PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38502}
7,4 1 631
ocen
7,4 10 1 1631
Le Mans
powrót do forum filmu Le Mans

Moim zdaniem najlepszy film o sporcie motorowym i sportowych samochodach. Adresowany głownie dla fanów koni mechanicznych, ale myślę że nie jednego laika zainteresuje tym sportem albo pozwoli go choć trochę zrozumieć. Tak było ze mną. Jego największą zaletą jest realizm, doskonale oddaje klimat 24 godziny Le Mans oraz to że ten film nie jest typowo holywoodzką produkcją, nie razi efektami specjalnymi i fabułą.

ocenił(a) film na 8
stein911

Przyłączam się do zdania kolegi. Absolutnie nie polecam osobom nie interesującym się tematyką motorsportu. Sam film jest bardzo oszczędny w formie i treści - skromne, mało wyrafinowane dialogi, marginalna rola muzyki i gry aktorskiej, fabuła ograniczona do minimum aby można było zaliczyć tę produkcję do fabuły a nie dokumentu.

Ale taki właśnie był zamysł i tak ten film ma wyglądać. Tu nie chodzi o akcję w jej hollywodzkim rozumieniu, efekty specjalne czy też klimat. Do "Le Mans" zasiada się z zupełnie innymi oczekiwaniami niż do "tradycyjnych" obrazów z tamtych czasów.

Jeśli chodzi o realizm, zdjęcia i całokształt wykonania to jest istne arcydzieło, zwłaszcza zważywszy na rok produkcji. Jedyna wada tego filmu to wąski krąg odbiorców do jakich jest kierowany. Pierwsze skrzypce grają tutaj ryk silników i długie ujęcia z przebiegu wyścigu a nie miłosne perypetie bohaterów czy jakieś głębokie moralne przesłanie. Dlatego to co dla jednych będzie niezmiernie nudną i dłużącą się sceną, u innych spowoduje szybsze bicie serca.

Mimo tych "niby" mankamentów dla mnie to arcydzieło.

PS. Moja ulubiona scena to przygotowania do startu, z dźwiękiem bijącego serca w tle :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones