PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856945}
4,7 24 185
ocen
4,7 10 1 24185
2,4 25
ocen krytyków
Gierek
powrót do forum filmu Gierek



Obejrzałem, to się wypowiem.
Wyobraźcie sobie, że wasz wąsaty wujek Janusz, który ciągle opowiada jak za komuny było lepiej, nagle zrobił film o swoim idolu Gierku. I będziecie mieli pojęcie jak to może wyglądać.

To jest szmira, której scenariusza nie powstydziłby się naczelny propagandzista epoki Gierka Maciej Szczepański. O którym tu nie było ani słowa, bo nie było szopek pod publiczkę za Gierka. Jasne. Ten tzw. film to bajeczka opowiadająca jak cudownie było za Gierka. Jak zbudował 700 NOWOCZESNYCH fabryk, mieszkania dla ludności, jak pieniądze płynęły, jak był ciągły wzrost gospodarczy, jak ludzie go kochali. A wszystko złe i niedobre to wina Jaruzelskiego.

Jak teraz myślę o tym jeszcze raz na spokojnie, to krew mnie jeszcze bardziej zalewa. Filmowcy splunęli na 4 osoby które zginęły podczas czerwca 76, na 200 osób rannych, na wszystkich represjonowanych. Bo usiłują nam wmówić, że te wszystkie strajki to była prowokacja SB i Jaruzelskiego. Że podwyżki zostały narzucone Gierkowi na siłę, a nie były wynikiem katastrofalnej sytuacji polskiej gospodarki.

Wkurzyło mnie też jawne kłamstwo jakoby to dzięki kryzysowi paliwowemu z 1973 roku dostaliśmy te wszystkie kredyty. To wierutna bzdura - było dokładnie odwrotnie. Gierek zaciągał najwięcej długów w latach 1971-1973 (co zostało przemilczane) i kryzys paliwowy sprawił że szybko się one podwoiły. Kolejne kredyty wprowadziły PRL w spiralę zadłużenia. Oczywiście ci bankierzy byli chciwi i chcieli nas wycisnąć jak cytrynę. Ale scena gdzie potem Jaruzelski dostaje od nich pieniądze to kłamstwo.

Na początku nawet trochę się śmiałem, ale tak po godzinie chciałem wyjść z sali. Ile można wysłuchiwać bzdur o genialnym ojcu narodu, który zapisał w konstytucji wieczny sojusz z ZSRR tylko po to by oszukać Rosjan i wyprowadzić PRL na niepodległość? Jak miała nam w tym pomóc bomba neutronowa, tylko znowu zły Jaruzelski zepsuł wszystko.
Jak ktoś lubi wciskanie kitu w buzię bez znieczulenia, niech idzie. Reszcie odradzam. Chyba że mało wam propagandy w Wiadomościach TVP i macie mniej emocjonalny stosunek do historii Polski, jak ja. Wtedy dla bezrefleksyjnego pośmiania się, można iść. Mnie psychicznie zemdliło.

Najlepiej wypadł Antoni Pawlicki jako Generał Jaruzelski. Z każdego jego dialogu można się śmiać. Misiek jako Gierek może być, ale to nie ma znaczenia, kto by to grał. Bałwochwalczy scenariusz kładzie wszystko. Te 4 osoby które go napisały, to musiały się wspiąć na wyżyny kłamstwa i głupoty. Bo jeden człowiek sam by czegoś tak okropnego nie stworzył.

Shadow_dawnego_gggggg

Twój świat jest, intruzie, naprawdę chory. Zwykła patologia, której niepotrzebnie dano dostęp do internetu.

hyrkan

Uparłeś się na JK-M, że Johnny niby reprezentuje wszystko co najgorsze w Polsce. A ja jak mówię: czasami się z nim zgodzę, czasami nie. W kwestii wojny na Ukrainie się z nim nie zgadzam ABSOLUTNIE. Niby wszystko co dobre reprezentuje lewactwo takie jak ty, a tu popatrz, popatrz co lewaki z Jułesej wyprawiają
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-alex andria-ocasio-cortez-przeciwko-konfiskacie-majatkow-rosj,nId,5990380
Johnnego potępiasz, a czy lewaka też potępisz, czy będziesz miał choć trochę pokory i skrytykujesz własne środowisko wzorem Bąka??? Swoją drogą nie myśl że popieram GOP. To nie moi idole. W sporze lewica i prawica reprezentuje interesy Shadowa. Jestem MAVERICK.
Pewnie nie odpowiesz na pytanie, tak jak z kanibalizmem Armiego Hammera. Z tobą nie da się prowadzić dyskusji. Jesteś chory, tak samo jak A.H.

Shadow_dawnego_gggggg

Są szanse, że prawicowe trolle reprezentują wszystko, co najgorsze. bo może któryś pisze więcej niż Korwin.

hyrkan

hA, HA, HA, nie potępiłeś lewicowej polityczki za wspieranie Putina. I to ty mnie nazywasz ,,ruskim trollem".

Shadow_dawnego_gggggg

Nie czytam śmieciowych artykułów, które linkujesz. Pisałem o tym wiele razy.

Tak długo, jak twoimi źródłami są tabloidowe portale, mogę się śmiać z twojego pajacowania, a nie ci odpowiadać.

hyrkan

Ty draniu jeden. Lewacka polityczka z USArela Alexandria Ocasio-Cortez chroni Putina i Rosję. To jest fakt, którego nie podważają nawet lewaki z Lechistanu. Ty hipokryto jeden, ty to nazywasz ,,śmieciowym artykułem". Więc portal Interia jest ,,śmieciem". A jak pisze o proputinowskich wypowiedziach JK-M to też???? Ty łajdaku jeden, ty uważasz że lewakom wolno więcej. Co wolno Cortez, to nie wolno JK-M. Ale logika. To łajdacka logika. Ty nie wierzysz, nie przyjmujesz do wiadomości to co nawet Bąki nie podważają. Ja wierzę w to co mówią o JK-M i potępiam to. Ty nie potępiasz Cotrez. Tylko dlaczego Bąk ją oczernia?

Shadow_dawnego_gggggg

Widzisz, kłopot z twoim rozumieniem rzeczywistości polega na tym, że gdy cała lewica krytykuje Putina, ty znajdujesz jakiś artykuł z tabloidu o kimś zza oceanu. :D

A żeby pokazać jak prawica broni Putina nie potrzebuję ani kiepskich źródeł, ani nieznanych osób z innego kontynentu. PiS nas uzależnił od dostaw z Rosji, zabija naszą energetykę trzymając się węgla i gazu.

Konfederacja Putina popiera wprost.

Orban Putina popiera wprost.

Le Pen Putina popiera wprost. Całe ich partie, ich otoczenie, w przypadku partii rządzących - całe ich rządy popierają Putina wprost. Trump, jeśli zerkniemy za ocean, popiera Putina wprost.

A to, co ty masz, to mało znaną polityczkę z USA i artykuł ze źródła co najmniej niskiej jakości? :D

Polski internet ma dość rozległe dno, interia z całą pewnością się na nim mieści.

hyrkan

hyrkanie, ,,konfa" niszczy Paryż. Byłeś wśród nich? Niespokojnie przez tą ,,konfę". Najpierw Korwiniści atakują Szwecję (tak twierdzi hyrkanek), później ,,konfa" Paryż (tak pewnie będzie twierdził hyrkanek). Cały czas coś się dzieje na świecie. Na końcu intruzi atakują polską Straż Graniczną kamieniami. A hyrkanki, putlery i la j da sz e nki ich popierają i podsyłają.
h t t p s : / / w y d a r z e n i a . i n t e r i a . p l / z a g r a n i c a / n e w s-paryz-tradycyjny-przemarsz-przerodzil-sie-w-zamieszki-liczne,nId,5996687

Shadow_dawnego_gggggg

ćpałeś - nie pisz

hyrkan

Ha, ha, ha, Mickej Johnny ,,znany", a Alexandria Ocasio-Cortez ,,mało znana". Ty idioto, po pierwsze że wszystko co amerykańskie jest znane na cały świat. To co polskie to jest znane najwyżej w ... Polsce. To tak jak był prowokacyjny artykuł ,,Co uważa o Wojewódzkim Leonardo DiCaprio????????????". W artykule napisali wprost co powiedział ,,nie znam". Tak, nie zna, a kto by na świecie znał naszego clowna i błazna. Politycy amerykańscy są znani na całym świecie. A w dodatku Alexandria Ocasio-Cortez jest najmłodszą w historii kobietą, która zasiadła w Kongresie amerykańskim. Pokonała w prawyborach domokratę Joego Crowleya, który zasiadał w Izbie Reprezentantów przez 10 kadencji. Było to jedno z najbardziej zaskakujących zwycięstw w śródokresowych prawyborach w 2018. I ty mówisz że ona jest ,,mało znana". Albo łżesz, albo jesteś dyletantem, dla którego Mickiej jest politykiem ,,światowego formatu". Puknij się w puściutką główkę. Do twojej wiadomości: wśród tych 8 draniów było więcej Domokratów. Do twojej wiadomości nieuku, Partia Domokratyczna jest najstarszą funkcjonującą partią polityczną na świecie!!!!!!!!!!!! Ale dla ciebie bardziej znana na świecie jest Konfederacja. Idź się lecz, psycholu.

Shadow_dawnego_gggggg

bełkot jak na prochach

hyrkan

hyrkanku, atak nożownika w Norwegii. Norwegia płonie. Ratuj.
h t t p s : / / w i a d o m o s ci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8422057,norwegia-nozownik-policja.html

Shadow_dawnego_gggggg

na mocnych prochach.

Widzisz, gdybyś czasem czytał odpowiedzi swoich rozmówców, już byś się zorientował, że twój styl, infantylny, pełen nowomowy, niezborny i chaotyczny, wskazuje na problemy z wykształceniem, jeśli nie z genami.

Piszesz, nawet na tle reszty FW, jak człowiek upośledzony intelektualnie.

hyrkan

hyrkanek - intelektualista. Zaraz, zaraz. Więc zaprzeczasz, że nożownik zaatakował w Norwegii? Czyli zaprzeczasz temu co naprawdę się wydarzyło. A masowe groby z dziećmi na Podlasiu widzisz? Ale te prochy mocne.
Identycznie było jak łucznik zaatakował w Skandynawii.
Z ciebie taki wykształciuch jak wszyscy z gazeciny wybiórczej.

ocenił(a) film na 4
Shadow_dawnego_gggggg

Tak sobie czytam twoje wypociny i się zastanawiam, czy jesteś taki od urodzenia.

sowa40

ty możesz dawać takim filmom same 10, bo jesteś wiadomo kim

sowa40

ty, sowa, to twoja towarzyszka? https://i.redd.it/ais46657irw51.jpg Bojowo jesteście nastawieni. Już się boję:)

Shadow_dawnego_gggggg

Widziałem niedawno trolla, który różnym rozmówcom wklejał link do tego zdjęcia i pytał, czy to ich towarzyszka. :)
Prawicowy oczywiście.

hyrkan

A krasnoludka widziałeś? Co do troli to nie wiem czy oni podsyłają intruzów pod granicę Polakom. Ty na pewno.

Shadow_dawnego_gggggg

To oni są intruzami. Uchodźców chcemy, intruzów-trolli nie.

Dałbyś już spokój Polakom.

hyrkan

ty chesz, nie Polacy.

Shadow_dawnego_gggggg

Polacy twoim zdaniem chcą trolli? Twój pracodawca cię w tym względzie okłamał.

Spoko, Putin tak ma, że okłamuje odnośnie tego, chce świat was chce.

hyrkan

Polacy twoim zdaniem chcą ,,uchodźców" z Białorusi ? Twój baćka cię w tym względzie okłamał.

Spoko, sasza tak ma, że okłamuje odnośnie tego, że przy 3 % ma 80,1 %.

Shadow_dawnego_gggggg

Tylko prawdziwi Polacy.

Faszyści podobno nie chcą, ale to już nie moje środowisko.

hyrkan

A więc powiadasz, że ,,prawdziwi" Polacy, mam rozumieć, jak ty, chcą inzynierow i lekaży, bo sami ich nie posiadają. Tak więc na gwałt ich potrzebują z importu. Na gwałt!? Rozumiesz :)
Na odmianę brzmisz rasistowsko. Zupełnie jak gebels-srebels. Też wciskał, że Słowianie potrzebują germańskiej wiedzy i filozofii. Bo sami nic nie potrafiliby zbudować. Nawet podobno nie wiedzieli do czego mydło służy.
Jak widzę, baćka i putinek wspierają ,,prawdziwych" Polaków, nasyłając nam tych pontoniaży - taka jest twoja wersja. Kontynuuj, bo mam niezły ubaw.
putinek, baćka, hyrkanek plus siły prawe atakujące naszych pogranicznków - najlepszy sort. Nieźle.

Shadow_dawnego_gggggg

My lubimy lekarzy, a nie lubimy rasistów. :)

nieważne, czy posiadamy lekarzy. Wciąż ich lubimy.

A nie lubimy rasistów.

hyrkan

rasistów powiadasz? Takich którzy prześladują kobiety i rzucają kamieniami w naszą Straż Graniczną?

Shadow_dawnego_gggggg

takich, którzy prześladują kobiety - jak prawica
prześladują uchodźców - jak prawica
wspierają Putina - jak prawica

hyrkan

hyrkanku, znowu agresja przeciwko naszym
h t t p s : / / w y d a r z e n i a . i nteria.pl/kraj/news-migranci-forsowali-granice-irakijczycy-przyplyneli-do-polski ,nId,6004398#iwa_source=newsfeed_next

Shadow_dawnego_gggggg

znowu tabloid, nie klikam

hyrkan

No nie. Nie ma dnia bez agresji ze strony tych intruzów, kumpli hyrkanka. Znowu lecą kamienie w Naszych. Nie życzę sobie agresji wobec ludzi sumiennie wykonujących swoje obowiązki, chroniących naszych granic. Nie chcę hyrkanków, nie chcę intruzów
h t t p s : / / w y d a r zenia.interia.pl/kraj/news-nielegalni-migranci-nadal-forsuja-granice-z-bialorusi a-kolej,nId,6014801#iwa_source=newsfeed_next

Shadow_dawnego_gggggg

Znów czcisz morderców, ech shadow, jakie to niemożliwie denne.

hyrkan

Oto 27-letni Dmitrij Iwanown mówi zonie: ,,Kazałem też tym chachłom klękać i mówić »Russia forever«. (...) Nie szczycę się tym, po prostu przestałem się tym przejmować". ,,Nastia, ja zostałem wariatem, całkowicie chorym psychicznie i być może przyjadę do ciebie jako inny człowiek, wariat". Tak, i pewnie bedzie zona mowila mu po powrocie z Ukrainy:
Kochaj mnie jak wariat
Kochaj mnie jak świr
Kochaj mnie jak wariat
Kochaj mnie jak wariat
Kochaj mnie jak wariat
Kochaj mnie jak świr
A ci co atakuja od strony Bialorusi to przypadkiem nie szojusznicy tego mlodego wariata? Nie - powie hyrkan - sojusznikiem Dmitrija Iwanowa jest Shadow. Idz glos to na prokurature, hyrkanku.

Shadow_dawnego_gggggg

Nie zgadniesz, jak SG traktowała ludzi na granicy. A czekaj, to przecież twoi idole.

hyrkan

Polscy pogranicznicy bardzo dobrze traktują intruzów, którzy rzucają w nich kamieniami. A hyrkanek przytula nieletnich chłopców z 3. świata aby ich ,,ogrzać". Nieładnie hyrkanek, nieładnie.
Napisz pełnym zdaniem jak nazywasz funkcjonariuszów polskiej SG. Boisz się odpowiedzialności karnej?

ocenił(a) film na 6
hyrkan

ty to tak sam z siebie czy ci płacą za te wypierdy?

fajera

Popatrzmy, 22 filmy ocenione, do tego oczywiste jedyneczki z powodów politycznych. :)

Bez obrazy, ale swoje pytanie musisz zadać mamie, a nie mnie. ;)

hyrkan

Znowu czcisz intruzów-posożytów? ech hykranek, jakie to niemożliwie denne.

Shadow_dawnego_gggggg

Nie czczę cię, pisałem już.

Nie czczę żadnego degenerata, którego idolami są mordercy dzieci.

hyrkan

Przecież cię nie czczę. Ile tych dzieci zamordowałeś? Masz masowe groby na swojej posiadłości? Podaj namiary na te masowe groby.
Degeneracie jeden czczący bożków którzy jak posozyty ciągną po niemieckie zasiłki.
Przytulałeś nieletnich? Ile było twoich ofiar.
Jesteś niemożliwy. hyrkanek-niemożliwy.

hyrkan

To jest mój ,,idol-morderca":
https://jajco.pl/view/4914/Najlepszy-lek-na-lewactwo

hyrkan

Widziałem niedawno trolla, który różnym Funkcjonariuszom SG serwował niebezpieczne kamienie jak kule i pytał gdzie masowe groby.
Prawicowy oczywiście. Tak jak ci co mordują Palestyńczyków. Oszołomowy też.

hyrkan

Co? hyrkanek się scykał? Policja cię śledzi za podżeganie do agresji na naszych Pograniczników, że próbujesz na mnie zwalić agresję przeciwko uczciwym ludziom, sumiennie wykonującym swoje obowiązki na granicy polsko-białoruskiej? Co się stało? Boisz się?
Bój się bój, bo kryminaliści cały czas powinni się bać. Zwłaszcza tacy jak ty (znieważenie funkcjonariuszów, przemyt ludzi).

Shadow_dawnego_gggggg

przecież sumiennie wykonujących obowiązki nikt nie atakuje.

Zaatakowana została banda degeneratów.

hyrkan

Kogo nazywasz ,,bandą degeneratów". siebie i swoich kolesi? Miej odwagę pisać pełnymi zdania. Żeby nie było wątpliwości. Później się będziesz wykręcał od odpowiedzialności karnej.
A jak chcesz wzajemności to dobra: hyrkanek i koczownicy z Białorusi to przestępcy. Dotarło???

Shadow_dawnego_gggggg

Jeśli ktoś wywozi ludzi do lasu na śmierć (w tym dzieci), to jest to banda degeneratów. I każdy, kto ich popiera, to też degenerat. Proste?


Czekaj, czy ty nie mówiłeś, że dla ciebie to idole, bohaterowie i w ogóle chciałbyś być kimś takim i móc zabić dziecko?

Kto nazywa morderstwo "obowiązkiem"? DEGENERACI.

hyrkan

Pisz pełnymi zdaniami. Kto wywozi przestępców do lasu na (jak to określiłeś) ,,śmierć". Napisz kto to jest. Bo widać że się scykałeś. cykor-hyrkanek, teraz boi się odpowiedzialności karnej za oszczerstwa, pomówienia, znieważenia.
Nigdy nie chciałem kogoś zabić. Chyba ty. A Funkcjonariuszem Straży Granicznej nie chciałbym być, bo się boję. Jeszcze jakiś hyrkan-przemytnik uderzy mnie kamieniem. Boję się agresji, hyrkanków, nienawiści, kamieni, białoruskiej bezpieki. Nie chciałbym być Funkcjonariuszem SG. Po prostu boję się o swoje życie. Ta służba wymaga mocnych nerwów.
Znowu agresja na naszych. Nie ma dnia bez agresji
h t t p s : / / w ydarzenia.interia.pl/kraj/news-niespokojnie-na-granicy-polski-z-bialorusia-sg-at akowaly-bia,nId,6017074

Shadow_dawnego_gggggg

:) Twoi idole.

Twoi bohaterowie zwyczajnie zabijają dzieci. Nie umiałbym wymyślić żadnej działalności, która jest dalej od bohaterstwa, a dla ciebie to są właśnie idole.

Jaki człowiek, tacy bohaterowie, prawda?

hyrkan

idole, idole, idole, psychopato o kim mówisz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones