PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719889}

Player One

Ready Player One
7,0 91 653
oceny
7,0 10 1 91653
6,0 28
ocen krytyków
Player One
powrót do forum filmu Player One

Ja podaję, kilka które wychwyciłem:
1. samochód - Powrót do przyszłości,
2. King Kong
3. Park Jurajski
4. Terminator
5. Overwatch
6. Street Fighter
7. Lśnienie
8. Halo (seria gier)
9. Monty Python
10. Kostka Rubika (przedmiot).... no to tyle, więcej nie będę pisał, żeby nie psuć zabawy

ocenił(a) film na 8
yablonski

Sok z żuka, Wolny dzień Ferrisa Biullerra

yablonski

1. Batgirl
2. He-Man
3. Gremlin

yablonski

Hahahaha a nikt nie zauważył Jasona z piątku 13 czuje że rozpiera mnie duma :D a nie wiem czy ktoś jeszcze wspominał karabin z gears of war, w ogóle naprawdę dobry film polecam zwłaszcza wszystkim interesującym się tematykom gier i VR świetny wyścig samochodowy przypominający mi grę burnout: revenge i fenomenalna scena w klubie przy piosence blue Monday.

FW_NEW_ORDER

Wojownicze żółwie ninja, bodajże Troll z Warcrafta

yablonski

Wspaniałą podróż Billa i Teda z Keanu Reevs
Space Invaders

yablonski

Joker i Harley Quinn

ocenił(a) film na 7
yablonski

Doctor Who - Aech miał u siebie TARDIS :)

yablonski

Na czele armii przed atakiem na twierdze biegną trzy żaby - Rash, Zitz i Pimple z gry Battletoads na konsole NES (bądź też poczciwego Pegasusa)
Statek, z którego wyskakuje Daito przed walką z Mechagodzillą to Serenity z serialu Firefly.

ocenił(a) film na 7
Valg_2

Gry: Portal, Death Rally, Doom, Quake III Arena

ocenił(a) film na 8
yablonski

Kiedy pojawia się MechaGodzilla w tle leci oryginalny motyw muzyczny Godzilli :D https://youtu.be/RSIPaB3x6LI . Zastanawiam się jak to jest możliwe że ten motyw był tu a nie było go w w "Godzilli" (2014) ?

ocenił(a) film na 8
yablonski

Że nikt nie wyłapał że w kinie obok którego sie scigali i za chwile wylecial t rex, był jack slater, to nawiązanie do bohatera ost akcji z arnoldem

yablonski

Chyba nie było - gdy Halliday leżał w trumnie - wkoło były symbole ze Star Trek.

ocenił(a) film na 2
yablonski

Ta, były nawiązania do 5-10 gier, najczęściej jak jakaś rozpoznawalna gęba się przewija na ułamek sekundy przez kadr. Do tego było ze 20 nawiązań do filmów w znacznie dłuższych ujęciach, w bardziej znaczących momentach, jak np.: scena ze Lśnieniem.

yablonski

Medballs z commodore 64 - granat wrzucony przez oko mechagodzilly.

yablonski

Looney Tunes
Hello Kitty
Sonix
DukeNukem
StarCraft

yablonski

Pee-Whee (karta)
Minecraft
A-Team (samochód)
KnightRider (Deloriann ma z przodu diody KITa)
plakaty Zelda,Mucha,MadMax2
i kaseciak Sharp

użytkownik usunięty
yablonski

A czy Wam "jajo wielkanocne" z końca filmu nie skojarzyło się z jajem, które zdobywa Potter w Czarze Ognia przy zadaniu ze smokiem? ;) + Devil May Cry, Michael Jackson i Mission Impossible :)

ocenił(a) film na 9
yablonski

a mnie całe to pole siłowe skojarzyło się z grą "Gothic" ;)

ocenił(a) film na 7
yablonski

Finał bardzo przypominał oblężenie Hogwartu z Insygniów śmierci

yablonski

Nieśmiertelny
Aż dziwne ze nikt tego nie zauważył. W pierwszej scenie wyścigu gdy pojawia się King Kong widzimy duży czerwony baner SILVERCUP, dokładnie taki sam jak w finałowej walce z pierwszego "Niesmiertelnego".

yablonski

tu, gdyby ktoś szukał w paczce (ponad 300) :))
https://www.youtube.com/watch?v=PfeVH2bbzlw

yablonski

Wade wybierając się na randkę przymierza strój Nicka Rhodesa z Duran Duran, kolejne nawiązanie do zespołu pojawia się podczas negocjacji Wade'a i Sorrento. Gdy rozpoczyna się wielka bitwa na planecie Doom zaczyna grać "We're Not Gonna Take It" Twisted Sister.

ocenił(a) film na 8
yablonski

Mi sie wydaje że było nawiązanie do incepcji, gdy oszukali tamtego typka że znajduje się w realu :p

ocenił(a) film na 2
yablonski

Obywatel Kane - Jesteś różyczką.

ocenił(a) film na 6
yablonski

Nikt nie zauważył że główny bohater "avatar" jest podobny do młodego Keanu Reeves coś jak w filmie Zakole Rzeki.

ocenił(a) film na 9
yablonski

Czaszka Jacka Sparrow

ocenił(a) film na 9
yablonski

Sumoka ze street fightera

KnightRider

yablonski

i-R0k mówi do Nolana: „No man failure has friends„, a to jest cytat z „It’s Wonderful Life”. :)

ocenił(a) film na 7
yablonski

Jezcze robocik z Borderlands

ocenił(a) film na 8
yablonski

Avatar
Gremliny rozrabiają
Lara Croft

ocenił(a) film na 6
yablonski

Czy tam nie byl jeden z Transformers na liście z piątki? Samuraj ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones