PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629125}
7,0 84 632
oceny
7,0 10 1 84632
8,1 43
oceny krytyków
Boyhood
powrót do forum filmu Boyhood

Oskar dla Klanu?

ocenił(a) film na 1

Tak sobie pomyślałem, że skoro jedynym atutem tego filmu jest to, że został kręcony przez 12 lat i wszyscy nad tym się zachwycają to czemu by nie zrobić tak, że bierzemy kilka losowych odcinków Klanu: jakiś tam pierwszy, później następne oddalone o 3 lata od poprzedniego tak aby pokazać jak Maciek dojrzewał. Sklejamy razem i wyjdzie nam Polish Boyhood. Co wy na to ? Oskary 2015 czekają!

użytkownik usunięty
Siano7

"najwyżej oceniane
Troja
2004
21 lipca 2014
10"

nie karmić trolla

ocenił(a) film na 1

Proszę ujawnić swoje oceny, wtedy porozmawiamy trollku

ocenił(a) film na 8
Siano7

Mój boże ludzie na prawdę o co wam chodzi najpierw zróbcie coś swojego a potem oceniajcie czyjąś prace. Nie pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
splintergg

eee ta strona została stworzona po to aby oceniać filmy?

użytkownik usunięty
Siano7

o gustach sie nie dyskutuje

ocenił(a) film na 1

Jak nie chcesz dyskutować to nie wchodź na forum.

użytkownik usunięty

LOL. Oceniac niznajomych ludzi po tym jak ocenili kilka fimow. Gratuluje przenikliwosci. Najpierw zaczynasz dyskusje o gustach, a pozniej z niewiadomych przyczyn uwazasz, ze sie jednak nie dyskutuje. Zdecyduj sie.

ocenił(a) film na 5

hipokryta

użytkownik usunięty
splintergg

Argument iście żałosny. Mamy prawo do krytyki (tak samo ty!). Czy muszę ugotować zupę by stwierdzić, że czyjaś była za słona?

ocenił(a) film na 7

Film ogólnie fajny, nie dłuży się, pomysł z kręceniem go przez naście lat świetny, dobry do obejrzenia wieczorem. I tyle. Tylko dobry, a takich filmów masa. 6 nominacji, w tym za najlepszy film, a brak nominacji dla takich filmów jak Interstellar czy Wolny Strzelec to dla mnie spore rozczarowanie.

ocenił(a) film na 9
contowsky

"Wolny Strzelec" to zupełnie inna liga. Sporo niższa. Podobnie jak mega przewidywalny Whiplash o którym niektórzy mówią.
O tym że "Boyhood" kręcono 12 lat dowiedziałem się dopiero po obejrzeniu filmu. Jest tak świetnie zrobiony, że przyszło to jakoś naturalnie. Historia tak mnie wciągnęła, że nie myślałem o stronie technicznej.
W tym roku jego jedyną konkurencją będzie równie wspaniały "Birdman".

ocenił(a) film na 7
marcin_60

Co do Birdmana się zgodzę, stawiam że to on zgarnie Oskara za najlepszy film.

Siano7

Zgadzam się, jedyna wyjatkowość filmu Linklatera polega na tym że kręcił go przez 12 lat. I głównie o tym się mówi w kontekście tego filmu.

DziurawaMarysia

na szczęście widz meczy się tylko przez 3 godziny, a nie 12 lat:)

ocenił(a) film na 4
agaetis byrjun

ja myślałam,że siedziałam przed kompem przez 12 lat, tak niebotycznie to się dłużyło :D

Siano7

wygląda na to, że to prawda

użytkownik usunięty
Siano7

Harryego Potterera tez krecono przez 7 czy tam 8 lat, a oskaa nie ma

użytkownik usunięty

Bo w Akademii sami hipokryci.

Ale Harry Potter to seria filmów.

użytkownik usunięty
RustyRyan

O stary, rzeczywiście...

... a za ukończone serie nie dostaje się Oskarów

użytkownik usunięty
RustyRyan

I jak żeś na to wpadł?

No łatwo nie było, ale mi się udało :-)

ocenił(a) film na 8
Siano7

Podchodząc do sprawy czysto technicznie, masz sto procent racji. Kilka polskich (i zapewne nie tylko polskich!), kontynuowanych przed długie lata oper mydlanych już wcześniej dokazało tego samego co 'Boyhood'. Oto córkę doktora Pawła Lubicza poznajemy jako małą dziewczynkę zaś po latach ta sama niezawodowa aktorka odgrywa scenę inicjacji seksualnej Bożenki. Czy gra dobrze i prawdziwie? - nie mnie oceniać. Być może nawet - tego nie wiem na pewno - kobyły takie jak 'B&B' ('The Bold and the Beautiful') w jakiś sposób zainspirowały Linklatera.
Mimo to ośmielam się twierdzić, że 'Boyhood' jest pozycją o znaczeniu artystycznym o wiele donioślejszym.

Siano7

Hahaha ale się uśmiałam.... :D masz rację

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones