PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 195
ocen
7,6 10 1 322195
6,1 28
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

http://www.filmweb.pl/news/%22Pustkowie+Smauga%22+wype%C5%82nia+si%C4%99+chi%C5% 84skimi+widzami-102929

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

niestety, klapa widowiskowa filmu również przełożyła się na porażkę finansową. Zważywszy na inflację i fakt, że hobbit to film 3D, nowa trylogia nie sprzedaje się tak dobrze, jak stara.

cichy89

1. Nie wiem o czym mówisz, bo jesli wynik w granicach miliarda oceniasz jako klapę, to nawet z tobą nie rozmawiam.
2. Póki co Hobbit ma lepsze zarobki niż Lotr, wiec nie kracz.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

na Ad.1 i Ad.2 odpowiem na raz - Hobbit Pustkowie Smauga ma póki co niskie osiągniecia w box office, DOPIERO po rekordowym otwarciu w chinach pojawia się SZANSA na przekroczenie miliarda dolarów. Po drugie - inflacja i 3D. dziesięć(!) lat temu, bez technologii 3D Lotr osiągnął zbliżone wyniki jakie dzisiaj(!) zgarnia Hobbit. A w samych stanach zjednoczonych lotr miał większe zyski od hobbita, co jest już ewenementem. Wniosek jest jeden - hobbit nie jest tak kasową trylogią, jak dziesięć lat temu lotr.

cichy89

Ale ma lepsze wyniki na rynku światowym. A ogólny wynik jest wciąż wyższy. Nie interesuje mnie zadna inflacja. Filmy mają wciąż ogromne grono fanów, a wynik finansowy jest nadal wspaniały.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Jeżeli chcesz wypowiadać się w kwestiach finansowych i móc jakoś udowodnić swoje argumenty, musisz zrozumieć, co to inflacja. Drużyna pierścienia sprzed 10 lat zarobiła wartość dzisiejszych $1,144,186,978.91 (AUJ zarobił w sumie $1,017,003,568), Dwie Wieże $1,220,176,727.26 (DOS póki co $893,744,000). To są wartości szacowane wg wskaźnika inflacji dolara wg rozliczenia lat 2001 - 2013 oraz 2002 - 2014.

Dodajmy do tego fakt, że Hobbit miał możliwość większego przychodu w postaci biletów 3D (!!!) i widzimy, jak wielki jest odjazd lotra od hobbita pod względem finansowym.

ocenił(a) film na 6
cichy89

I dlatego powinno się podawać ilości sprzedanych biletów, a nie kwoty :)

ocenił(a) film na 6
S_T_P

Oczywiście wiem, że to nie miałby sensu, bo łatwo byłoby manipulować wynikami.

użytkownik usunięty
S_T_P

Dokładnie :)

ocenił(a) film na 7
S_T_P

Dokładnie:)

cichy89

Wiem co to inflacja. Ale wiem też, co to sa ogólne zarobki.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

? możesz rozwinąć, bo nie rozumiem ?

cichy89

Ogólny zarobek jest wyższy i tyle.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

niestety nie, co już próbowałem wytłumaczyć. W dużym skrócie :

$1,144,186,978.91 > $1,017,003,568
$1,220,176,727.26 > $893,744,000

więcej osób poszło na lotra do kina i lotr przyniósł większy zysk niż obecny hobbit.

cichy89

Co do większej widowni to owszem, co do zarobku to nie. Prosze się nie kłócic, bo ten temat nie dotyczy zarobków Lotra, tylko świetnego otwarcia Hobbita w Chinach.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
cichy89

Zgłoszony za trollowanie i zaśmiecanie tematu.

kamilxxx09

Za co ???? on podał swoje argumenty ....

kamilxxx09

hahaha facet ci argumentuje wszytsko i tłumaczy jak dziecku a ty go zgłaszasz jesteś żałosny...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kamilxxx09

Kamil, nie bądź żałosny...

cichy89

I chyba nie wiesz, co to jest klapa finansowa. Jesli chcesz się dowiedziec, zobacz sobie moze na np. Johna Cartera. Akurat Hobbit to wielki sukces finansowy.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Wielki sukces finansowy to odniósł Avatar w 3D, Avengers, czy Iron Man 3. To są filmy 3D, które zarobiły najwięcej w swojej kategorii, Hobbit od nich mocno odstaje. Już nawet ostatnia projekcja disneya "kraina lodu" przegania hobbita. Hobbit nie odniósł sukcesu finansowego i o tym się mówi.

cichy89

Mozesz nie trollowac? Kraina lodu to jeszcze spadnie na 3 miejsce 2013 roku, jak się Hobbit rozpędzi. Nie znasz tematu, a gadasz głupoty.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

nie wiem, gdzie dostrzegasz trolling, ja tylko wygłaszam swoją opinię popartą argumentami.

cichy89

Zaśmiecasz mi temat rzeczami, które nie sa z nim zwiazane.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

są związane z zarobkami. Nie ma się co czepiać gdy ktoś ma inne zdanie

pemmil

Ale tu nie chodzi o czyjeś zdanie. To temat o zarobkach w Chinach. Koniec, kropka i 3 wykrzykniki.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Jakby napisał że hobbit więcej zarobił to byś nie zgłaszał

pemmil

Nie zgłosiłem za jego opinię, tylko za to, ze mi bzdurami zaśmieca temat. Jesli temat dotyczy ulubionych bohaterów, to ja nie wyskakuję z ulubionymi scenami.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Napisałeś wyżej że hobbit ma lepsze zarobki, więc on pokazuje że jest inaczej

pemmil

Nie biorac pod uwagę inflacji, ma.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

sęk w tym, że nikogo nie obchodzi sama wartość liczby. liczy się siłą nabywcza pieniądza i WB, czy MGM, czy każda inna wytwórnia filmowa zdaje sobie sprawę, że Hobbit okazał się finansowym rozczarowaniem. tym bardziej, że da się zarobić znacznie więcej na filmach 3D, jak to pokazał Avatar, Avengers, czy Iron Man 3.

ocenił(a) film na 7
cichy89

Z nim nie ma sensu roZmawiać, on nie ma pojęcia co to znaczy siła nabywcza pieniądza i wartości koszyka. Wtedy za np 100$ mogłeś kupić więcej teraz mniej. On tego nie zrozumie. Oczywiście masz rację stary:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
WielkiBob

Zgłoszone.

kamilxxx09

hobbit to gniot przy lotr

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Bzdury to ty pleciesz, kolejny raz. Znowu prowokujesz. Zgłoszony.

kamilxxx09

Tak się składa że to jest ściśle związane z Hobbitem bo mówimy o zarobkach Hobbita i rzekomym świetnym otwarciu w Chinach... i Hobbit się nie rozpędzi... uwierz mi...

sentia

Nie. Wy tylko trollujecie.

kamilxxx09

nie ma szans ! kraina lodu ma już 90 mln. przewagi nad hobshitem ! a hobbit już kokosów nie zarobi ! jeszcze jakieś 80 mln. w Chinach i jakieś 20 mln. w Japonii ! a kraina lodu ogólnie zbierze jeszcze jakieś 40 mln. i będzie drugim filmem który w 2013 roku zarobił najwięcej. hobbit będzie trzeci lub czwarty (nie zapominajmy o minionkach)...

lolmiki

Minionki już moga uciekać.

kamilxxx09

je może przegonić ale do krainy lodu nie ma co startować... mogę się o to założyć !

lolmiki

Proszę zgadzam się z tobą ziom z paru powodów pozwole sobie napisać 5
1. Hobbit nie jest najlepszą trylogią i nawet Harry Potter go przebija z zarobkami
2. Hobbit nie ma swojego muzeum a naprzykład Harry Potter ma swoje muzeum
3. Nawet bajki pokonują Hobbita
4. Harry Potter ma dużą sławę w Polsce a Hobbit nie ma aż takiej sławy
5. Kamil ma tu wystarczająco dowodów że Hobbit nie przypadł do góstu zwłaszcza w Polsce z tego co kajarzę to Narnia też ma większe zarobki
A kamil nie umie się z tym pogodzić. Boli go to że Hobbit nie uzyskał dużej popularności

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Podał kontrargument,nie widzę w jego wypowiedzi choćby cienia kłótni. Za to Ty znów prowokujesz pisząc '. Póki co Hobbit ma lepsze zarobki niż Lotr' nie znając wogóle tematu.

ellleone

Tylko ze ten temat nie dotyczy porównywania zarobków.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

To dlaczego napisałeś Hobbit ma lepsze zarobki niż Lotr

ellleone

To dlaczego on napisał "niestety, klapa widowiskowa filmu również przełożyła się na porażkę finansową."

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

A co to ma do rzeczy?Rozwinął swoją wypowiedź,dodając" a zwłaszcza pustkowie smauga ponosi póki co największą klapę finansową pośród dotychczasowych 5 " nie widze tu nic z trolowania,a już na pewno,nie kwalifikuje się do usunięcia.Nie odpowiedziałeś na pytanie,dlaczego napisałeś

Hobbit ma lepsze zarobki niż Lotr

ellleone

Bo tak jest. Największa "porazke" ma póki co Drużyna.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

drużyna była wyświetlana 10 lat temu , nie była wyświetlana w 3D, więc ma o wiele lepsze notowania niż każda część hobbita. tak trudno zrozumieć to?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones