PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 632
oceny
7,2 10 1 245632
5,4 26
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Rozszerzenie już jest i dodaje wiele dobrego dla tego kina, myślałem, że będzie im ciężko to uratować, ale według mnie udało się i warto!

ocenił(a) film na 9
HanSomReiste

Dokładnie tak.
Ja jestem bardzo zadowolony z wersji reżyserskiej :) No a teraz czekam na oryginalny blu-ray i masę dodatków :)
Tym filmem w zasadzie cały rozdział Śródziemia na srebrnym ekranie został zakończony.

ocenił(a) film na 8
khazad7_2

Ogólnie wersja reżyserska jest dużo lepsza od kinowej bo tamta to była poszatkowana jak kapusta pekińska. Bardziej spaja film. Chociaż dalej jest kilka niewyjaśnionych aspektów. Kolejną rzecza to kategoria R której według mnie nie powinno być. Każda z części Władcy Pierścieni była dużo krwawsza a miała tylko PG-13.

ocenił(a) film na 9
khazad7_2

ja również jestem wręcz zachwycony reżyserską wersją, jest zdecydowanie więcej logiki, nie ma chaosu który panował w kinówce - zwłaszcza podczas bitwy. No i ten chumor, niech Durin będzie z tobą bracie! :D jest miazga, podwyższam ocenę z 8 na 9! Udało się!

ocenił(a) film na 4
Anjunadave

Z serii nazizm ortograficzny: humor piszemy przez samo "h".

ocenił(a) film na 9
Anthrax91

ups :)

ocenił(a) film na 4
Anjunadave

Zostałeś rozgrzeszony, idź w pokoju i pamiętaj o "humorze".

ocenił(a) film na 9
Anjunadave

Cieszą mnie tego typu wypowiedzi :) Oglądałeś raz czy zamierzasz jeszcze seans powtarzać? Ja nie wszystkie motywy dodane zapamiętałem, zatem z pewnością za jakiś czas to tego tytułu wrócę :)

ocenił(a) film na 9
khazad7_2

będę powtarzał :) zdecydowanie będę!

ocenił(a) film na 9
Anjunadave

No i świetnie! Powrotów do Śródziemia nigdy nie za wiele ;)

khazad7_2

Ja już odpakowałem pudełko i obejrzałem film. Bardzo mi się podoba wersja rozszerzona. Szkoda, że właśnie takiej wersji PJ nie wypuścił od razu do kin. Teraz wszystko nabrało sensu i o dziwo sama bitwa jest logiczna oraz bardzo efektowna. Nie rozumiem dlaczego tak pocięto kinową wersję, no ale lepiej późno niż wcale. Jakość obrazu i dźwięku jest oczywiście fantastyczna na blu-ray. Teraz skupiam się na 9 godzinach dodatków:).

ocenił(a) film na 9
obleh

Mi przesyłkę dostarczą dopiero jutro i zapewne wieczorem kolejny raz film zobaczę, no a później rzecz jasna 9h dodatków :) Napisz proszę jakie wrażenia będziesz miał po zobaczeniu tych treści.
No a teraz tylko cierpliwie czekać na 25-lecie premiery Władcy, może wtedy wypuszczą wersję Ultimate ;)

Pozdrowienia.

khazad7_2

Jestem mniej więcej w połowie dodatków. Jak zwykle to najlepsza rozrywka na świecie:). Nie wiem, czemu, ale sporo nawiązań do Valinoru, Numenoru i wiele grafik z dawnych dni. Czyżby delikatnie sugerowano, że sfilmowanie Silmarillionu to kwestia czasu:)?

ocenił(a) film na 9
obleh

Ja dopiero 3 rozdziały z pierwszej płyty zobaczyłem. Jutro obejrzę kolejną porcję. Póki co jestem mega zadowolony, choć rzecz jasna są też sceny, które nie znalazły się w filmie a wnosiłyby całkiem sporo i ich trochę szkoda...
Jednym słowem, te dodatki są po prostu świetne!

khazad7_2

Ja zawsze wolałem materiały z drugiej płyty i tak jest też tym razem:).

HanSomReiste

Zgadzam się.
Dzięki nowemu wejściu Daina jeszcze mocniej podkreślono niechęć krasnoludów do elfów - i odwrotnie. Nie spodziewałem się, że dojdzie do takiego zamieszania i walki. Myślałem, że może Gandalf ich rozdzieli albo rozpędzoną kawalerię zatrzyma ostatecznie atak orków. A tu proszę jaka niespodzianka.
Duża ilość nowych scen samej bitwy również wzmocniła film. Więcej kompanii, więcej walki Thranduila i Daina, więcej trollów i ogrów, chaosu bitewnego, ale przede wszystkim samej walki w dolinie pod Samotną Górą.
Nie zabrakło również smaczków, na które czekaliśmy - scena wreczenia kostura, oczekiwane salwy strzał czy scena z toporem i po raz pierwszy odezwaniem się przez Bombura. No i więcej furii Beorna jako wisienka na torcie :)
Scena z rydwanem zdecydowanie zasługuje na miano najlepszej sceny akcji w tej części Hobbita. Jest szalona, nieco krwawa, dynamiczna. Do tego wprowadzono oczekiwanych wargów.
Dol Guldur również nigdy nie za wiele. Więcej Galadrieli, nawiązanie do 3 pierścieni elfów oraz dłuższe walki z Nazgulami to na pewno to, na co czekałem.
No i chyba najlepsza scena spośród scen EE - pogrzeb krasnoludów. Muzyka i smutek bohaterów robią swoje.

Myślę, że dzięki tym scenom film zyskał wiele, a ich większa brutalność tylko podkreśliła wagę Bitwy Pięciu Armii. Bo jak dobrze wiemy, Bitwa Pięciu Armii w filmie to nie walka o złoto, ale zniszczenie planów Saurona co do całkowitego złamania siły krasnoludów oraz odbudowy królestwa Angmaru. A na deser załamano jeszcze potęgę orków z Morii i Gundabadu.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

gdzie w tym filmie jest większa brutalność??? w Lotr była większa i co i też podkreślała wagę bitew, scen w Morii czy o Helmowym Jarze już nie wspomnę. W Bitwie pięciu armii żadnej wagi brutalność nie podkreśliła, nadal bitwa jest żałosna i sztuczna z rodem ściągnięta z transformersów. Bofur sterujący trollem błagam...

Czy Ty chociaż jednego dnia nie potrafisz wytrzymać bez prowokowania innych? Napisałeś swoją ocenę pod spodem i to by wystarczyło. Nie musisz komentować wszystkiego, co piszą inni, bo robisz tym zbyt duże zamieszanie. Taka moja prośba do Ciebie.

użytkownik usunięty
monika_makowa

ale jak nie zgadzam się z czyimś zdaniem to mam prawo skrytykować ten post nie zgodzić się napisać. Gdzie w tym poście jest prowokacja?

Niezgadzanie się z czyimś zdaniem, a robienie bałaganu to dwie różne rzeczy. Spójrz, jak często to robisz i ile w każdym temacie jest Twoich postów. Powtarzanie w kółko tego samego pod postami tym samych osób jest spamem.

użytkownik usunięty
monika_makowa

piękne multikonto kamilu nick mylny racja ale data konta jest jednoznaczna ^^

Tak, to jest jedno z jego kilku multikont :)

użytkownik usunięty
Imitation

domyśliłem się, szczególnie po dolnym poście w tym temacie.

On ma ich przynajmniej 4 :) Często wypowiada się z różnych kont w starych tematach, gdy chce by spadł temat, który mu nie pasuje.

użytkownik usunięty
Imitation

widziałem na pustkowiu i NP na razie widziałem monikę_makową i jakiegoś marcina to też jego.

http://www.filmweb.pl/user/marcin34_2

To też jedno z jego multikont :)

użytkownik usunięty
Imitation

no mówiłem marcina :)

Zostałam oskarżona o bycie innym użytkownikiem tylko dlatego, że Cię upomniałam? Nie wierzę w to, co widzę. Co się dzieje z tym portalem, głowa mała. Jestem multikontem, bo wypowiadam się rzadko i zwróciłam Ci uwagę tak? Nie wypowiadam się tu prawie wcale, nawet nie wchodzę na to forum częściej niż raz dwa razy w tygodniu, ale Ciebie znam doskonale, bo trudno Cię nie zauważyć, biorąc pod uwagę ilość Twoich wypowiedzi. To się robi nienormalne. Zawsze napadasz tak użytkowników nie będących stałymi bywalcami tutaj? Jeżeli tak to chyba podziękuję temu forum i przejdę na inne.

użytkownik usunięty
monika_makowa

Nie kamilu, zostałeś oskarżony

po pierwsze primo za datę konta podejrzane.
po drugie za wypowiedzi podobne, tak pisał do mnie kamil. Teraz jesteś zalogowany na dwóch kontach! nie za dużo masz tych komputerów w domu?

Nie mam ochoty bawić się z Tobą w gierki. To jest śmieszne, co tutaj się dzieje. Możesz posiadać inne konta, ale nie oskarżaj innych o ich posiadanie, bo już wystarczająco chaosu tu narobiłeś.

użytkownik usunięty
monika_makowa

a skąd wiesz że ja posiadam konta? no proszę podejrzane że tak świeża osoba wszystko o mnie wie...

kamil napisał na dole w tym temacie, wiec to chyba prawda. I dlaczego nazywasz mnie świeżą osobą, jestem na filmwebie od lutego, a wcześniej w 2014 wchodziłam tu bez konta, nie na forum o hobbicie ale sprawdzać newsy. Widzę, co tutaj się dzieje.

monika_makowa

a dlaczego 6 września, w taki piękny dzień, w którym na forum nie udzieliła się żadna osoba, dopiero ja około 12 w nocy założyłem temat o "Wyspach Legerdy", w przeciągu kilku minut, wraz z marcinem zadałeś pytanie o Beorna w odgrzebanym temacie, w którym ostatnia wypowiedź była w czerwcu? :D

użytkownik usunięty
Imitation

który to temat?

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pięciu+Armii-2014-662242/discussion/C zego+wam+nabardziej+zabrakło+w+ostatniej+części+a%2C+czego+oczekujecie+w+EE%28Ex tedent+Edition%29,2579380#post_13780799

W tym się wypowiedział i w kilku innych, tak że mój temat stał się niewidoczny :) A później jakiś "inteligentny" moderator go zablokował :P

W dodatku mój temat został usunięty również po kilku minutach, a wiadomo, że tylko Kamil mógł go zgłosić :P

użytkownik usunięty
Imitation

a kto inny zresztą mój też temat ostatnio poleciał i innych którzy pytali się o wyspy legendy ...

użytkownik usunięty
Imitation

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/ksi%C4%85%C5%BCki+o+podobnym+klimacie+Tolkiena,2699502

haha :)

użytkownik usunięty

To jakaś kpina. Człowiek nawet nie może normalnie założyć tematu o książkach z nurtu podobnego do Tolkiena a tymczasem alterkonta Kamila swawolnie sobie baraszkują po forum, a to się logują a to się wylogowują, rozmawiają same ze sobą i jeszcze stosują wykrętactwo "Czy tutaj mogą wypowiadać się tylko stali bywalcy"

Zastanawiam się czy ten dzieciak nie ma jakichś znajomości wśród moderacji..

użytkownik usunięty
Imitation

Albo rodzinę. Ach, ten nepotyzm.

użytkownik usunięty
Imitation

no ma Oro w znajomych

użytkownik usunięty

no widzisz, Oro zablokował normalny temat za zgłoszeniem kamila to już paranoja, zwłaszcza że w temacie nie było nic łamiącego regulamin. A alterkonta kamila zrobili syf żałosne...

Dlaczego to blokują? :O Normalny temat o książkach fantasy podobnych do twórczości Tolkiena :D

użytkownik usunięty
Imitation

To pytanie powinno być skierowane do Oro

ocenił(a) film na 3

Kamil nie prd..;.

użytkownik usunięty
JBridges

no tak

Imitation

Nie pamiętam, co było wczoraj, a co dopiero 6 września.

użytkownik usunięty
monika_makowa

odświeżę ci pamięć

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/Muzyka,2675371#post_13780794



http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/Czego+wam+nabardziej+zabrak%C5%82o+w+ostatniej+cz%C4%99%C5%9Bci+a%2C+czego+o czekujecie+w+EE%28Extedent+Edition%29,2579380

odgrzebane tematy

ocenił(a) film na 3
monika_makowa

Typowe biadolenie Kamilka donosiciela. Multikonciarzu wredny.

użytkownik usunięty
Imitation

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/Muzyka,2675371#post_13780794

znalazłem najpierw marcin

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/Czego+wam+nabardziej+zabrak%C5%82o+w+ostatniej+cz%C4%99%C5%9Bci+a%2C+czego+o czekujecie+w+EE%28Extedent+Edition%29,2579380

chwilę pózniej oboje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones