PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631979}
7,1 205 863
oceny
7,1 10 1 205863
6,8 36
ocen krytyków
Drogówka
powrót do forum filmu Drogówka

fajnie zobaczyc Warszawe w kinie i w ogole. Temat dobry, aktorstwo tez ale montaz to robil jakis
niedorozwniety czlowiek. I niedorozwiniety rezyser to zaakceptowal.

Poroz****dalane sceny to nie jest nic fajnego. Ani to artystyczne ani madre. Widac po tym filmie
jak kuleje u nas kino. Technicznie kuleje. Tylko technicznie. No do cholery nawet w europie sie
kreci jedna scene 5x(francja,niemcy,anglia), innymi kamerami zeby to technicznie mialo sens. A
tutaj mamy wrazenie jakby to bylo robione na odpier***.

Typowy przyklad jak ludzie na sile nie chca isc z postepem.

A to mogl byc cholernie dobry film. na skale swiatowa. tak to mamy skale naszego kina.

realdonjon

z gory odpowiadam- sceny z nagran nie sa problemem. Problemem jest cala reszta.
Jedzie samochod autostrada->wyjezdza z tunelu o swicie->samochod parkuje noca pod blokiem- no WTF. jak teledysk. Takich bezsensownych scen jest mnostwo.
za duzo scotta i bourn'a sie ktos naogladal

realdonjon

Myslę,że taki był zamiar,podobnie było w poprzednich filmach W.S ,bardziej mnie wkurza udźwiękowienie.Kiedy podgłaszasz,bo nie słychać to ci wyje,i na odwrót .To jest bardzo dobry film,polski tylko niepoukładany niestety.

miarara

Jezeli ktos ma zamiar robic syf to jest to jeszcze gorsze.
Dzwiek- totaaaalnie. Amatorka.

Wchodi koles do klubu- mamy dialog, nie slyszysz co mowia- mimo ze powinienes. To nie jest zamiar sceny, to jest brak warsztatu.

użytkownik usunięty
realdonjon

Film nie jest zły, Julia Kijowska bardzo ładna w filmie. Świetny Bartłomiej Topa, bardzo podobał mi się w filmie maciej Stuhr, utkwił mi w pamięci w tym filmie (podobnie w ,,Pokłosiu'', ,,Glina'' i ,,Obława'' rewelacyjny). Świetny także Arkadiusz Jakubik, podobał mi się Lech Dyblik i Agata Kulesza. Dobrze wypadli w epizodach Bartosz Żukowski, Andrzej Grabowski i Krzysztof Kierszniowski. Film bardzo dobry ze względu na scenariusz Wojciecha Smarzowskiego, jakoś po czasie zaczynam się przekonywać do tego reżysera i scenarzysty (na początku bardzo mnie wkurzał). Ma on taki niekonwencjonalny styl podobny do stylu Bogusława Lindy jako reżysera (,,Wesele'' trochę podobne do ,,Sezon na leszcza'', ,,Dom zły'' przypomina w pewnym momencie ,,Jasne błękitne okna''). Bogusław Linda potrafi bardziej robić kicz (patrz ,,Seszele'', ale to też był jego debiut, więc trzeba mu wybaczyć). Film ,,Drogówka'' wciąga, chociaż do połowy nie wiadomo o co chodzi i po co ten film. Film komiczny, straszny (przeraża w pewnych momentach i trzyma w napięciu jak sceny ze skakaniem do metra i po wieżowcach). Wysportowany, świeży Bartłomiej Topa zyskuje miano dobrego, solidnego aktora. Dobry, rewelacyjny film, ale mistrzostwo świata jak ,,Psy'' czy ,,Kroll'' to nie jest.

ty sie zgubiles czy wklejasz wszedzie swoja recenzje?

użytkownik usunięty
realdonjon

Po pierwsze nie ty i to z małej litery, bo to brak szacunku wobec drugiej osoby i po drugie ani miło nie zagadujesz i nie chcesz kulturalnie i rzeczowo rozmawiac. Nie znamy też się, nie jesteś żadnym moim znajomym.

Nigdzie się nie zgubiłem i nie zgubię, może jedynie na tej planecie się zgubiłem, bo nie ma tu zbytnio przyszłości. Wszędzie nie wklejam swoich recenzji, tylko tam, gdzie są moje ulubione filmy stworzone przez mistrzów takich jak Łukasz Zadrzyński, Marcin Ziębiński, Krzysztof Lang, Władysław Pasikowski, Andrzej Wajda, Bogusław Linda, Wojciech Smarzowski, Krystyna Janda, Wojciech marczewski, Mariusz Treliński, Marek Kondrat, Jerzy Stuhr, Krzysztof Krauze, Jarosław Żamojda, Maciej Dutkiewicz, Maciej Dejczer, Krzysztof Zanussi, Jerzy Hoffman, Jerzy Kawalerowicz, Wojciech J. Has, Teresa Kotlarczyk, Witold Adamek, Andrzej Seweryn, Jan Jakub Kolski i Olaf Lubaszenko, którzy mają więcej kultury niż ty i tworzą piękną, bogatą kinematografię polską. Chcę, aby kino polskie przetrwało, było bogate w muzykę, scenografię, grę aktorską i zdjęcia. Było na wyższym poziomie niż ,,Barwy szczęścia'' i ,,Pensjonat pod Różą'' kręcone dla ..... - każdy sobie dopowie.

Po drugie to ty atakujesz, więc może tak to odbierasz.

Po trzecie nie chcę się kłócić, ale więcej szacunku, a nie żartów, bo jesteś przed komputerem, a i tu mam duzo znajomych i zwolenników, więc uważaj. To nie straszenie, ale zachowaj umiar.

ocenił(a) film na 10
realdonjon

niedorozwiniety to jestes ty matole

sztohas

Matołem to jest ktoś, kto wyzywa ludzi za to, że mają inne zdanie, bo brak mu argumentów :-)

realdonjon

Masz zupełną rację: ten montaż jest żałosny. Wina reżysera, że takie coś akceptuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones