PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772096}

Maria Magdalena

Mary Magdalene
5,5 3 620
ocen
5,5 10 1 3620
Maria Magdalena
powrót do forum filmu Maria Magdalena

drą się krzykacze wszelkiej maści, ze wybiela się wszelkiego rodzaju Azjatów i Afrykanów. A tu popatrz, popatrz. Apostoła Andrzeja zagra ... czarny aktor. Skąd czarny wśród Żydów z przełomu ery??? Tak wtedy wyglądał typowy Żyd !!!!!

Shadow_dawnego_ggggggg

No rzeczywiście bardzo brązowym bliżej do białych jak do czarnych.

MichCorleone

Brawo, abraxus i mitchcorleone wymyslili nową rasę: ,,bardzo brązowych". Nobla im za to dać...

Shadow_dawnego_ggggggg

Proszę mnie nie mieszać w wymyślanie nowych ras. Abraxus wymyślił a Pan przyjął jego wersję wskazując, że "bardzo brązowi" to nie czarni. Ja tylko wskazałem, że prędzej czarni jak biali i mówię wyłącznie o kolorze a nie o rasach.

MichCorleone

Filmu jeszcze nie oglądałem więc mogę tylko wyobrazić sobie sytuację w której postać o bardzo ciemnym kolorze skóry lecz rasy białej będzie grana przez osobę czarnoskórą lecz o nieco jaśniejszym zabarwieniu. Jeśli tylko wizualnie będzie najlepiej pasować to kwestia tego jakiej jest rasy staje się dla mnie drugorzędna.
W Ostatniej walce Apacza czerwonoskórego Massai grał Burt Lancaster który był nawet dość jasnej karnacji lecz po ucharakteryzowaniu pasował znakomicie. Nie słyszałem aby ten zabieg wywoływał jakieś kontrowersje.
Tak w ogóle to jeśli chodzi o fikcyjne, mitologiczne postacie to zgodność rasowa z realiami jest dla mnie w ogóle nieistotna lecz jestem absolutnie przeciwny stosowaniu takich zabiegów w odniesieniu do postaci historycznych. Np. gdyby biały aktor miał grać Nelsona Mandelę czy czarny Napoleona.

MichCorleone

,,W Ostatniej walce Apacza czerwonoskórego Massai grał Burt Lancaster który był nawet dość jasnej karnacji lecz po ucharakteryzowaniu pasował znakomicie. Nie słyszałem aby ten zabieg wywoływał jakieś kontrowersje". BO JESZCZE WTEDY TAK NIE POGŁUPIELI JAK TERAZ.

Shadow_dawnego_ggggggg

A Jezus był polakiem, przynajmniej tak myśli sporo osób w naszym kraju.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
soulfly777kris

A soufly nie był polakiem, przynajmniej tak myśli sporo osób w naszym kraju.

Shadow_dawnego_gggggg

Był był, a jego praprababcia była hrabianką i miała dworek w Kórniku.

ocenił(a) film na 4
Shadow_dawnego_ggggggg

Czy to jest w sumie aż tak ważne jak się nad tym zastanowić? Skoro aktor zawsze jest wyższy/niższy niż historyczna postać; jest grubszy/chudszy; ma inne uzębienie; inny kolor oczu (!!!) itd itp to w sumie co z tego, że ma inny kolor skóry? Co to w sumie zmienia? Czyż nie powinniśmy oceniać ludzi przez ich uczynki (a już szczególnie chrześcijanie), życiorys, dorobek w takim filmie a nie przez to jaki mają wzrost czy kolor skóry? To trochę w sumie jest, jeśli nie rasizm, to zwykła małomiasteczkowość.

topjes

Co ty topjesie bredzisz, tak z wami, lewakami. Odwracacie kota ogonem, hipokryci jedni. Lewactwo by dopiero konwulsji dostawało gdyby rzekomo egzotyczną postać zagrał biały aktor. Niedawno były krzyki i afery, że Afleck zagrał latynosa w ,,Operacji Argo", a Scarlet Johanson bohaterkę ,,Ghost in the shell" rzekomo rasy żółtej. Ale przecież mógłbym uwierzyć, że Afleck to Hiszpan. A bohaterzy anime to tak naprawdę nie wiadomo kim są. Popatrz na bohaterów tego anime, które kiedyś chodziło w tv:
https://www.filmweb.pl/serial/Candy+Candy-1976-149696
Skoro twierdzisz, że trzeba mieć ,,niezdrowe zmysły" żeby się o takie rzeczy wsciekać to dlaczego nie atakujesz tych co się wściekali o role Aflecka i Johanson. Mnie jednak razi, że Ciri zagra murzynka. Bo to imię nie pasuje dla Afrykanki. Pasowałoby zmienić imię na Mambo, Bambo, czy coś w tym stylu. No ale zmienią także imię Wiedzminowi, tylko co z tego Wiedźmina zostanie...?
Kolejna rzecz, która mnie jeszcze bardziej wścieka, to założenie z góry, że Ciri musi być czarna. Ale dlaczego musi być...? Luc Besson odrzucił N. Portman w castingu do ,,Leona Zawodowca". Mimo to po przesłuchaniu wszystkich kandydatek do niej wrócił. Dlaczego? Bo okazało się, że nie ma lepszej kandydatki do roli Matyldy, więc trzeba było wrócić do N. Portman i przymknąć oczy na jej zbyt młody wiek (to przez to pierwotnie Besson ją odrzucił). Ona po prosto okazała się najlepsza, co obecna chwila potwierdza.
Wyobraźmy sobie, że do castingu do roli Ciri zgłosiły się białe, czarne i żółte kandydatki. I najlepsza okazała się czarna kandydatka. To wtedy bym przełknął jej czarny kolor skóry. Wszak kandydatka wygrała uczciwą rywalizację. Ale tu się z góry zakłada że Ciri musi być czarna. Jakim prawem?!??! Nie dość, że psuje się oryginał, to z góry stosuje się punkty za pochodzenie. Do czego to już doszło!!!
Gdybym kręcił dramat bokserski, to pierwsze moje skojarzenie o bohaterze przywodziłoby mi na myśl czarnego o posturze Tysona. I takiego aktora bym szukał. A co by było gdybym zastrzegł, że szukam białego. Dopiero by lewactwo wrzeszczało, że jestem rasistą. I tak z wami, lewakami

ocenił(a) film na 4
Shadow_dawnego_ggggggg

No nic nie zostanie. I co z tego? Jednych to obchodzi, innych nie. Mnie to wali. Nie czytałem Sapkowskiego. Nie jest to ustawa rządowa o Wiedźminie ani wyrok sądu, któy musi być zgodny z prawdą. Coś pokazali w TV, wygląda tak a nie siak. Podoba Ci się albo nie. Proste.

Shadow_dawnego_ggggggg

W ogóle rozpierdala mnie, że bardziej Cię bulwersuje, że św. Piotra zagra czarny niż to, że Marię Magdalenę zagra biała aktorka.

pawelpaprota

A to Semici nie są biali? Chyba, wg ciebie, paprotko, tak jest. Przedstaw swoją typologię ras geografom i biologom.

pawelpaprota

paprotko, prześladują Aktorkę za poglądy polityczne. Ty patrzysz, widzisz i nie grzmisz? Wszak to terror poprawności politycznej, lewacki faszyzm, narzucanie innym swoich poglądów politycznych, tłamszenie innych.
https://niezalezna.pl/379798-disney-zwalnia-aktorke-za-poglady-wojna-hasztagow-f ireginacarano-vs-welovecaradune

Shadow_dawnego_ggggggg

bycie żydem przed 2000 lat nie było przywilejem dla jakiejś grupy etnicznej czy narodowościowej. Judaizm rozprzestrzeniał się w miarę szybko, a tym szybciej niż zasięg Imperium Rzymskiego. By stać się żydem w sensie religijnym wystarczyło dać się obrzezać, odrzucić innych bogów i przyjąć Torę. Tysiące czarnoskórych było żydami

czessix

Podaj choćby kilku....

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

Ale i tak daje do myślenia.
("-Jerozolima zajęta! Jesteśmy zgubieni!
-Czy wiarę można zająć?")

AutorAutor

Nie rozumiem co piszesz? Niegrzecznie się odzywasz do Shadowa, a to fajny gość.

ocenił(a) film na 7
dariuszbando3

https://www.youtube.com/watch?v=6adjcdqm-JA
:-)

AutorAutor

Kumaty jesteś...

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggggg

Pro publico bono.

AutorAutor

Tak, masz rację. Słucham U2.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggggg

:-)
https://35mm.online/vod/fabula/marcowe-migdaly

AutorAutor

Syyoniści do Tajlandi.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggggg

No, świetny film, to prawda!

AutorAutor

No tak, prawda świetny autor powieści political-fiction.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones