PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668347}

Pierwszy śnieg

The Snowman
5,4 49 983
oceny
5,4 10 1 49983
3,7 10
ocen krytyków
Pierwszy śnieg
powrót do forum filmu Pierwszy śnieg

Sami znawcy kina...

ocenił(a) film na 6

Śmiać mi się chce kiedy czytam wypociny dziewczyny, która oceniła ten film na „3”, po czym wchodzę na Jej profil i widzę, że ocenia Fast & Furious 8 na „7”.

Ktoś zapyta skąd tak niska ocena filmu...? Już wiadomo skąd. Skoro taky znawcy kryninałów i kina piszą refenzję a potem zostawiają ocenę, którą argumentują swoją znajomosci kina, na poziomie 16 latki, która „Piękną i Bestię ocenia na „7” a Snowman’a na „3”, to nie ma się co dziwić, że ocena jest zaniżona...

Film może nie jest arcydziełem, ale na pewno nie jest szmirą, którą można ocenić na „3”.

Dla mnie na plus na pewno zasługuje oprawa muzyczna oraz norweskie krajobrazy. Ponadto całkiem przyjemny klimat, typowy dla skandynawskich kryminałów. Fabuła bardzo zawiła, ale da się przełknąć. Nawet Fassbender dał radę, bardzo przyzwoicie zagrał. Nie czytałem akurat książki, dlatego odbieram tylko film pod kątem zwykłego kryminału. Jest Ok.

Proszę nie sugerować się opinią gimnazjalistów, śmiało można iść do kina, obiektywnie oceniając 6.5-7, taka powinna być ocena tego filmu.

Pozdrawiam wielce oczytanych i obeznanych kinomanów, którzy swoją wielka znajomością oraz wrażliwości ocenili ten film na „3”...

Ja przecież sie nie znam obejrzałem raptem półtora tysiąca filmów w swoim życiu a książki czytam tylko kucharskie.....

Błagam nie piszcie więcej recenzji, bo kompromitujcie się!

rbnyggah

Film jest słaby i powinnaś pisać o filmie a nie o wypowiedziach innych

ocenił(a) film na 3
rbnyggah

Nie uczęszczałam do gimnazjum , bo za moich czasów go nie było ( upss jestem stara ) i nie przepadam za F&F , ale nie oznacza to że ubóstwiam flaki z olejem .. film jak dla mnie debilny no sory , ale przysypiałam takie nudy . Więc zanim zaczniesz obrażać ludzi weź na wstrzymanie kobieto

rbnyggah

A wlasnie, ze ten film jest szmira która zasługuje na 3.
Gdyby nie powstała ta książkę tylko sam film rownież nie wiele miał by na swóją obronę.
Może lepiej przeczytaj książkę i wróć tu jeszcze raz ocenić. Dodatkowo mozesz poczytać o samej realizacji filmu. Jak dla mnie film któremu nagle sie skrócił czas na zdjecia i zabrakło dużo materiału nie może byc dobrym filmem...

ocenił(a) film na 2
rbnyggah

Przeczytaj najpierw książkę, ten film praktycznie nie ma z Nią nic wspólnego poza imionami i nazwiskami głównych bohaterów. Samymi krajobrazami filmu się nie zrobi. Powoływanie się na tą książkę jest mocno na wyrost. Dziwie się Jo Nesbo , że wyraził zgodę na taką ekranizację jego twórczości!!!

ocenił(a) film na 2
rbnyggah

Kompromitacja to twoja wypowiedź. Ten film to jest szmira. Początkowo dałem 5 ale po przeczytaniu twoich wypocin zmieniłem na 2. Mówisz o gimbusach a sam masz wypowiedź prostacką i na poziomie gimba. Krytykujesz kogoś bo podobał mu się film i ocenił go na 7 a to gówno na 3 ? Żałosny jesteś. Ocena 5,5 mówi sama za siebie. Ten film jest kiepski. Co teraz ? Wszystkich nazwiesz 16-sto latkami nie znającymi się na kinie? Przeglądając profile - odezwał się znawca który polskie ścierwo ocenia na 10.

Weź się następnym razem najpierw zastanów co piszesz i uszanuj zdanie innych. Kompromitacja to twoje żałosne wypociny i bronienie ścierwa które ma 5,5.

ocenił(a) film na 6
rbnyggah

zgadzam się z autorem

ocenił(a) film na 3
rbnyggah

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Już dawno czegoś tak zabawnego nie przeczytałem na tym portalu. Dziękuję.

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

Ja też padłem po zapoznaniu się z treścią tegoż tematu :D

ocenił(a) film na 4
rbnyggah

film A - komedia romantyczna - ocena 9/10 (bo oceniam komedie w kontekście innych komedii)
film B - kryminał - ocena 2/10 (bo oceniam kryminał względem innych które obejrzałem a nie względem komedii bo gdybym miał ocenić komedię A względem kryminału B to może by się okazało, że kryminał całościowo jest leszy od komedii - muzyka, scenariusz itp.)
Często są spotykane takie kryteria.
Często są inne.
Dla mnie Snowmen to przerost formy nad treścią

ocenił(a) film na 3
rbnyggah

Tylko że nie wszyscy oceniają filmy w taki sam sposób, co Ty i nie wiesz, co swoją oceną mają na myśli do końca. Ja np. oceniam filmy względem innych filmów tego samego gatunku, bo bez sensu dla mnie byłoby robić to inaczej, ponieważ większość filmów zrobionych czysto dla rozrywki musiałaby być poniżej 5, pozostawiając wyższe oceny dla filmów o większej wartości artystycznej czy głębszych fabularnie. A prawda jest taka, że w każdym gatunku znajdziesz filmy dobre i gnioty i ten konkretny film w kategorii kryminału/thrillera wypada blado. Pewnie, są gusta i guściki i niektórzy faktycznie na jednej osi ocenią wybitny dramat niżej, niż film akcji, bo wolą takie filmy, ale to też jest ich święte prawo i nie ma ich co za to jechać (nie wiem po co nawet. Żeby poczuć się lepszym? W sumie snobizm filmowy ma się dobrze na tym forum od samego początku...) Natomiast myślę, że jest też wielu ludzi, jak ja, gdzie ocenienie jednego filmu konkretnego gatunku wysoko, a drugiego z innego gatunku niżej nie odzwierciedla tego, jak je oceniam w relacji między sobą, a pokazuje tylko, gdzie się plasuje w swoim gatunku, wśród filmów o podobnej tematyce, klimacie, celu.

ocenił(a) film na 3
rbnyggah

A mnie smieszy jak ktos zawsze ma pretesje ze ktos cos nisko ocenia a inny film wyzej. Filmy ocenia sie w danej kategori, nie porownuje sie ich do siebie jesli sa roznego gatunku. Szybcy i wsciekli w kategori filmu akcji z samochodami w roli glownej sie sprawdza na 8, a film typu Snowman w kategori thriller o seryjnym mordercy sie sprawdza na 3. Film jest rozwlekly, nie trzyma w napieciu, ma mase nie potrzebnych scen, nudzi i irytuje. Trailer jest bardziej wart obejrzenia niz sam film, ktory mimo dobrego rezysera i obsady zawodzi kompletnie.

rbnyggah

mysle, ze nikt kto naprawde zna sie na kinie, nie bedzie pisal takich postow
kino, jak kazda inna forma sztuki, zapewnia subiektywne doznania
ja osobisce uwazam ten film za co najwyzej sredniak

rbnyggah

Oho, filmweb w pigułce. Nie masz argumentu? Zacznij mówić o innych filmach ocenionych przez użytkownika. Potem pociśnij po wyimaginowanym wieku rozmówcy, a na koniec wspomnij coś o obiektywnej ocenie.
O, jeszcze na deser można się powywyższać, jakim to znawcą kina się nie jest.

ocenił(a) film na 5
rbnyggah

Każdy film ocenia się w swojej kategorii. Idąc Twoim tokiem myślenia, trzebaby było porównywać "Skazanych na Sawshank" z chociażby nie wiem... "Głupi i Głupszy". Przecież i to film i to film...

ocenił(a) film na 4
rbnyggah

Jakakolwiek ocena fast and furious 8 poniżej siódemki jest bezzasadna. To genialne kino, ocknij się.

ocenił(a) film na 7
rbnyggah

Pewnie, że nie jest to drugie "Se7en", ale nie ma co narzekać. Jest mroczny klimat, intrygujące zwroty no i oczywiście zdjęcia dla których już warto ten film obejrzeć. Mocne 6, a nawet 7.

rbnyggah

doobree

ocenił(a) film na 6
rbnyggah

Jeśli chodzi o serie Fast & Furious są to filmy wybitne i to nie podlega żadnej dyskusji. Każdy ci to powie...

rbnyggah

''Nawet Fassbender dał rade'', nie pisz już nigdy niczego więcej i nie kompromituje się człowieku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones