PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856945}
4,7 24 161
ocen
4,7 10 1 24161
2,4 25
ocen krytyków
Gierek
powrót do forum filmu Gierek



Obejrzałem, to się wypowiem.
Wyobraźcie sobie, że wasz wąsaty wujek Janusz, który ciągle opowiada jak za komuny było lepiej, nagle zrobił film o swoim idolu Gierku. I będziecie mieli pojęcie jak to może wyglądać.

To jest szmira, której scenariusza nie powstydziłby się naczelny propagandzista epoki Gierka Maciej Szczepański. O którym tu nie było ani słowa, bo nie było szopek pod publiczkę za Gierka. Jasne. Ten tzw. film to bajeczka opowiadająca jak cudownie było za Gierka. Jak zbudował 700 NOWOCZESNYCH fabryk, mieszkania dla ludności, jak pieniądze płynęły, jak był ciągły wzrost gospodarczy, jak ludzie go kochali. A wszystko złe i niedobre to wina Jaruzelskiego.

Jak teraz myślę o tym jeszcze raz na spokojnie, to krew mnie jeszcze bardziej zalewa. Filmowcy splunęli na 4 osoby które zginęły podczas czerwca 76, na 200 osób rannych, na wszystkich represjonowanych. Bo usiłują nam wmówić, że te wszystkie strajki to była prowokacja SB i Jaruzelskiego. Że podwyżki zostały narzucone Gierkowi na siłę, a nie były wynikiem katastrofalnej sytuacji polskiej gospodarki.

Wkurzyło mnie też jawne kłamstwo jakoby to dzięki kryzysowi paliwowemu z 1973 roku dostaliśmy te wszystkie kredyty. To wierutna bzdura - było dokładnie odwrotnie. Gierek zaciągał najwięcej długów w latach 1971-1973 (co zostało przemilczane) i kryzys paliwowy sprawił że szybko się one podwoiły. Kolejne kredyty wprowadziły PRL w spiralę zadłużenia. Oczywiście ci bankierzy byli chciwi i chcieli nas wycisnąć jak cytrynę. Ale scena gdzie potem Jaruzelski dostaje od nich pieniądze to kłamstwo.

Na początku nawet trochę się śmiałem, ale tak po godzinie chciałem wyjść z sali. Ile można wysłuchiwać bzdur o genialnym ojcu narodu, który zapisał w konstytucji wieczny sojusz z ZSRR tylko po to by oszukać Rosjan i wyprowadzić PRL na niepodległość? Jak miała nam w tym pomóc bomba neutronowa, tylko znowu zły Jaruzelski zepsuł wszystko.
Jak ktoś lubi wciskanie kitu w buzię bez znieczulenia, niech idzie. Reszcie odradzam. Chyba że mało wam propagandy w Wiadomościach TVP i macie mniej emocjonalny stosunek do historii Polski, jak ja. Wtedy dla bezrefleksyjnego pośmiania się, można iść. Mnie psychicznie zemdliło.

Najlepiej wypadł Antoni Pawlicki jako Generał Jaruzelski. Z każdego jego dialogu można się śmiać. Misiek jako Gierek może być, ale to nie ma znaczenia, kto by to grał. Bałwochwalczy scenariusz kładzie wszystko. Te 4 osoby które go napisały, to musiały się wspiąć na wyżyny kłamstwa i głupoty. Bo jeden człowiek sam by czegoś tak okropnego nie stworzył.

ocenił(a) film na 5
8azyl1szek

Dokładnie, ale jak widać po niektórych komentarzach wielu już to łyknęło.

ocenił(a) film na 1
rickfreak

z kaczorem na czele.

8azyl1szek

Dzięki za ten wpis. Przeraża mnie przeinaczanie historii. Gdzie indziej czytam o tym, jak to stan wojenny był potrzebny Polsce i poprowadził nas do wolności. Dziś młodzi wsłuchują się w głupoty wygadywane przez Urbana lub Korwina-Mikke. Nie wspominając o stawianiu wszystkiego na głowie przez TVP. Oczywiście, że film jest zły i szkodliwy.

Dolikon

największe głupoty to wciska GW

Shadow_dawnego_gggggg

o, troll konto, dzień dobry. Jedyne oceny na nim to same jedyneczki XD

sowa40

soczyste, ale zasłużone, jedyneczki, jak ja je (nie)lubię dawać

Shadow_dawnego_gggggg

Kogo moglibyśmy spytać, na jaką ocenę zasługuje film? Krytyka filmowego czy prawicowego trolla? hm hm

hyrkan

ty, na szczęście nie jesteś pierwszym.

Shadow_dawnego_gggggg

A o czym tak dokładnie świadczą twoje oceny?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Shadow_dawnego_gggggg

Łał. I za takie coś ci wpada rubelek, czy robisz to dla przyjemności?

hyrkan

To przemycałeś tych ludzi, czy nie?

Shadow_dawnego_gggggg

Których? Ofiary Putina i polskiej prawicy?

hyrkan

,,Ofiary putinka" powiadasz:) ??? Nie wiedziałem, że rzucanie kamieniami w funkcjonariuszy polskiej Służby Granicznej to bycie ofiarnikiem putniątka. Masz mózg?

Shadow_dawnego_gggggg

Nie wiedziałeś wielu rzeczy.

Wspieranie Putina to działanie polskiej prawicy.

hyrkan

A więc intruzi znad granicy polsko-białoruskiej, to ,,polska prawica". To ty twierdziłeś, że Korwiniści atakują szwedzką policję. Dobrze się czujesz? U jakiego specjalisty się leczysz?

Shadow_dawnego_gggggg

A nie masz pracy, bo wszyscy mają cię za gnidę?

hyrkan

W drugim przypaDKU jesteś trollem, ale nie prawicowym, więc po połowie.

Shadow_dawnego_gggggg

Ładnie ominąłeś odpowiedzi na moje pytania. Zupełnie jakbyś wolał trollować. :)

hyrkan

Dobra, odpowiem, ale wpierw ty powiedź co uważasz o Hammerze?

Shadow_dawnego_gggggg

:D

Ta rozmowa już była. Odpowiedziałem. Ty nie.

hyrkan

Ja odpowiedziałeś? Nic o tym nie wiem.

Shadow_dawnego_gggggg

Ty o niczym nic nie wiesz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Shadow_dawnego_gggggg

Rasizm. Z całą pewnością.

hyrkan

oto i on:
https://www.wiocha.pl/1400422,Szczyt-lewackiej-glupoty

Shadow_dawnego_gggggg

Parę dni temu zalinkowałem ci słownik języka polskiego PWN.

Wybrać źródła trzeba umieć.

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale gdy serwujesz źródła bezwartościowe, nikt nie klika w linki.

hyrkan

Ty o wszystkim wszystko wiesz.

Shadow_dawnego_gggggg

Ja o wszystkim wiem przynajmniej trochę (zazwyczaj dużo) więcej niż ty. To nie jest wielka zasługa, większość ludzi wie więcej niż ty. Gimby wchodzące tu oceniać swoje ulubione avengersy też wiedzą więcej niż ty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Shadow_dawnego_gggggg

To najważniejsze pytanie twojego życia.

hyrkan

bardzo ważne

Shadow_dawnego_gggggg

Rozumiem. Niektórzy mają najważniejsze pytanie życia sensowne, inni żałosne.

hyrkan

Tu jest twoje miejsce:
https://fishki.pl/fishka,znajdz-roznice,131476.html

Shadow_dawnego_gggggg

jesteś na rencie, że masz czas bzdury w netach wyszukiwać?

hyrkan

W wychodku cię trzeba zamknąć.

Shadow_dawnego_gggggg

Pytałem o coś.

hyrkan

Pytałem o Arniego Hammera. Nie pamiętasz?

Shadow_dawnego_gggggg

Odpowiedziałem. Ale pytałeś wiele osób w wielu rozmowach, bo kopiujesz posty. Dlatego ci umknęło, tak?

hyrkan

Słyszałeś, Czeczot nie żyje, pewnie powiesz, że to robota polskich specsłużb, bo w raju Łajdaszenki nikomu nic nie może się stać.

Shadow_dawnego_gggggg

A czemu mi wmawiasz, co ja powiem?

hyrkan

mnie się coś wydaje, że ci wszyscy intruzi w tym raju łajdaszenki skończą jak czeczko. Co ty o tym uważasz? A później zwalą winę na Polskich Pograniczników. hyrkanek będzie piał z zachwytu.

hyrkan

A więc uważasz, że lajdaszenka i putler o ich śmierć oskarżą Korwinistów? Szkoda, myślałem, że będzie Druga Szwecja.

Shadow_dawnego_gggggg

Uważam, że nie masz pracy z uwagi na ciężkie zaburzenia.

hyrkan

Tu jest Polska, nie Szwecja. Jakie masz zaburzenia?

Shadow_dawnego_gggggg

Nie masz pracy w żadnym z tych krajów, więc po co pytasz?

Intruzie.

hyrkan

Bo chciałem wiedzieć jakie masz zaburzenia. To dlatego pytam. Szwecja już ugaszona?

Shadow_dawnego_gggggg

A z tą Szwecją to miałeś urojenia bo jesteś intruzem i degeneratem?

hyrkan

Nie miałem urojenia. inzyniery i lekaże atakowały szwedzką policję, tak samo jak naszych Pograniczników. Ale o dziwo, ataków w szwedzką policję nie wspierasz kamieniami. Dlaczego? W ogóle neguje fakt wojny domowej w Szwecji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones