PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719889}

Player One

Ready Player One
7,0 91 653
oceny
7,0 10 1 91653
6,0 28
ocen krytyków
Player One
powrót do forum filmu Player One

Ja podaję, kilka które wychwyciłem:
1. samochód - Powrót do przyszłości,
2. King Kong
3. Park Jurajski
4. Terminator
5. Overwatch
6. Street Fighter
7. Lśnienie
8. Halo (seria gier)
9. Monty Python
10. Kostka Rubika (przedmiot).... no to tyle, więcej nie będę pisał, żeby nie psuć zabawy

ocenił(a) film na 3
Apaczu

Ja zaluje, ze ten film, nie siega do piet temu anime

ocenił(a) film na 8
alisspl

SAO to gówno, nawet nie porównuj do tego filmu.

Sordahon

hahaha :D zabawne. bardzo, skoro to takie gówno, to czemu jest tak wryte w kulture i czemu tak wiele rzeczy jest z niego zerżnięte? "SAO to gówno" - co tylko pokazuje, że twoja opinia jest mniej wiecej warta tyle samo. :D

ocenił(a) film na 8
yablonski

Samantha Evelyn Cook w realu ma na sobie koszulkę z okładką Joy Division "Unknown Pleasures" :)

ocenił(a) film na 8
yablonski

- Pulsie rifle (karabin z Aliens)
- postać Betelgeuse z Soku Żuka
- na szyldzie reklamowym kina film Jack Slater (Bohater Ostatniej Akcji)
- na koniec jeden z bohaterów rzuca kostką z filmu Krull
- plakat płyty Rush 2112
- w końcowej walce jedna z postaci to Bettletoad (gra 8 i 16 bitowa)

ocenił(a) film na 7
Zabor85

Z filmu Krull to nie była kostka, lecz pięcioramienna broń o nazwie przetłumaczonej jako "dziryt" (przynajmniej na kasecie VHS), w oryginale "glaive". Oglądałem ten film dzieciakiem będąc w latach 90-tych i robił wtedy wrażenie. Ogólnie ten smaczek uważam za naprawdę świetny, podobnie jak Święty Granat Ręczny :]

ocenił(a) film na 9
Gruntowny

Dokładnie, Glave z Krull'a był najlepszy ze wszystkich naprawdę świetnych nawiązań no i ten granat święty też fajny ale zabrakło mi tego "Alleluja" i dopiero bum.

yablonski

Małe sprostowanie: Kostka Rubika nie występowała jako zwykły przedmiot jak piszesz, była ta kostka Zemeckisa czyli kolejny hołd dla Powrotu do Przyszłości (cofala w czasie) :)
Co nie zostało jeszcze wymienione to winyl Billy Idol

yablonski

No i jeszcze Stalowy Gigant i Superman (okulary Clarka Kenta)

lady_rosso

Ale przecież sam Sorrento miał postać Supermana za avatar :P

ocenił(a) film na 3
Akizu666

Takie skrzywoanie Supka z Waynem troche.

ocenił(a) film na 8
yablonski

Lara Croft (Tomb Raider) również się pojawiła na chwilkę. ^^

ocenił(a) film na 7
inaguantable

...i RoboCop.

Tamilina

Gratulacje za spostrzegawczość :) na samym początku filmu a myślałem że już nikt nie doszuka się poczciwego Robo.

ocenił(a) film na 7
meztorrtw

Dziękuje...cóż,nietrudno go zauważyć a grzechem byłoby go pominąć... ;-)

ocenił(a) film na 7
yablonski

Ja bardziej z pytaniem. Czy dobrze mi się wydawało, że widziałem tam Railguna z gry "Quake"? Podczas ostatniej bitwy pojawiła się broń, która miała identyczny efekt - ktoś wystrzelił małą wiązkę i zginął cały rząd gości, który stał na jej drodze.

yablonski

Mnie osobiście zdziwił fakt, że w filmie Spielberga było tak mało nawiązań do innych filmów Spielberga ;) spodziewałem się, że gdzieś tam chociaż zamajaczy Indiana Jones, albo rekin ze Szczęk, a tu nic. Czyżby Steven był tak skromny, że nie chciał się odwoływać do własnych dzieł? ;)

ocenił(a) film na 3
jan_nowak210

O to to, rozczarowal mnie tym tez.

ocenił(a) film na 8
jan_nowak210

był Indiana! na koniec w pokoju na plakacie jest ;)

jan_nowak210

Być może wystąpił jakiś problem z prawami autorskimi?

yablonski

1. Batman
2. Superman
3. Chun Li i Ryu (Street Fighter)
4. Delorean (PdP)
5. Terminator (śmierć Stalowego Giganta Aech'a)
6. Motocykl Kaedy (Akira)
7. Freddy Krueger
8. Joust (ważna gra w książce o której w filmie tylko napomknęli, oraz plakat tej gry w pokoju Hallidaya)
9. Overwatch
10. Hello Kitty xd

I wyżej już wymienione ;)

ocenił(a) film na 8
Akizu666

Jeszcze tekst jak zamykali tego pajaca do auta z laska na koncu i on mówił "Listen to me very carfully" to tez mowil arnol w t2,

ocenił(a) film na 9
yablonski

Nawiązanie do twórczości Johna Hughes'a - filmy Wolny dzień Ferrisa Buellera oraz Klub winowajców.

Wydaje mi się że wspomniano również o filmie Say anything z1989. - młodzieżowe klasyki lat 80tych.

ocenił(a) film na 3
klekipetra

Z tego drugiego filmu wydaje mi sie, ze mozna podciagnac scen jak Z stoi na Doom i trzyma magnetofon nad glowa...
https://www.youtube.com/watch?v=S5Y8tFQ01OY

alisspl

O, już myślałem że nikt tego nie wyłapał...

ocenił(a) film na 7
yablonski

Marsjanin z looney toones ;)

ocenił(a) film na 6
yablonski

Utwór "New Order - Blue Monday" leci w tle, gdy para głównych bohaterów wchodzi do klubu potańczyć

Nie wiem, czy sam fakt że gracz jest podpięty do kabelków i ma na nosie okulary "stereowizyjne" nie jest nawiązaniem do Kosiarza Umysłów?


Sony_West

Spawn - jeden ze szturmujących barierę :)

ocenił(a) film na 8
Sony_West

akurat piosenki to już coś bardziej oczywistego, tak jak Twisted sister czy BeGees

ocenił(a) film na 7
yablonski

'Excalibur'. Zaklęcie Merlina. Anal natrach ut vas betat doch nyell de yenwe. Ależ jestem dumny z siebie, że to znalazłem :)

ocenił(a) film na 3
michal.2907

A myslalam, ze juz nikt tego nie napisze heh.
Ja dodam jeszcze w scenie wyscigu, gdy Kong rozwala most, spada tam batmobil i jestem przekonana, ze dzwiek pisku jego opon to kawaleczek btamnowego theme nanananana :P

ocenił(a) film na 8
alisspl

hah racja :D sprawdziłem

ocenił(a) film na 3
yablonski

We wstepie przewija sie tez powstac Robocopa sterego.
Trumna tworcy gry ma wience w ksztalcie delty i statku ze Star Treka.

ocenił(a) film na 10
yablonski

Ja słuchając czym jest OASIS, poznając zasady itp. miałem przed oczami Tibię. I chociaż nie grałem w nią długo, to co nieco pamiętam. Z takich najbardziej charakterystycznych: ogromny świat gry, bardzo dużo różnych map, wiele możliwości co do tego jak spędzić czas w grze, po śmierci traci się wszystko, z zabitych wylatuje kasa, parafrazując zdanie w filmie: im dłużej się gra, czy tam im więcej zdobędzie się złota tym "lepszy ma się/można kupić pancerz", na początku filmu główny bohater mówi 'znajdź Aech' - takie samo zaklęcia było w Tibii, klany/gildie, wspólne granie, walki. Myślę że można by tutaj wymieniać i wymieniać, szczególnie osoby które więcej w to przegrały. Śmiało mogę powiedzieć że OASIS to taka Tibia pierwszej połowy XXI wieku. Aż dziw że nikt tutaj o tym nie wspomniał. W sensie każdy skupia się na kreskówkach/filmach/komiksach zapominając że głównym motywem filmu była gra :p

ocenił(a) film na 3
Lukasz_Lll

Widze, ze nie wiesz, ze Tibia to przerobiona Ultima, ktora byla na dluuugo przed nia.

ocenił(a) film na 10
alisspl

Pierwszy raz słysze że jest coś takiego jak Ultima

ocenił(a) film na 3
Lukasz_Lll

No wiec wlasnie, nie wiecie i nie wiecie, ze to Tibia po prostu ja skopiowala. Tyle, ze te prawie 30 lat temu Ultima byla bardzo popularna, opisywana w czolowych ,agazynach growych w tym polskich. Secret Service powinien ci jednal cos mowic. Potem byla wlasnie pierwsza gra online taka porzadniejsza.

Nie, nie wychodzi na jedno.
Bo ja sie odnosilam do tego, ze ty nie wiedziales o tym i powinienes wlasnie dziwic sie, ze nie uzyto Ultimy jako tej pierwszej gry rpg online. Bo to ona przetarla szlaki, bo to ona dala klona jak Tibia, ktora ty doceniasz za to czym byla. Tak wiec pomysl, jak duze znaczenie ta Ultima miala naprawde, jezeli dla ciebie jej klon takie mial :)
Miala taka sama sile i popularnosc, u nas nie, tylko dlatego, ze nie mielismy stabilnego i taniego netu jak zachod i w ogole problemy z dostepem do dobrych komputerow.
W 2000 w redakcji Resetu koledzy przesiadywali cale noce grajac w to... Tak jak pozniej zapewne ty, nie widzac nic, a nic, ze tak naprawde grasz w U.

ocenił(a) film na 10
alisspl

Mówiąc że wychodzi na jedno miałem na myśli to że nikt nie wspomniał o rpg, które miały praktycznie identyczne zasady do tych przedstawionych w filmie.

ocenił(a) film na 10
alisspl

Ale o Ultimie też nikt nie wspominał, więc na jedno wychodzi

ocenił(a) film na 8
yablonski

- Twórca OASIS biega w koszulce reklamującej starą, klasyczną rąbankę z salonów gier, czyli Space Invaders.

- W pewnym momencie, wśród postaci przebywających w OASIS kamera wyłapuje osobnika z avatarem Jasona z Piątku 13-tego.

P.S. W którym momencie jest nawiązanie do Freddy'ego Kruegera, bo tego jakoś nie wyłapałem?

ocenił(a) film na 8
SickMind

w czasie wielkiej zawieruchy rozwalają taką postać i zostają po nim tyko ostrza

yablonski

Klub nocny - motyw z klubu na cytadeli - Mass Effect3 (podobnie wyglądał klub nocny na Omedze)
Panele muzyczne w klubie nocnym - gra Just dance
Przekazanie artefaktu - nawiązanie do Piratów z Karaibów (głowa Jacka Sparowa)
Najemnik w zbroi w kształcie czachy - motyw z Baldur's Gate 1
Robot w którego zmienia się samuraj - wizualnie nawiązanie do pierwszych, rysunkowych transformersów
Panele komunikacyjno-sterujące - motyw z interfejsu Starcrafta 2

ozeszqrwa

Robot, w którego zamienia się samuraj to nie żadne nawiązanie do transformersów, a do starego anime "Gundam". Przecież nawet ten chłopaszek wymienia to nazwę.

ocenił(a) film na 7
ozeszqrwa

Mi się ten najemnik w zbroi w kształcie czachy kojarzył dużo bardziej ze Szkieletorem (z He-Mana) - założę się, że do tej kreskówki też tam były nawiązania...

ozeszqrwa

Mass Effect:

W tym klubie można zauważyć 'tańczącego' Sheparda. Podczas finałowej bitwy natomiast widzimy FemShep, tuż obok Chun-Li.

ocenił(a) film na 7
yablonski

Planeta Gygaksja to hołd dla Gary'ego Gygaxa - nieżyjącego już współtwórcy systemu Dungeons & Dragons (z tej okazji odpalę sobie zaraz Dungeons & Dragons: Tower of Doom :) ).

Do serii "Powrót do przyszłości" nawiązuje nie tylko Delorean, ale mnóstwo elementów - nawet sposób, w jaki bohater zdejmuje okulary VR na plakacie. Myślę, że nawet postać Hallidaya była mocno wzorowana na Doc'u (Emmetcie Brownie).

ocenił(a) film na 4
yablonski

Najlepsze ino byly: Spawn, Railgun i Holy Hand Grenade...

ocenił(a) film na 9
yablonski

Nerdowski fakt, na temat numeru jaki nosi Artemis jako szóstka, którego mi się nie chce tłumaczyć więc odsyłam do strony:

https://numbermatics.com/n/665190/

ocenił(a) film na 10
yablonski

Cały oddział halo master chief.

ocenił(a) film na 8
9danad9

A to całe IOI to nie czasem nawiązanie do Matrixa i pokoju nr 101? A co za tym idzie ci ludzie jak zginęli to zamieniali się miejscami (respawnowali) nawiązanie do pigułek niebieskiej i czerwonej (wchodzenie do matrixa - wykreowanego świata). A główny postać twórca Hallidey to być może odpowiednik Architekta z Matrixa...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones