PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112984}

Ciemności

Tenebre
6,4 2 648
ocen
6,4 10 1 2648
6,5 6
ocen krytyków
Ciemności
powrót do forum filmu Ciemności

...

ocenił(a) film na 8

...obok Phenomena, z dotychczas obejrzanych najlepszy!. Dobry scenariusz, brzytwa, siekiera, kobiety, standardowo wymowne i plastyczne morderstwa. Przede wszystkim to czym się wyróżnia to przyzwoite aktorstwo. Przypomina konwencją Ptaka o kryszt... natomiast tu trudniej jest dojść do rozwiązania(bynajmniej jak dla mnie). Opowiedziany od początku do końca w jednostajnie rosnącym tempie co scene przybliżając rozwiązanie. Świetna końcówka.

ad. (troche mniej poważna uwaga tycząca się a jakże kobiet, można odnieść wrażenie, ze każdy film kręcony został w "narodowy dzień bez stanika")...panowie momentami piękne obrazki;]

Noras

Ciekawe, że akurat te dwa filmy zestawiłeś ze sobą. Przypomniało mi to pewien dziwny czas w moim życiu gdy z uporem maniaka oglądałam wyłącznie Tenebre i Phenomenę. Codziennie. Na zmianę. Przez jakiś tydzień. Nie wiem czy to jakoś świadczy o mojej psychice (tu już powinny się większe autorytety w tej dziedzinie wypowiedzieć) , natomiast chyba świadczy filmach: są hipnotyzujące, wciągające i bardzo klimatyczne. Bardzo lubię Suspirię, Deep Red, Ptaka o kryształowym upierzeniu ale Tenebre i Phenomenę po prostu uwielbiam (Phenomenę trochę bardziej).
Co do braku staników , to jako dziewczyna nie zwróciłam uwagi, natomiast w Tenebre panie miały bardzo ładne fryzury. Pozdrawiam.

Noras

Jeszcze mi się przypomniała jedna rzecz odnośnie biustów w filmie Tenebre: jak będziesz kontemplował wdzięki pani na plaży (tej z retrospekcji) to nie zapomnij, że ona urodziła się jako facet. Nie wiem czy zmieniła pleć, czy jej wygląd był wynikiem kuracji hormonalnej, ale fakt pozostaje faktem. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones