PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 607
ocen
6,6 10 1 116607
7,3 40
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Jestem z pokolenia, które ma szansę rządzić kiedyś w Polsce, wtedy potwory zakompleksienia i wiecznego męczeństwa zamkniemy i zakopiemy na zawsze.
Historia Polski jest bolesna i trudna, są w niej piękne karty, są też takie, których musimy się wstydzić i tak jest w każdym narodzie, ale nie spotkałam się jeszcze z takim zjawiskiem jak tutaj, w polskim internecie. Żeby kameralny film o pojedynczych osobach, zrobiony w czarno-białym artystycznym duchu, skłaniający do refleksji nad kondycją moralną człowieka, nad granica między sacrum a profanum, tak utytłać w błocie zrobionym z toczonej na hasło - Żyd śliny i mętnych skojarzeń. Trzeba być PUSTAKIEM i to pokruszonym, którego należy posprzątać, bo tylko robi dym Polakom w świecie.

Najlepiej manię prześladowczą tych niby broniących ojczyzny przed materialnym krachem i zawłaszczeniem, oddaje komentarz wypowiedzi Pawlikowskiego na rozdaniu Oscarów. Kołtuństwo nie znające angielskiego nie pojęło żartu skierowanego przez reżysera, do swojej ekipy, (i wyraźnie akcentującego słowo crew, a zaraz potem dziękującego współpracownikom), natychmiast przeinaczając jego sena. Zart dotyczył świętowania przed telewizorem i opijania zwycięstwa, a jak go podsumowali obrońcy narodu, prawd historycznych, i czystości polskiej rasy, że obrażono wszystkich Polaków, to obrazuje całą absurdalność w czepianiu się IDY.

Zachęcam do lektury wpisów na zagranicznych portalach, tam jest mnóstwo artykułów pokazujących jak odebrał Idę normalny świat, choćby ten - http: // www.newyorker,com/culture/culture-desk/ida-a-film-masterpiece
a także do zamieszczania w tym temacie wpisów dotyczących filmu, tych krytycznych także, ale tylko merytorycznie się odnoszących do tego dzieła, bez projekcji chorej podświadomości wszelkich tropiących spiski.

Z góry uprzedzam wszelkich trolli i agresorów, że zostaną potraktowani przeze mnie z buta, więc niech się tu nie fatygują.

ocenił(a) film na 8
JosephG

Dzięki za tytuł. Jeszcze trochę a mianuję cię do mojej gwardii honorowej - tylko musisz się postarać; jak na razie, robisz to zbyt prymitywnie.

Wskaż, komu, to dokopię.

jak45

Zawsze starałem się o awans na UPADŁEGO TROLLA.

ocenił(a) film na 8
JosephG

Gdzie widzisz moją upadłość? Kwitnę w zdrowiu i pomyślności, karmiąc się twoim kosztem.

jak45

Miło to słyszeć trollu folksdojczu.

ocenił(a) film na 8
JosephG

SOS

ocenił(a) film na 2
jak45

Nie ważne skąd były przekopiowane ale były. Nikt ci chleba z chemii nie zrobił jak teraz. Teraz byle g_wno można opakować w papierek i sprzedawać. W Izraelu macie jakieś normy ?? bo tych moralnych to cały świat widzi że nie

ocenił(a) film na 8
magik30

Dlatego GMO jest lepsze od chemii. Jak ktoś takie g...o kupuje, to jego sprawa. A wy w państwie islamskim jakie macie normy?

ocenił(a) film na 2
jak45

jak45 ach no dobra nie będę się nad tobą pastwił bo nie dajesz rady.

ocenił(a) film na 8
magik30

Świetnie, wreszcie cię załatwiłem.

jak45

Istniejesz po to by załatwiać innych trollu folksdojczu? Tak jak krwawa luna?

ocenił(a) film na 8
JosephG

SOS

ocenił(a) film na 2
jak45

Fantazje to ty masz :)

ocenił(a) film na 8
magik30

Prawda?

ocenił(a) film na 7
magik30

Tak, ciekawe bardzo, a jaki to chleb, co powstał kompletnie bez udziału chemii, musi być czysto duchowy, niematerialny?

bluescreens

upadły socjalista nie jest w stanie pojąć wiary? A de. Idź lepiej do rabiego.

ocenił(a) film na 7
JosephG

Wara od wiary, wiara nie potrzebuje takich Judaszy jak ty, wiara się brzydzi takimi Judaszami jak ty.

bluescreens

upadły socjalista to nawrócony żyd?

ocenił(a) film na 8
JosephG

SOS

ocenił(a) film na 7
magik30

Wątpię, żeby Żydzi byli zadowoleni ze sposobu w jaki w Idzie została pokazana ich przedstawicielka, Wanda Gruz, najpierw jako sługuska bolszewików, wydająca Polaków na śmierć, a później jako dziwka, alkoholiczka i samobójczyni, nie mówiąc już o pozostawieniu siostrzenicy w rękach katolickich zakonnic. Coś bredzisz, jak wszyscy co nie zrozumieli filmu.

bluescreens

To chyba norma była w tamtych czasach. Uratowany przez polaków żyd, mordował po wojnie polskie dzieci w podobozie oświęcimia, a później brał za to w izraelu polską emeryturę w wysokości nieosiągalnej dla przeciętnego polaczka. Tysiące podobnych było do Salomona Morela.

Zwykle, zaraz po zatrzymaniu, młodociani przeciwnicy sowietyzacji poddawani byli wielotygodniowym torturom. Miało to na celu wymuszenie zeznań ale także psychiczne załamanie. Do typowych metod należało bicie, kopanie buciorami po całym ciele, kneblowanie ust i wlewanie wody do nosa, wbijanie nogi od stołka w odbytnicę itd. Bodajże jednym znajbardziej powszechnych sposobów tortur było zamykanie więźniów w piwnicach, wypełnionych po pas wodą. Zostawiano ich tam na kilka dni. Zaśnięcie groziło utopieniem. Zachowały się relacje, opisujące ten sposób znęcania się nad, jakby nie było, małymi dziećmi. Po kilkutygodniowych badaniach zapadał wyrok - za namalowanie antybolszewickiego hasła można było dostać 10 lat, za ulotki 6 lat itd. Co charakterystyczne, młodocianych więźniów transportowano do obozu w Jaworznie w .....niemieckich mundurach. Obstawa wszem i wobec rozgłaszała, że oto konwojują niedobitki Hitlerjugend a samym więźniom, pod karą śmierci, zabraniano odzywać się w języku polskim.

Salomon Morel zwykł był osobiście "witać" młodych skazańców. Do repertuaru należało odmieniane na wszelkie możliwe sposoby słowo "bandyci", kazał też spoglądać w niebo, bo jak twierdził "czynią to ostatni raz, jako, że on, Salomon Morel osobiście dopilnuje, żebyście tu zdychali wolno na suchoty". Zapowiadał egzekucje za najdrobniejsze uchybienia wobec regulaminu obozowego a wszystko to gęsto było przetykane wulgarnościami rodem wprost z rynsztoka.

ocenił(a) film na 8
JosephG

Wolę, kiedy trollujesz, niż kiedy retransmitujesz teksty "ni w pięć ni w dziewięć".

ocenił(a) film na 6
sprzataczkaaa

Uszy do góry, takich ludzi jak Ty jest więcej, tylko im się nie chce rozpisywać jak np mi...
Dla fanatyków to codzienne zajęcie i to uwielbiają. Mi się już nie chce podejmować polemiki z tymi ludźmi bo to jak walenie głową w mur i oni też tak myślą o nas, ale ludzi co myślą jak my jest więcej tylko im się nie chce

użytkownik usunięty
MistyczneWspomnienie

Prawda, sporo w tym temacie jest takich fanatyków jak sprzątaczkaaa.

sprzataczkaaa

Także jestem z pokolenia, które ma szansę rządzić kiedyś w Polsce, wtedy potwory zakompleksienia i wiecznego męczeństwa zamkniemy i zakopiemy na zawsze. Dokończymy socjalistyczny plan zagłady polaczków.

Historia Niemiec jest bolesna i trudna. Są w niej karty, których musimy się wstydzić jako niemieccy socjaliści. Trzeba być socjalistycznym PUSTAKIEM i to pokruszonym, którego należy posprzątać, bo tylko robi dym w świecie Idy.

Najlepiej manię prześladowczą tych socjalistów niby broniących ojczyzny przed materialnym krachem i zawłaszczeniem, oddaje kołtuństwo Pawlikowskiego na rozdaniu Oscarów. Kołtuństwo nie znające granic.

Z góry uprzedzam wszelkich trolli i agresorów, że zostaną potraktowani przeze mnie z socjalistycznego buta, więc niech się tu nie fatygują.

ocenił(a) film na 8
JosephG

Jak chcesz trollować, to z głową a nie z prymitywną maczugą. Nikt się nie nabierze.

jak45

Masz rację WIELKI TROLLU. Ile Merkelowa ci płaci?

ocenił(a) film na 8
JosephG

Może się dorzucisz - jakaś dotacja może?

jak45

Jasne. Mogę ci nas... na głowę WIELKI TROLLU. Zawsze popierałem socjalistycznych zbrodniarzy.

ocenił(a) film na 8
JosephG

Nie rozumiesz - ja pisałem o dotacji finansowej. Podać konto?

jak45

Jasne. Podaj. Ja ci nas... na głowę WIELKI TROLLU. Zawsze popierałem socjalistycznych zbrodniarzy.

ocenił(a) film na 8
JosephG

Naucz się: nas... na blankiet wpłaty czy na ekran e-banku to sobie możesz. G...o możesz mi najwyżej paczką wysłać. Z Marsa przyleciałeś?
Skoro dwa razy powtórzyłeś, to wierzę. Stalin to twój idol?

jak45

A co to? Zaczynasz się wstydzić swoich socjalistycznych korzeni? Tak jak w idzie, chcesz transferować zbrodnie socjalizmu na niewinnych ludzi? Pewnie słusznie uważasz, że Polactwo uwierzy. W końcu Polactwo to choroba umysłowa polaczków, wywołana wirusem idiotyzowania, pochodzącym z mediów głównego ścieku.

ocenił(a) film na 8
JosephG

Socjalistycznych korzeni? Oszalałeś? Mam na socjalizm podobny pogląd jak ty - poza tym, że twój jest czystą, pozarozumną fobią. Socjalistyczne korzenie miała postkomuna i narodowcy (stowarzyszenie "Grunwald").

jak45

Nie przypominaj mi nawet o narodowcach bo to największy wróg socjalistów.

"Po wojnie Oświęcim był obozem kierowanym przez socjalistyczne NKWD. Później przez socjalistyczne MBP. Do początku 1948 r. siedziało tam ponad 40 tysięcy ludzi. Wśród nich żołnierze AK oraz NSZ, których komuniści szczególnie nienawidzili."

ocenił(a) film na 8
JosephG

Rozumiem, że narodowcy to twoje barwy?

jak45

Podobnie mówią ci z żydowskiej hasbary, że nie żyd, tylko tak jakoś żdziwnie wychwalają pod niebiesia żydostwo. Podobnie ty nie socjalista, mówisz jak krwawa luna na przesłuchaniach.

ocenił(a) film na 8
JosephG

Przecież to ty jesteś socjalista, syjonista i usiłujesz hejtować Polaków (nazywasz ich "polaczkami").Trafiłem?

jak45

Ich? To nie jesteś Polakiem? To po co nabierasz ludzi. Masz coś z tych żydów co malują swastyki na murach?

ocenił(a) film na 7
JosephG

Ściek to twoje środowisko rodzinne, z rynsztoka wyłażą takie tchórzliwe robale, zasyfiające forum, smacznego wchłaniania pomyj robaku.

ocenił(a) film na 8
bluescreens

Zdaje się, że mamy go z głowy - nie wytrzymał. Trochę szkoda, bo to był chyba najgłupszy oszołom na tym forum, miło było go drażnić.

jak45

Macie takie zadanie? Od kogo?

bluescreens

Ściek medialny to środowisko rodzinne polactwa. Socjalistyczny rynsztok i tchórzliwe socjalistyczne robale, zasyfiające forum, smacznego wchłaniania pomyj robaku.

ocenił(a) film na 7
JosephG

No, właśnie, dokładnie o to mi chodziło, dobrze zrozumiałeś, wchłaniaj śmiało, autoportrecik nawet już umiesz z zapożyczeń sklecić.

bluescreens

"Po wojnie Oświęcim był obozem kierowanym przez socjalistyczne NKWD. Później przez socjalistyczne MBP. Do początku 1948 r. siedziało tam ponad 40 tysięcy ludzi. Wśród nich żołnierze AK oraz NSZ, których komuniści szczególnie nienawidzili."

ocenił(a) film na 7
JosephG

Przestań śmieciu wykorzystywać największe tragedie z przeszłości dla swojej nędznej, w wyrazie wypisz wymaluj nazistowsko-ubeckiej, prowokacji, szytej tak grubymi nićmi, że kompromitujesz się już na całego. WON HIENY CMENTARNE od pomordowanych, poległych żołnierzy, który nie potrzebują, żeby tępe robactwo wpełzało masami do internetu i sobie robiło z ich śmierci żerowisko.

ocenił(a) film na 8
JosephG

SOS

ocenił(a) film na 8
JosephG

O, jak widzę doczekałam się już plagiatu mojego założycielskiego wpisu, to tak w ramach podlizywania się mi, ale bardziej docenię, gdybyś potrafił dobrać środki do wyczyszczenia moich butów z resztek sobiepodobnych trolli. Zawsze rozpadacie się na gluty, brrrrrrr

ocenił(a) film na 1
sprzataczkaaa

bluescreens - Ściek to twoje środowisko rodzinne, z rynsztoka wyłażą takie tchórzliwe robale, zasyfiające forum, smacznego wchłaniania pomyj robaku. Dobry tekst, literacko udany, pisz pisz to może ci ulży

ocenił(a) film na 8
seamen

A co? Boisz się pisać bezpośrednio do bluescreena?

ocenił(a) film na 8
sprzataczkaaa

Po rynsztokowych wpisach naszego "nowego", "J. Goebbelsa", przypomniał sobie, że jest zjadliwym trollem i postanowił odrobić zaległości, nie dać się z czołowego miejsca "pluja" wyrugować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones