PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631979}
7,1 205 863
oceny
7,1 10 1 205863
6,8 36
ocen krytyków
Drogówka
powrót do forum filmu Drogówka

mizeria

ocenił(a) film na 3

Trudno mi zrozumieć tak wysoką średnią dla tego pożal się boże dzieła. Drogówka miała być dla polskich mundurowych jak Mariusz Max Kolonko i rzeczywiście ma swoje momenty - niestety tylko momenty. Początkowe dobre wrażenie szybko psuje silenie się na śmieszność poprzez wtrącanie żartów starszych od Internetu, toteż przez większość czasu zamiast śledzić fabułę zastanawiałem się, czy autorzy chcieli nakręcić kryminał czy komedię. Ostatecznie jednak nie ma to żadnego znaczenia, bo w każdej z tych kategorii film jest co najwyżej taki sobie. Nawet w założeniu mocne i dość niebanalne zakończenie nie wzbudza specjalnych emocji. Ot, pójdziesz po seansie się wysikać i zanim zapniesz rozporek zapominasz co przed chwilą oglądałeś. Mogła być dobra czarna komedia, wyszła czarna dupa, pozostaje tylko czarna rozpacz.

ocenił(a) film na 8
Jahmaican

Obejrzyj jeszcze film ze dwa razy..ja za pierwszym razem byłem zdruzgotany, za drugim skupiłem się już na fabule, gdyż wulgaryzmy, sceny wulgarnego seksu i ogólny burdel w wprzenosni i doasłownie już nie robił na mnie aż takiego wrażenia. Za trzecim razem skupiłem się na ciekawych szczegółach, które mi umknęły wcześniej. Wadą filmu jest jego montaż, zbyt dużo ujęć kamerą z komórki, fatalny dźwięk i niepoetrzebny przesyt wulgaryzmów, które trzeba umiejętnie dawkować, by się podobało (Psy, Demony Wojny, Wesele, Dom Zły). Smarzowski trochę przegiął, a może taki był zamysł reżysera? Ja filmowi dałem ocene "8". Gadanie, że Tarantiono to, a tamto i Smarzowskiemu do niego daleko..a cholera kim jest Tarantino? Dlaczego ma mi się on podobać bardziej od Smazowskiego? Ja wole Smażola i tyle! Bo jest taki właśnie POLSKI. Bo Kill Bill 2 czy Benkarty Wojny to było dno, a Pulp Fiction czy Kill Bill 1 nie przebiją Wesela czy Domu Złego i to jest moja osobista opinia...

ocenił(a) film na 3
aliveinchains

Twoja wypowiedź jest równie chaotyczna co omawiany film, więc nie dziwię się że ci się podobał. Mam lepsze rzeczy do roboty niż oglądanie miernego filmu więcej niż raz i to jest moja osobista opinia.

ocenił(a) film na 8
Jahmaican

Jestem po 4letnim liceum, nie miałem wątpliwej przyjemności uczęszczać wczesniej do gimnazjum, a moja matura z j. polskiego to było normalne wypracowanie na kilka stron, więc jeśli masz problem z przeczytaniem kilku zdań i uważasz, że moja wypowiedz jest chaotyczna to oznacza, że jesteś zwyczajnym gimbusem, co zamiast lektur czytał opracowania z netu, filmy ogląda na przyspieszonych obrotach i świat odbiera na "pierwszy rzut oka". Prosto ma być i na talerzu. Tak? Otóż niemal każdy film Smazowskiego wymaga obejrzenia go 2-3 razy by zauważyć drugie dno i szczególy, z których się składa. Zrozumiesz, że Wesele to nie komedyjka tylko najprawdziwszy dramat o komediowym zabarwieniu, Dom Zły i Drogówka to nie tylko przerysowany obraz MO/Policji, a Róża jest nie tylko filmem o gwałtach...

ocenił(a) film na 3
aliveinchains

Trochę bawi, a trochę smuci mnie chwalenie się znajomością języka polskiego ze strony człowieka, który nie wie jak napisać "bękart" ani nie jest pewien, jak właściwie nazywa się reżyser którego tak wychwala. W dalszym ciągu uważam, że dobre filmy bronią się same, a słabych muszą bronić anonimowi internauci, którzy na szczęście/nieszczęście nie są dla mnie żadnym autorytetem.

ocenił(a) film na 9
Jahmaican

Pocieszę Cię, Ty również nie jesteś autorytetem, czego najlepszym dowodem jest całkowite niezrozumienie filmu. Nawet tak prosty motyw, jak "żarty starsze od internetu" - one pokazują poziom wyrobienia przeciętnego policmajstra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones