryżu", zaś "Mogę Cię zniszczyć"(stworzony przez czarnoskórą kobietę) został całkowicie pominięty. O kolorowych twórcach czy aktorach/aktorkach to przypominają sobie tylko wtedy gdy muszą-tak jak w tym roku, gdy zarzucono im rasizm to pośmiertnie przyznali nagrodę Bosemanowi(Czarna Pantera) i to za rolę w bardzo słabym filmie.

joan19

Taaa, tak sie pocieszaj, a jak bialasy dostaja nagrody, to dlatego, ze w komisji jest wiecej bialych, wez sie ogarnij

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones