PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95747}

Mad Max: Na drodze gniewu

Mad Max: Fury Road
7,2 214 101
ocen
7,2 10 1 214101
8,5 51
ocen krytyków
Mad Max: Na drodze gniewu
powrót do forum filmu Mad Max: Na drodze gniewu

Z pierwszej części Mad Maxa nie byłem specjalnie zadowolony. Druga odsłona okazała się dziełem o wiele dojrzalszym, bardziej przemyślanym i dopracowanym i stała się w moim odczuciu tą najlepszą. Później była ta trzecia i na lata Max zniknął z kin. Teraz powraca w filmie, któego treść można opisać krótko i zdecydowanie: uciekają i Ich gonią. I tak przez 2 godziny. Max grany przez Toma Hardyego jest totalnie zepchnięty do roli "podającego ręczniki" dla odtwórczyni roli Furiosy, Charlize Theron i to Ona "gra tu pierwsze skrzypce". Co z tego że film ma niesamowite sceny, jak tu nie ma fabuły a są ładne obrazki aby. Nowy "Mad Max" to żywy dowód na stwierdzenie że kino to sztuka dla analfabetów. Ja zawsze szukam treści jakiejś, choćby śladowej a film byłby o wiele lepszy gdyby ten intrygujący świat został pokazany w szerszej perspektywie, skupiono się nie tylko na "zabawie w kotka i myszkę", bo tego jest przesyt i przy 90 minucie miałem już dość i ... usnąłem, tak bardzo mnie wciągnęła ta całą nużąca gonitwa 2 godzinna przez pustynię. Zero, treści, maksimum akcji i niestety przerost formy nad treścią.

ocenił(a) film na 5
Bronson87

100%

ocenił(a) film na 6
ceramzz

Ja również

ocenił(a) film na 8
ostry_cenzor

Gonitwa, piasek, strzelają, jadą, wybuch, gonitwa, piasek, wybuch... serio? I komuś się to podoba? Kiedyś był tylko świetny pomysł i Mel Gibson i jakie cacko Millerowi wyszło. Niegdyś Cameron metodą poklatkową (jak twórcy Plastusia) stworzył takie cudo jak Terminator. Człowieka - muchę ulepili z jakichś fragmentów pizzy, ale też się to oglądało. Bo był pomysł, filozoficzny przekaz, psychologia postaci. A teraz tylko efekciarstwo. Bęc,bum, trach i najlepiej jeszcze goły cycek. Pierdzielę, zostaję w latach 80-tych jeżeli chodzi o saj-faj i horrory...

ocenił(a) film na 6
Arecky34

Podpisuję się obiema rękami pod Twoim wpisem!

Arecky34

Ale dales filmowi 8?

ocenił(a) film na 8
q_ba87

Hmmmm już zapomniałem o tym wpisie. :) Faktem jest że pierwsza ocena to 4-5, po czym powstał ten wpis. Obejrzałem ten film raz jeszcze i mnie powalił! Nie wycofuję się z wpisu bo nadal uważam, że klasyka lat 80-tych kręci mnie najbardziej, ale można jeszcze dzisiaj znaleźć rarytaski jak ten. Druga rzecz, wychodzi na to że ten sam widz może dwa razy radykalnie różnie ocenić film. Od czgo to zależy? Od nastawienia, humoru, osoby z którą to ogląda? Nie wiem. Nie mienia to faktu, że ja tak miałem...

Arecky34

Ja miałem dokładnie tak samo. Za pierwszym razem zupełne rozczarowanie, jak wspomniał autor wątku: zero fabuły, maksimum akcji, przerost formy nad treścią - to były moje myśli. Za drugim, jak już wiedziałem z czym to się je, pomyślałem, że w sumie nie jest taki najgorszy. Za trzecim już mi się podobał, głownie z uwagi na fajne postacie a także właśnie z uwagi na sposób nakręcenia tego filmu-pościgu: w starym stylu, bez głupich efektów cgi, z prawami fizyki jak w filmach z lat 80 a nie tych współczesnych, gdzie ich w ogóle nie ma. Czysta rozrywka dla starych dziadów z poprzedniej epoki takich jak ja :) Aha,  i Hardy nie gra tu Mad Maxa, ale co najwyżej jego kuzyna, bo nie podobny ani z wyglądu ani z zachowania ani w zasadzie nie jest głównym bohaterem ;)

ocenił(a) film na 9
sajok

Aż się uśmiałem. Pierwszy seans... ale o co chodzi? Drugi seans, jednak dość fajny i ta muza wpada w ucho. Trzeci seans - każda scena kultowa. Do tego filmu można wracać wiele razy.

sprocket73

Właśnie kilka dni temu wróciłem po raz enty - teraz to już jest prawie arcydzieło ;)

ocenił(a) film na 4
sprocket73

Jest tylko jeden problem. Nie ma siły na tym świecie, która zmusiłaby mnie do obejrzenia tego po raz drugi.

ocenił(a) film na 3
Arecky34

Oj, lepiej się nie dało tego ująć.

ocenił(a) film na 7
Bronson87

Ale gonitwa jest genialna może minimalnie z nią przesadzili ale nie ma ludzi idealnych:)

A co do samej postaci MAd Maxa spiepszona po prostu on nawet nie jest na drugim a na trzecim planie nawet ten trep Nux wydaje się ciekawszą i lepiej zagraną postacią.....Strona Audio wizualna filmu 10/9 reszta na 5/4 :)

ocenił(a) film na 4
twokill

Mogłbym się pod tym podpisać. Ładnie zrobiona gonitwa w pustynnych plenerach, udana scenografia. Bzdurne zakończenie. Tandetna gra aktora grającego Mad Maxa. Żałosny scenariusz. Tyle.

ocenił(a) film na 7
ronin29

Wszystko pięknie, ładne widoki, widowiskowe pościgi i nawet zachowanie postaci ma sens, a z tym różnie bywa w kinie akcji... Ale jakby z Mad Maxa wywalić Maxa, to nikt by nawet nie zauważył...

ocenił(a) film na 6
efialtis

Dokładnie. Lepszy byłby tytuł "Mad Furiosa"

efialtis

Nie zgadzam się. Max począwszy od części 2 jest archetypem samotnego wędrownego wojownika o którym opowiadane są legendy wiele lat później. Ale fabula nie kręci się wokół niego! I to jest zamierzony zabieg. On bierze udział w wydarzeniach, okolicznościach, które napotyka, i to on ma duży wpływ na ich przebieg. Ale to nie jest tylko jego historia! Jest bohaterem z przypadku. Zauważ że to on proponuje Furiosie jak ostatecznie rozwiązać jej problem. Pojawia się znikąd, zostaje wplątany w nie jego sprawę, reaguje tak jak umie. A później znika i pojawia się w kolejnej przygodzie : )

ocenił(a) film na 9
ronin29

Powiedział to ktoś, kto ocenił "50 Twarzy Greya" na 10 komentując to "Albo ktoś czuje klimat, albo nie". :DDD Ta ocena pozbawia Cię jakiejkolwiek wiarygodności. Wybacz.

ocenił(a) film na 4
Shaggy777

wyglądasz na młodego i głupiego, skoro bawisz się w ocenianie cudzych gustów a nie potrafisz się zdobyc na merytoryczną ocenę filmu. Spadaj do piaskownicy, i nie zajmuj mojego cennego czasu

ocenił(a) film na 9
ronin29

Teksty to Ty masz z podstawówki imbecylu. :D Że na młodego wyglądam, to się cieszę, dzięki. Ty brzmisz tylko na głupiego. ;)

ocenił(a) film na 9
ronin29

A merytoryczną ocenę filmu to masz w formie mojej krótkiej recenzji. Jak chcesz mogę się nawet rozpisać tutaj co o nim sądzę... Ale przecież jestem młody i głupi, więc po co mnie czytać. :P

ocenił(a) film na 10
ronin29

Kiedy oceniasz taki gniot jak 365 dni na 6 xD

ocenił(a) film na 6
arieljarosz

kiedy jesteś weebem i szczekasz do ludzi wartych więcej od Cb

ocenił(a) film na 10
mat_orzel

Wrzucając takie komentarze sam pokazujesz jak niewiele jesteś wart

ocenił(a) film na 6
arieljarosz

cytuję "Kiedy oceniasz taki gniot jak 365 dni na 6 xD"

cytuję ponownie "Wrzucając takie komentarze sam pokazujesz jak niewiele jesteś wart"

widzę, że nie radzisz sobie za bardzo z oceną rzeczywistości, która Cię otacza, otóż służę pomocą. Użyłem tutaj celowo sformułowania "weeb" z nawiązka podkreślenia jak bardzo płytki jest proces tworzenia tego gatunku i jak bardzo zaburza logiczny proces myślenia towarzyszący przy ich ocenie, po prostu zaburza Twój umysł. Wiem, wiem to są pomówienia i totalna abstrakcja, która jest chorobą zakaźną mojego umysłu. Możliwe, że tak jest. Niestety prawdopodobieństwo tego, iż tak nie jest, jednak ma się bardziej ku wzrostowi, aniżeli jest przyjacielem liczby 0, tudzież jest ono po prostu niskie. Raz obejrzysz niewinny klasyk, raz jakiś topowy hit, a później sięgasz po pedofilskie seriale i *puf* nagminnie piszesz że Tarantino jest najlepszym reżyserem. No widzisz, takich rzeczy się po prostu NIE RO BI. Nieźle mi poszło HOO AH

ocenił(a) film na 3
twokill

Spiepszona i 10/9 mówisz? Ciekawe...

ocenił(a) film na 7
_Milion

Spiepszona postać....Efekty 10/9 chociaz perpektywy czasu to i te efekty jakies super tez sie nie wydają9/8 dziś.

użytkownik usunięty
twokill

9/8 to nawet więcej niż 10/9.

ocenił(a) film na 6

9/8 czyli 1cała i 1/8 oceny:D

ocenił(a) film na 9
Bronson87

Zasypiając na ocenianym filmie, możesz jedynie pogadać o pogodzie.

ocenił(a) film na 3
RIXIKON

No cóż, obudziłem się akurat na koniec, który też stoi w sprzeczności z duchem oryginału, typowo hollywoodzkie, bzdurne i nijakie zakończenie, które daje jedynie furtkę otwarta do kolejnego słabego filmu z serii Mad Max, ciekawe co będzie dalej robił, 2 godzinne ściganie bez większej fabuły już było, wiele się nie da.

ocenił(a) film na 4
Bronson87

Ja też już od połowy filmu oczy trzymałem na zapałki i ziewałem, bo powtarzalne to i przewidywalne po pół godzinie do sfajdania.

ocenił(a) film na 4
kola666

4 i ani krzty więcej.

ocenił(a) film na 10
baraqs

Bo?

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Bo Max słaby. Gdzie kimat maxowy? Gdzie to, gdzie sio? Faktycznie jakbym miał to ogladać w kinie to bym prosił o puszczenie trójki

ocenił(a) film na 10
Smok_Eustachy

Trójka jakos mocno mi sie nie podobala

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Max przynajmniej rozwalał wszystkich.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 6
Himiteshu

no to kogo nie rozwalał?

ocenił(a) film na 10
Smok_Eustachy

Widzów nie rozwalał.

ocenił(a) film na 9
icdk

Haha miszcz !

ocenił(a) film na 2
Himiteshu

A może chodzi o radiową Trójkę. Tę prawdziwą.

ocenił(a) film na 10
kola666

Pokaż mi drugi taki film

ocenił(a) film na 3
Himiteshu

Pokaż mi drugi taki film, jak Kac Wawa...

ocenił(a) film na 10
pliseq

Każdy

ocenił(a) film na 3
Himiteshu

Aha.

Przygotuj się na przyrodę, dzieciaku.

ocenił(a) film na 10
pliseq

Mam 27 lat idioto

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
pliseq

haha

pliseq

Mowi to idiota co dal Interstellarowi 10 a Odyseja ocenianan na 3.
Wez czlowieku splyn bo sie osmieszasz.

ocenił(a) film na 3
Pidiiinne

Odyseja to nieprawdopodobne nudy. Film może się podobać jedynie snobom i ludziom którzy lubią oglądać przez 4 minuty lecący statek kosmiczny. Także pewnie się wpisujesz w ten pseudofilozoficzny nurt, który na siłę. żeby się przypodobać, podnieca się takim gniotem jak Odyseja. Interstellar to wybitne dzieło, rozprawia się w nim nad sensem eksploracji Kosmosu, a także krytykuje NASA. Przynajmniej O CZYMŚ jest i czuć napięcie. w przeciwieństwie do Odysei, w której przez 15 minut oglądamy szczekające małpy...
A 10 dla Mad Maxa świadczy o tym, że niestety nie masz mózgu... Wracaj do piaskownicy umysłowy ignorancie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones