PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629125}
7,0 84 606
ocen
7,0 10 1 84606
8,0 42
oceny krytyków
Boyhood
powrót do forum filmu Boyhood

Czy kogoś to dziwi? Przedstawia życia zwyklych smiertelnikow, a my, zwykli smiertelnicy mamy wlasnie takie zycie ^^ nudne, bez wartkiej akcji i wciągającej fabuły. Wg mnie reżyser osiągnął dokładnie to, co chciał. Telenowele są dla niektórych wciągające bo przedstawiają "prawdziwe życie" tyle że z ekstremalnymi sytuacjami na porządku dziennym. Tu wypadek, tu ktoś zginął, tu ktoś ma problemy natury prawnej, tu zdrada etc. Boyhood nie bawi się w takie mydlenie oczu. Prawda jest taka, że ten film ma tylko dwa atuty - Ethan Hawke i ambicja reżysera, kręcenie filmu 12 lat. Mimo że film nie porywa widza jak Se7en czy FIlmy Nolana, to przynajmniej mnie, oglądało się go dobrze.

Jedyne do czego moge sie przyczepic to protagonista. Mason jest niesamowicie nudny, wg mnie lepiej by bylo do glownej roli wykreowac bohatera z wieksza dawka energii i charyzmy, niz takiego skrajnego introwertyka. Ja sam jestem bardzo podobny do niego, teraz widze jaki moge byc irytujacy dla innych ludzi :P

dawid1420

No coś ty, dla mnie bohater (w wieku nastoletnim) ma ogromnie dużo charyzmy! Jest przystojny, mądry, dużo myśli, dobrze analizuje sytuacje, ma czarujący uśmiech, a jego nieśmiałość jak najbardziej dodaje mu szarmu.

Co do samego filmu - po obejrzeniu pierwszych 20 minut miałam ochotę wyłączyć to w cholerę i zapomnieć. Ale z szacunku do kina nie zrobiłam tego. Obiecałam sobie kiedyś, że wszystkie filmy będę oglądać do końca, bo nieraz już się przekonałam, że warto, aby mieć szerszy ogląd danego dzieła (i móc je np. uczciwie skrytykować). Po dotarciu do połowy filmu, czyli po pierwszej jego godzinie, historia zaczęła mnie wciągać i wczułam się w losy bohaterów.

Bardzo wyraźnie czuć tu styl reżysera, którego tasiemcową trylogię mam już za sobą (mowa o "północy", "zmierzchu" i "świcie"). Pod koniec seansu polubiłam tę rodzinę i ich historię. Może nie jest to film, którego seans odmieni nasze życie, ale lekka i jakże prawdziwa opowieść obyczajowa. Nie przepadam za tego rodzaju kinem, ale do tego obrazu mam pewien sentyment.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones