PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 74 024
oceny
6,0 10 1 74024
4,4 16
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo
ocenił(a) film na 7
KatalogFilmowy

Z obecną wiedzą trailer z SuperBowl nabiera rumieńców :)

Dodam ciekawostki:
- informacja o tej cesze pochodzi z apki Jurassic World i już została w tej apce tymczasowo zablokowana
- pamiętacie może jak na stronie http://islanublar.jurassicworld.com/park-map/ można było zobaczyć status atrakcji i zwierząt? Dalej można, ale informacja o ucieczce Mozazaura została usunięta

Co jak co - ekipa odpowiedzialna za promowanie filmu daje ciała.

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Jeff Goldblum będzie użyczać głosu Ianowi Malcolmowi w grze Jurassic World: Evolution.

Mam nadzieję, że podobnie jak było w przypadku gry LEGO Jurassic World, nie zdubbingują go w tej grze na polskim rynku, lub będzie możliwość wyboru języka mówionego i/lub tekstowego. Oczywiście jeśli gra ma w ogóle mieć polską lokalizację. LEGO JW miało całkiem dobre tłumaczenie tekstu i interfejsu gry, Dubbingu natomiast nikt nie zrobił (całe szczęście).

http://ew.com/movies/2018/03/13/jurassic-world-evolution-jeff-goldblum-exclusive /

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

J.A. Bayona podzielił się na Twitterze małym kawałkiem z nagrań muzyki do Fallen Kingdom. Jest znajomy temat przewodni z Jurassic World, a później coś jeszcze...

https://twitter.com/FilmBayona/status/973876423533498370

ocenił(a) film na 7
Dawid0126

Jurassic World: Upadłe Królestwo – analiza trailera SuperBowl

Piewsze ujęcie to grająca Maisie Lockwood Isabela Sermon. Postać leży przerażona i jak to dziecko, zasłania się kołdrą w obawie przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Niebezpieczeństwem tym jest Indoraptor – przypominający nieco Ksenomorfa z „Obcego” dinozaur będący ucieleśnieniem słów Vica Hoskinsa z poprzedniego filmu. Ma to być jakoby mniejsza wersja Indominusa, co zresztą widać – ma podobne zęby do poprzednika, jest jednak sporo mniejszy – przypomina raczej rosłego raptora. Ciekawe, czy również będzie miał kamuflaż, czy też może plotki o ciekawej jego cesze, które wypłynęły niedawno okażą się prawdą. Swoją drogą efekty specjalne są tu na całkiem przyzwoitym poziomie, aczkolwiek widać pewne niedopracowania – np. w kończynach stwora. Zostaną pewnie dopieszczone – wszak zostało jeszcze 99 dni do premiery. Ujęcia pokazujące Indoraptora to mały hołd dla scen z Raptorami w kuchni z „Jurassic Park” – cień na tle muralu oraz uderzanie pazurem o podłogę. Samo otoczenie to pokój w znanej nam z poprzednich materiałów willi Lockwooda położonej nie wiadomo na razie gdzie. W tle słyszymy motyw główny serii wygrywany na pozytywce, co nadaje scenie trochę cech horroru. Zakładam, że sekwencja otwierająca trailer pochodzi z ostatnich 30 minut filmu lub też jest to sen Maisie – wtedy optowałbym za początkiem filmu. Dinozaur sięgający po dziecko w łóżku będzie dla fanów książkowego „Jurassic Park” wiadomym odniesieniem do makabrycznej sceny z Prokompsognatami polującymi na niemowlę w kołysce.

Następnie widzimy znane już nam sceny – Owen z małą Blue lub jej potomstwem (aczkolwiek po niedawnym wysypie zabawek opisujących postacie i dinozaury jestem zdania, że to raczej materiał archiwalny projektu IBRIS, zatem nasza raptorzyca nie doczekała się póki co potomstwa.

Później przebitka na znane nam już pejzaże z wybuchającym wulkanem i uciekającymi Pteranodontami. Swoją drogą organizowanie pomocy dla tego gatunku chyba mija się z celem – pod koniec „Jurassic Park 3” trzy uciekły z Isla Sorna i Vic Hoskins złapał je dopiero w Kanadzie…

Kolejna scena to Franklin Webb grany przez Justice Smitha. Widać, że wychodzi z wody – zakładam, że ta scena ma miejsce po ucieczce żyrosferą przed dinozaurami i popiołem prosto w otchłań oceanu. Poza Franklinem widzimy też Claire i razem obserwują śmigłowiec transportujący Baryonyksa – mam nadzieję, że z oceanu nie wynurzy się Mozazaur, bo jeśli faktycznie uciekł jak głosiła usunięta już informacja na oficjalnej stronie Isla Nublar, to taka sytuacja to dla wodnego drapieżnika darmowy bufet.

Kolejne sceny pochodzą zapewne z wcześniejszego segmentu filmu, a konkretnie z chwil po wylądowaniu na wyspie. Ekipa Claire obserwuje Brachiozaura – ujęcia już znane z poprzedniego trailera przeplatane są kilkoma nowymi ukazującymi dinozaura w pełnej krasie. I trzeba tu przyznać z ręką na sercu – wygląda on znakomicie – zauważalnie lepiej od swoich odpowiedników w „Jurassic Park” i „Jurassic Park 3”. Mała adnotacja – w poprzedniej analizie pisałem, że Brachiozaura nie było na liście atrakcji Jurassic World. Jak dowiadujemy się z kanonicznej, poszerzającej uniwersum filmowe strony Dinosaur Protection Group – przed powstaniem Jurassic World firma Masrani po prostu zabrała zwierzęta z Isla Sorna, a później zaczęła klonować własne na Isla Nublar. Te, które były atrakcjami w parku, były wypisane na oficjalnej liście, a te „w przygotowaniu” chomikowane w Restricted Area – tej części wyspy, której goście zwiedzać nie mogli. Stąd też właśnie obecność Karnotaura i Kompsognatów – te ostatnie z kolei ukrywały się w statkach transportowych kursujących między Isla Sorna i Isla Nublar, przez co pewna ich populacja występowała na tej drugiej wyspie od dawna.

Kolejna sekwencja ma zapewne miejsce nieco po spotkaniu z Brachiozaurem. To Claire i Franklin w jakims bunkrze lub stacji zaopatrzenia obserwują zwierzę wynurzające się z tunelu. To rybożerny Baryonyks, którego w trailerze widzieliśmy wcześniej – został przechwycony przez śmigłowiec. Sceny z nim z grubsza już znamy – natomiast widzimy tu parę nowych ujęć – wśród nich moje ulubione z całego trailera pokazujące kontur zwierzęcia ledwo oświetlany łuną z lawy. Widocznie rybożer nie jest zadowolony, bo zaczyna ścigać bohaterów, zaś Franklin wydaje z siebie śmieszny pisk przerażenia. Osobiście mam nadzieję, że usuną to z filmu, bo jednak trochę zabija to napięcie.

Później widzimy znane nam już ujęcia Owena i Blue (tym razem z dialogiem w tle), erupcji i ucieczki dinozaurów w kierunku klifu. Widzimy też upadek żyrosfery do oceanu – swoją drogą mam nadzieję, że ta scena dostarczy nam ciekawych wrażeń – mamy tu bowiem do czynienia ze spadającymi z klifu zwierzętami – btw – ceratops widoczny koło żyrosfery oficjalnie został nazwany Sinoceratopsem - oraz potencjalnie czającym się w wodzie Mozazaurem – którego jak na złość brak w trailerach.

Następnie widzimy krótkie ujęcie na kroplówkę dostarczającą krew. Myślę, że jest to kroplówka albo Benjamina Lockwooda – jest on chory i porusza się na wózku, więc teoretycznie może ona należeć do niego. Lub też – jak sugeruje to kolejna scena – jest to fragment aparatury podtrzymującej Blue przy życiu – widzimy bowiem bohaterów otaczających raptorzycę na czymś w rodzaju polowego stołu operacyjnego. Zia Rodriguez grana przez Daniellę Pinenda jest tutaj weterynarzem i widać, że próbuje coś wyciągnąć z ciała zwierzęcia. Jest to jawne odniesienie do operacji na młodym tyranozaurze z „The Lost World” – nie wiem jednak jaki tutaj miałby być powód operacji – Blue będzie uśpiona, lub ranna? Teoretycznie scena ta może pochodzić z pierwszej połowy filmu, zatem może chodzić tu o uśpienie Blue przed jej transportem? Na uwagę zwraca model animatroniczny Blue – jest na czym oko zawiesić.

Przez moment widzimy Rafe Spalla i Toby’ego Jonesa – (ich postacie to Eli Mills i Gunnar Eversol) a dialog w tle potwierdza, że Isla Nublar to już przeszłość. Wydaje mi się, że skoro ten pierwszy prawdopodobnie jest na wyspie, to możemy mieć tu do czynienia z kimś w rodzaju książkowego Lewisa Dodgsona – osobnika zarówno stojącego za grabieżą dinozaurów, jak i osobiście tego doglądającego. Może to być również dzisiejsza wersja znanego z „The Lost World” Petera Ludlowa. Generalnie piję do tego, że dla mnie zarówno Mills jak i Eversol są antagonistami, zaś sama scena pochodzi prawdopodobnie z początku filmu.

W trakcie dialogu widzimy znaną scenę z Karnotaurem pokonywanym przez Rexy, zaś zaraz później szybką serię ujęć z ucieczką z wyspy, upadającym Franklinem i Claire prowadzącą ciężarówkę w stronę prawdopodobnie statku. Widać też, jak lawa trawi wyspę – poprzednio na materiałach zza kulis były pokazane tylko wybuchy bez efektów specjalnych. Intryguje scena z Rexy – w końcu pokazane jest, że ona jest groźna, natomiast dalej nie wiem kiedy będziemy mogli to zobaczyć w filmie – zakładam, że jest to albo scena na statku, albo gdzieś na zapleczu posiadłości Benjamina Lockwooda.

Następna sekwencja to seria nieznanych nam ujęć, które prezentują nam najnowsze dzieło Henry’ego Wu. Jak podaje strona Dinosaur Protection Group został on za swoje czyny pozbawiony tytułu doktora i jest poszukiwany. Co ciekawe – nie ma go w tym trailerze, podobnie jak Malcolma i Lockwooda. Wracając zaś do Indoraptora – rzucają się podobieństwa zarówno do Indominusa (zęby), jak i w pewnym sensie do serii „Obcy” – ledwo coś widać, za to wiadomo, że niebezpieczeństwo czai się tuż tuż. Na uwagę zasługuje samo otoczenie – widzimy bowiem, że nowa hybryda – według dialogu określona jako „przyszłość” zostaje wystawiona na aukcji obserwowanej przez różnych ludzi – wg listy ról z portalu IMDB mają być to przedstawiciele mafii, najemnicy, a nawet arabska rodzina królewska. Czy pozostałe dinozaury też będą przedmiotem aukcji? Być może, albowiem następne ujęcia sugerują, że dinozaury z Nublar zostaną zabrane do rezydencji Lockwooda, a fakt, że aukcję obserwują nasi bohaterowie wraz z Maisie sugeruje, że to właśnie w rezydencji aukcja ma mieć miejsce. Co do Indoraptora – Maisie sugeruje, że został on „stworzony przez nich”, jednak znając dotychczasowe zabawy z trailerami dodałbym, że fraza „they made it” może też odnosić się do zupełnie innej sytuacji.

Następna scena to powrót do pokoju z początku trailera – widzimy Owena mierzącego się z Indoraptorem, co sugeruje, że zwierz jednak ucieknie i zacznie siać zamęt. Wszystko wskazuje też, że Blue i Claire także będą próbowali powstrzymać hybrydę. Claire z karabinem to kolejne odniesienie do „The Lost World” – konkretnie do Sary Harding mierzącej do Tyranozaura.

Kolejne sceny to sporo krótkich ujęć:
- Laguna Mozazaura z Rexy w deszczu ryczącą w stronę helikoptera (sam początek filmu)
- ucieczki różnych dinozaurów z wybiegów przy posiadłości Lockwooda (koniec filmu)
- otwartą paszczę Baryonyxa – co ciekawe wygląda na to, ze jego pysk skierowany jest do góry, zapewne w ślad za Franklinem i Claire (środek filmu)
- Indoraptor w klatce razem z Kenem Wheatleyem (granym przez Teda Levine), co zwiastuje smutny koniec tej postaci (końcówka filmu)
- Maisie zwisajaca na czymś w deszczu (końcowka filmu)
- Pteranodont porywający najemnika (końcówka filmu)
- Owen, Claire i Maisie proszący najemnika o pomoc w jakiejś piwnicy oraz atak Indoraptora. Na uwagę zasługuje fakt, że miejsce akcji tej sceny prawdopodobnie widzieliśmy w materiale zza kulis – konkretnie jego zniszczenie przez detonację. Czyli można domniemywać, że właśnie tym sposobem dinozaury wydostaną się z posiadłości Lockwooda (końcówka)

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Zdaje się, że już zakończyli nagrania soundtracku do filmu. J.A. Bayona postanowił... zaspoilować muzycznie zakończenie filmu. Tak więc słuchacie na własną odpowiedzialność. Można tę muzykę podsumować jedynymi właściwymi słowami: intensywna i mroczna. Brzmi w dodatku jak miks tematu z Szczęk oraz Cloverfield.

https://twitter.com/FilmBayona/status/974662654643113984

Raptosaur

Szału nie ma. Widać że będzie przenosił z muzyki do JW wszystkie kawałki które się da, leciutko modyfikując. No ale zobaczymy jak reszta. W ogóle spoko że sam reżyser nawet spoileruje film..

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Znazłem dłuższą ścieżkę dźwiękową : https://youtu.be/emqalL-4I4I

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Ja w tym "zakończeniu" słyszę podobieństwo do początku tego kawałka:

https://www.youtube.com/watch?v=-lNdk8vVN7o

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Muzyka pasuje do pierwszego ujęcia wybuchajacego wulkanu, tylko najlepiej gdyby ten wulkan wybuchł takim wczesnym szarym wieczorem a jescze lepiej przy mocnej błyskawicy byłby lepszy klimat i niezłe zamieszanie, a z tego co widzieliśmy wszystko dzieje się w piękny słoneczny dzień.

użytkownik usunięty
marek36_filmweb

Zgadzam się z tobą. Poza tym nocna pora pozwala ukryć ewentualne niedoróbki w CGI :)

ocenił(a) film na 10

Moim zdaniem rexy najlepiej wyglądała w pierwszym Jurassic Park nocą, kiedy wyszła ze swojego wybiegu, albo wtedy gdy wyszla z lasu kiedy to Muldoon odpalił jeepa z Sattler, Malcolmem i udali sie w pościg. Sama burza i noc robi dużą robotę w tym przypadku, Nedry uciekajacy jeepem i atakujacy go dilofozaur, motyw niczym z horroru.

marek36_filmweb

Przecież będziesz miał noc i deszcz podczas akcji z indoraptorem, oraz z początkowej scenie, w której pojawi się t-rex ;)

ocenił(a) film na 8
Dawid0126

https://youtu.be/B7dkBnjPimk Dobrze by było gdyby w Fallen Kingdom był taki soundtrack.

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Bardzo ciekawy update na stronie viralowej DPG. Okazuje się, że dinozaury na Isla Sorna najpewniej całkowicie wyginęły... przez Spinozaura, który zdestabilizował ekosystem na całej wyspie. Ponadto są też inne cenne informacje odnośnie historii powstania Jurassic World.

http://www.dinosaurprotectiongroup.com/the-rise-and-fall-of-masrani-global.html

ocenił(a) film na 8
Raptosaur

Naprawdę kogoś to dziwi? :D
Brawo, spinozaurze. Po prostu... Brawo.
Było oczywiste że ten poje*any zwierz prędzej czy później wyrżnie wszystko, co poza nim żyło na tej wyspie. Ogółem status quo robi się coraz ciekawsze.

ocenił(a) film na 9
KatalogFilmowy

Czemu nazywasz go poje*anym? Bo Tyranozaura zabił ;P?

ocenił(a) film na 8
Axel_Foley17

Nie, nie dlatego. Po prostu jego zachowanie w filmie było tak irracjonalne i bezsensownie okrutne, że spinozaur wygląda przez to na zwierzę po prostu chore psychicznie - pytanie, czy był to celowy zabieg, czy słaby scenariusz ;)
Fakt że mając do dyspozycji zwłoki tyranozaura, przez cały film gania za grupką ludzi, każe przypuszczać że jest niejako uzależniony od zabijania, bo jak inaczej (niż słabym scenopisarstwem) wyjaśnić taką obsesję na punkcie kilku drobnych istotek?

ocenił(a) film na 7
KatalogFilmowy

Bestia ma coś w sobie z Indominusa ;)

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Nie tyle sam Spinozaur, co gatunki nielegalnie stworzone w 1999: Ankylozaur, Ceratozaur, Korytozaur i Spinozaur - aczkolwiek pewnie to drapieżniki miały najwięcej do powiedzenia w tym temacie. Zastanawia mnie rola Raptorów widzianych w JP3 - nigdzie nie ma o nich wzmianki, a cos mi mowi, że mogą być jakimiś pierwotnymi hybrydami i również powstały "nielegalnie".

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Tamte raptory były mega dziwne, przecież co one zrobiły z Udesky, ich zachowanie dawało dobrze do zrozumienia że są dominującym gatunkiem na Sornie, aż dziwne że nie zabiły tego spinizaura niby hmmmm....

ocenił(a) film na 7
marek36_filmweb

Powiedzmy sobie szczerze - produkcja Jurassic Park 3 była na tyle chaotyczna, że ponad dekadę po premierze trzeba prostować błędy scenariusza. Raptory (zresztą inne dinozaury też) z części na część wyglądają inaczej, ponieważ twórcy chcieli być na bierząco z wiedzą naukową. Niby spoko, ale powstałe w ten sposób luki fabularne jednak nie są dobrą rzeczą.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Moim zdaniem powiedzieli już wystarczająco dużo, by stwierdzić, że raptory z JP3 to była inna rasa stworzona w 1999 r. razem z tymi 4 nowymi gatunkami na Isla Sorna. Nawet brachiozaury, stegozaury i parazaurolofy wyglądają w tym filmie, oraz w JW inaczej, co też można podpiąć pod różnice rasowe. Viral marketing Jurassic World dobrze to zasugerował opisując czwórkę raptorów z projektu IBRIS jako różne rasy uzyskane z uzupełnienia genomu różnymi gatunkami zwierząt.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Ja naprawdę wolałbym mieć odniesienie do tego w filmie, a nie polegać tylko i wyłącznie na "miękkim kanonie" jakim są gry i strony wiralowe.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Colin Trevorrov reżyserem Jurassic world 3...ja już naprawdę nie mam pomysłu co mogą wymyślęc w trójce... Moze coś w rodzaju filmów z nowej serii planety małp... Walka o byt na ziemii ludzi z dinozaurami...

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

Będą oddziały specjalne z tresowanymi raptorami na czele, które będą panowały nad całą sytuacją po incydencie w fallen kingdom, tak aby teraz na Ziemi było miejsce zarówno dla ludzi jak i dla dinozaurów. Dinozaury przedostały się na stały ląd i tak jak Dr Alan Grant wspomniał w pierwszej części - "Dinozaury i ludzie stanęli oko w oko dwa różne gatunki ktore dzieli 65 milionow lat, kto wie czego możemy sie spodziewać" najprawdopodobniej Grant i Sattler będą w trzeciej części

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Liczę na to:)

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Aczkolwiek można by też wykupić inną wyspe i przeprowadzić tam wszystkie dinozaury z powrotem, a w tle tego wszystkiego jakiś inny szalony pomysł np. Indoraptory wykorzystywane w wojsku jako masowa broń tak jak Hoskins planował w JW. Niewykluczone jest też że ten Indoraptor nie porozumie sie razem z Blue, przecież Indominus gadał z raptorami.

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Ogólnie jest spore pole do popisu i wiele możliwości tylko aby Colin tego nie spapral i dobrze wykorzystał. Fallen kingdom dla mnie będzie lepszy od JW 1 i wolałbym chyba znów Bayone albo jescze sie wstrzymać z tym i grubo przemyśleć sytuacje, za szybko lecą z tematem samemu Spilbergowi sie to nie podoba.

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Alana Granta i Dr. Sattler widzę w roli poszukiwania nowego domu dla dinozaurów, albo dla ludzkości.

ocenił(a) film na 9
FanJurajska

Wątpię, by seria potoczyła się w tym konkretnie kierunku. To nie Planeta Małp ani Dinotopia, choć pewne elementy tej nowej trylogii mogą się z tym kojarzyć. Trevorrow wielokrotnie wspominał o innych firmach, które będą mogły tworzyć dinozaury i je w jakiś sposób wykorzystywać. Domyślam się więc, że w Fallen Kingdom zobaczymy pierwszą próbę stworzenia dinozaura (Indoraptora) poza InGenem, zaś w JW3/JP6 będzie kontynuacja tej idei w większym znaczeniu. Tak jak Hoskins zasugerował stworzenie Indoraptora dla wojska w pierwszym Jurassic World, tak w Fallen Kingdom będą zasugerowane wątki, które zostaną bardziej rozwinięte w JW3. Mogą więc powstać inne parki, będą sprzedawać dinozaury dla wojska, albo łagodne miniatury jako pupile domowe. Również pewne zastosowania w medycynie i rolnictwie były wcześniej zasugerowane jeszcze za czasów kampanii viralowej Jurassic World.

Odnośnie ogłoszenia Colina Trevorrow reżyserem JW3, to jestem spokojny raczej o to uniwersum. Choć osobiście wolałbym jednak spróbować "innego smaku" i dać to zadanie innemu reżyserowi. Najchętniej widziałbym w tym J.J. Abramsa, Garetha Edwardsa, lub być może też innego, może mniej znanego reżysera. Niemniej jednak myślę, że Trevorrow się do tego zadania nadaje bardzo dobrze. Wszystkimi swoimi poprzednimi filmami udowodnił, że jest reżyserem genialnych zakończeń, więc dzięki temu myślę, że zakończenie tej trylogii Jurassic World będzie z przytupem. I z nadzieją, że będą jakieś spin-offy/prequele serii przez Trevorrowa pisane i/lub produkowane.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Nowe parki, atrakcje, tworzenie dinozaurów hmmmm.... pewnie bedzie, ale to już naprawdę wyczerpany temat. Zobaczymy co powiedzą w filmie na temat Isla Sorna, czy w ogóle cos wspomną.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Ja sie o te JW3 trochę boję, ale z drugiej strony może Colin będzie się bardzo starał ocalić karierę i zrobić dobry film. Scenarzystka za to mnie nie nastraja pozytywnie.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Ten news pojawił się przecież przed Prima Aprilisem. Być może chcą nas zrobić w konia i kto inny będzię reżyserem szóstki.

ocenił(a) film na 7
rusekolsztyn

31 marca, wiec jest prawdziwy.
Pamiętam, że parę lat temu był dowcip prima aprilisowy, że kolejny film z jurajskiej serii nakręci Nolan, ale bedzie trzeba poczekać, aż na potrzeby filmu naprawdę sklonują dinozaury xD

ocenił(a) film na 7
FanJurajska

Jako, że jestem fanem używania niewykorzystanych wcześniej pomysłów z książek i filmów typuję, że w JW3 mogą znaleźć się takie pomysły:
1. Dinozaury na stałym lądzie
2. Seria dziwnych zdarzeń na plażach ameryki środkowej (szczątki wielorybów zabitych przez coś dużego, zniszczone kutry)
3. Stado indoraptorów z czymś w rodzaju indominusa jako alfą
4. Naukowiec badający na przykład wydarzenia z punktu 2 nagle znika
5. Sekwencja z książkowego TLW pokazująca raptory porywające klatkę i pościg za nimi.
6. Sekwencja z książkowego TLW pokazująca kamuflaż w akcji :)

ocenił(a) film na 9
Cohonez

A wracając do kwestii traileru, jak myślicie kiedy możemy spodziewać się finałowego zwiastunu?

ocenił(a) film na 7
dudifoster

W okolicach 23 kwietnia.

ocenił(a) film na 8
Cohonez

W której z książek był epizod z wielorybami i kutrami? Zaciekawiło mnie to. Kojarzy mi się trochę z Godzillą Emmericha ;)
Co to oznaczało? Mozazaur?

ocenił(a) film na 9
KatalogFilmowy

W książkach tego o wielorybach i kutrach nie było. Chyba.

ocenił(a) film na 9
Axel_Foley17

Cohonezowi chodziło raczej o zaadaptowanie np. incydentów związanych z obserwacjami procompsognatów na początku pierwszego książkowego JP albo tajemnicze szczątki, które wyrzuciło morze w TLW u wybrzeży Kostaryki. Jak wiadomo, Mozazaur zapewne będzie pływał na otwartym morzu, gdyż w Fallen Kingdom ma zostać uwolniony.

ocenił(a) film na 8
Raptosaur

Z tego co pamiętam, w TLW morze wyrzuciło na brzeg ornitolestesa. Ale motyw z wielorybami o wiele fajniejszy i bardziej złowrogi, najwyższy czas dać mozazaurowi trochę namieszać :)

ocenił(a) film na 9
KatalogFilmowy

Racja :)

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

I może ten Mozazaur będzie kluczem do fabuły w JW3? Będą ginęły statki, Mozka trzeba będzie szukać z wielką siatką :D

ocenił(a) film na 7
KatalogFilmowy

W zatwierdzonym, a później "uproszczonym" scenariuszu do JP3 jest taki początek, że wioski w Kostaryce są atakowane nocą przez nieznane stworzenia robiące dziury w dachach - jak nietrudno się domyśleć, chodzi o pteranodony. Pomyślałem, że skoro Mozazaur będzie sobie w jakiejś chwili pływał wolno, to może ten pomysł zaadaptują pod niego. Aczkolwiek zgodzę się, że może za bardzo zalatuje emerichowską Godzillą i pierwszym filmem z serii Cloverfield.

ocenił(a) film na 5
Dawid0126

Czy ktoś może potwierdzić w jakiej wersji językowej film ukaże się w polskich kinach? Widziałem ostatnio zwiastun w kinie i - o zgrozo - grali go z polskim dubbingiem... od tamtej chwili boję się, że odwalą taki sam numer jak z jumanji, i dubbing będzie jedyną dostępną wersją na dużym ekranie.

ocenił(a) film na 10
Novalogic6

Przeważnie można w kinach wybrać wersję filmu, 2d,3d, dubbing, napisy... Ja osobiście idę na ten film w 2d i z napisami.... Nie wyobrażam sobie Iana Malcolma bez jego specyficznego głosu.. :)

ocenił(a) film na 5
FanJurajska

Bynajmniej nie idę do kina pierwszy raz w życiu i wiem jak to wygląda... Moje pytanie brzmiało: "czy ktoś może potwierdzić w jakiej wersji językowej film ukaże się w polskich kinach?" A pytanie jest zasadne, gdyż precedensy wyświetlania filmów jedynie w wersji z dubbingiem już były, a wspomniany przeze mnie trailer był grany właśnie z polskim dubbingiem.

ocenił(a) film na 9
Novalogic6

Wydaje mi się, że Jurassic World: Fallen Kingdom raczej na pewno będzie wyświetlany w wersji oryginalnej z napisami. Prawdopodobnie wersja z dubbingiem przypadnie na 3D. Choć naprawdę ciężko to potwierdzić w przypadku tego dystrybutora. UIP ostatnio wypuścił Pacific Rim: Uprising w jedynie wersjach 2D z dubbingiem i 3D z napisami, oraz Jumanji: Welcome to the Jungle jedynie z dubbingiem w obydwu wersjach. Jednakże myślę, że Jurassic to na tyle duża marka, że film będzie wyświetlany w wystarczającej ilości wersji i każdy znajdzie coś dla siebie. A przynajmniej taką mam nadzieję.

ocenił(a) film na 7
Dawid0126

To nas może zaciekawić. Jak donosi właściciel / redaktor naczelny Slashfilm, Peter Sciretta, wytwórnia Universal jest "bardzo zadowolona" z "Upadłego Królestwa".

https://twitter.com/slashfilm/status/979779882166116352

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

A bedzie jescze trzeci finalowy trailer?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones