PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735452}

Kubo i dwie struny

Kubo and the Two Strings
7,5 30 200
ocen
7,5 10 1 30200
7,0 22
oceny krytyków
Kubo i dwie struny
powrót do forum filmu Kubo i dwie struny

Co za rok dla animacji!

Zwierzogród, Dory, Kubo, Anomalisa, a patrząc po szansach oscarowych jeszcze Mały książę. Takiej liczby rewelacji na rok jeszcze nie widziałem. A jeszcze czeka w kolejce Vaiana...

Czemu Kubo to wygrał?

Zwierzogród ma intertekstualność i inteligentną grę konwencjami. No i świetnych bohaterów, ale to akurat mają wszystkie ww. Dory ma akcję, humor i błyskotliwość. Kubo wygrywa jeśli idzie o samo animowanie. Niesamowita kreska! Piękna i oryginalna. No i ta głębia fabuły. Dynamiczna, baśniowa, magiczna, dramatyczna. Nad sensem można się zastanawiać przez 90% filmu, a i tak nabiera go na sam koniec. Poruszające.

Może i to nie będzie hit kasowy, bo jest dziwnie stargetowane. Niby dla dzieci, niby dla dorosłych. Głównie dla fanów baśniowości, a baśnie- jak wiadomo- są uniwersalne. Treściowo spodoba się fanom Miyazakiego, jest w tym coś z japońskiego mistrza. Jakby OST zrobił Hisaishi brakłoby mi skali ocen :)

Jest to też film wygrywający różnice między Zachodem, a Wschodem. Japońska mitologia przefiltrowana przez Zachodni sposób patrzenia. Btw zna ktoś oryginał? Bo jestem pewien, że to jest oparte na jakieś japońskiej legendzie, ale nie wiem na jakiej.

Dlaczego Kubo pobił Zwierzogród? Bo został zrobiony NA SERIO. W Zwierzogrodzie czuć było, że to tylko zabawa, gra z podtekstami. No i Spektor jest lepsza od Shakiry :)

Kubo- 10
Dory, Zwierzogród i Anomalisa- 9

ocenił(a) film na 7
michal.2907

Z całym szacunkiem, ale najwyżej oceniana animacja 2016 roku to - Kimi no Na wa.
Kimi no Na wa. imdb 8,9

Dla porównania:
Zwierzogród imdb 8,1
Kubo i dwie struny imdb 8,1
Finding Dory imdb 7,6
Anomalisa imdb 7,3


Finding Dory nic specjalnego. Średniawka.

ocenił(a) film na 10
returner

O Kimi no Na wa coś tam słyszałem i może będzie świetne, ale po pierwsze jeszcze do Polski nie dotarło, po drugie mało osób o tym słyszało. Nie ma ani polskiego tytułu ani daty premiery. Jeśli okaże się równie znakomite to z radością skoryguje swoją ocenę :)

returner

Kimi no na wa to cienizna

ocenił(a) film na 7
michal.2907

Nie widziałem "Kubo" ale to "Zwierzogród" jest na liście AFI Awards wśród 10 najlepszych filmów roku:

https://3.bp.blogspot.com/-g0S5xI5YnW0/WEsL_4mygdI/AAAAAAAADEw/3mRjjVvBE14jCeaWF ZbuqzverbtYUkiLwCLcB/s640/afi3.bmp

ocenił(a) film na 7
lelen_lis

Poza tym, "Zwierzogród" ma już na swoim koncie:

Hollywood Awards:

https://pbs.twimg.com/media/Cwnc3QXVIAAfcMF.jpg

dziecięcą BAFTę za najlepszy film

Critics Choice Award w kategorii najlepszy film animowany:

https://pbs.twimg.com/media/CzcTqBpXEAAnjAf.jpg:large

ocenił(a) film na 9
michal.2907

Zwierzogród zapewne wygra i nawet nie jest mi żal, bo pierwszy raz od dawna Disney dostałby zasłużoną statuetkę. Nie mniej marzyłam o Oskarze dla Koraliny, potem Paranormana, na Pudłaki nie liczyłam, a teraz jest Kubo, który naprawdę zasłużył na więcej uwagi. Jury niestety nie ogląda filmów animowanych więc nie możemy liczyć na nic więcej niż klasyczną przepychankę Disney/Pixar. A takie perełki jak zawsze w cieniu...ehhh...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones